Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Cati useri ai configurati pe telefonul masinii ? Poate ai deja 3 si nu mai poti asocia altceva. Ar trebui stersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...la masina din semnatura am modulul bluetooth 1K8 035 730 D si am RNS 510, afisaz bord alb si comenzi volan..Se poate schimba acel modul astfel sa imi afiseze agenda telefonica si eventual mesaje?Ce cod ar avea noul bluetooth?La ce pret l-as putea gasi si eventual daca mai trebuie facute unele modificari sau codari?Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate.

7P6035730K sau 7P6035730L...daca vrei si RSAP, cauta 3C8035730C

Pretul ...depinde de unde cumperi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci de raspuns...daca am carkit Burry...am nevoie de antena?sau daca il scot atunci o sa am nevoie de antena?

Sent from my GT-I9001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cati useri ai configurati pe telefonul masinii ? Poate ai deja 3 si nu mai poti asocia altceva. Ar trebui stersi.

I-am dat si ''bluetooth conection cleanup'' 

Nu inteleg,de ce nici un tel nu gaseste masina, parca este bluetooth OFF(dar de ce scrie BLUETOOTH-VISIBLE si STATUS-OFF?)

Modificat de yoo28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca invers, sa faci pairing de la masina catre telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ma hotarasc sa imi schimb modulul de bluetooth cu cele mentionate de Hayate mai sus..mai am nevoie de Bury?Stie cineva cum se demonteaza de pe bord?Cablaje nu vad sa aiba

Sent from my GT-I9001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu mai ai nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu stie nimeni cum e prins cradle-ul ala de la touch adapter..este fir?oare ii lipit sau gaurit bordul?

Sent from my GT-I9001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare nu stie nimeni cum sa fac si eu pairing???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu stiu cum!

 

din meniul telefonului, de pe BC. Ii dai sa caute new device... dupa care il imperechezi cu telefonul. Asta daca sunt compatibile - nu stiu ce BT ai tu pe masina si cu ce ai incercat sa-l conectezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ehe era simplu dar, nu am meniu TEL in BC si nici pe NAVI, a mers 4 ani cu un iphone 4 care l-am vandut si mi-am luat altul, sotia are un S3 am dat search ca la celalalt tel si nu gasesc  VW UHV

Modificat de yoo28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua

 

din pacate modulul meu BT este ars, am dat deja comanda de un altul, il astept.

 

am o intrebare/rugaminte.

 

pe mufa care vine in modulul BT, mai exact pe pinul 1 am tot timpul 12V, iar pinul 2 este masa, indiferent daca este sau nu cheia in contact, puteti verifica va rogdaca asa este si la voi sau la mine este o anomalie.

 

colegii care au ETKA puteti va rog sa-mi faceti o extratie cu conectivitatea acestui modul, mai exact unde duce fiecare pin si daca chiar trebuie sa fie tot timpul 12V pe pinul 1.

 

Va multumesc pentru ajutorul si sfaturile date.

Modificat de BogdanLitoiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul este alimentat de la terminal 30, asadar este corect sa ai permanent 12V pe pinul 1 si masa pe 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua

 

din pacate modulul meu BT este ars, am dat deja comanda de un altul, il astept.

 

am o intrebare/rugaminte.

 

pe mufa care vine in modulul BT, mai exact pe pinul 1 am tot timpul 12V, iar pinul 2 este masa, indiferent daca este sau nu cheia in contact, puteti verifica va rogdaca asa este si la voi sau la mine este o anomalie.

 

colegii care au ETKA puteti va rog sa-mi faceti o extratie cu conectivitatea acestui modul, mai exact unde duce fiecare pin si daca chiar trebuie sa fie tot timpul 12V pe pinul 1.

 

Va multumesc pentru ajutorul si sfaturile date.

ai eroare la diagnoza pe telefon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@yoo28,nu il vedea, am mentionat asta aici

 

azi am primit un nou modul, este vorba de modulul: 1K8 035 730 C, dar nu reusesc sa il vad cu telefonul, l-am setat vizibil din VCDS,dar tot nu il vad vizibil - erori nu sunt stocate.

aici am cateva poze din VCDS cu el, precizez ca nu amcomenzi pe volan functionale sau butoane in plafon pentru telefon.

 

 


sorry, dar nu am putut sa le pun in acelasi post :(

post-16812-0-05289700-1389300441_thumb.p

post-16812-0-03872600-1389300448_thumb.p

post-16812-0-11047000-1389300452_thumb.p

post-16812-0-27295800-1389300456_thumb.p

post-16812-0-49351300-1389300460_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am achizitionat de curand un RNS 510, versiune F. Am modulul bluetooth 1K8 035 730 B. Aveti idee cum pot conecta telefonul la Bluetooth fara sa mai pun adaptor in suportul de pe bord ? Am sters toate telefoanele conectate cu VCDS, l-am facut iar vizibil si degeaba. Nu il pot gasii cu niciun telefon. Am incercat cu Nokia 6303i, Nokia 201, Iphone 4, Huawei G300 si Sony Xperia E. Sunt anumiti pasi de conectare la Bluetooth ? Pe ecranul navigatiei am un buton de bluetooth dar nu merge apasat, iar daca apas pe butonul TONE din stanga ecranului intra automat pe mute. Am cautat tot felu de infromatii pe internet dar nu am gasit nimic concret :( . Ce pot sa fac? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform manualului, dupa ce pui contactul, modulul 1k8 devine vizibil pentru 3 (sau 5) minute, nu mai stiu exact.

Modificat de EWS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel se comporta si la mine, nu il pot gasi :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revenind la problema anterioara, nu reusesc sa gasesc modulul BT cu codul 1K8 035 730 C fara acel adaptor de BT care se monteaza in soclul din bord.

 

conform celor de la ROSS-TECH ar trebui sa stie astea:

1K8-035-730-C UHV-Standard Novero HT-3 9W2/9ZG DDP/BAP 3G:No; HFP:Yes; PBAP:???;  A2DP:Yes; rSAP:No

 

nu am reusit nici sa fac streaming audio. Versiunea de ANDROID este 4.1.1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa codez cu 412120 modulul meu Novero 1k8 035 730 c . 

Merge perfect. 

Merge streaming , merge apel , se aude impecabil.

Am incercat cu samsung s4 si cu iphone 4s si merg amandoua dar nu simultan.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bluetooth-ul oem nu stie de multipoint.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. posesor nou si inca nu am intrat in hora VCDS. se poate trage vreo concluzie asupra functionalitatii modulului BT in lipsa acestei interfete de analiza? modulul este 1K8-035-730-D si apare pe wiki.ross-tech ca stiind a2dp, androidul din dotare cica stie si el a2dp, insa la cautare a gasit un "my navi" dar nu s-a putut conecta. dc se poate conecta direct, fara a mai fi nevoie de acel device ce se monteaza in suportul de pe bord, parca l-as cam da jos, imi plac liniile curate si acel suport le cam strica.

am uitat sa precizez, e legat la un rns315, al carui buton phone nu face decat sa treaca pe "mute", iar setari ce privesc conectivitatea BT nu exista in meniu.

multumiri

Modificat de rzvsividra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!