Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Doar daca ai maxidot.

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok si cum aflu daca e maxidot sau minidot ca nu ma pricep care e diferenta

te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai vre-un meniu din care sa poti face ceva setari ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok si cum aflu daca e maxidot sau minidot ca nu ma pricep care e diferenta

te rog

 

maxidot este afisajul mare dintre ceasuri.... ti-am pus o poza de la G5 (similar), exact de pe meniul telefonului

 

la passat, ceasurile cu maxidot arata ca in poza

post-30007-0-79461800-1382782380_thumb.j

post-30007-0-68810800-1382782390_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

setari nu pot sa fac dar imi arata consumul,daca este vreo usa deschisa,daca e vreun bec ars,niste timpi parcursi 1 si 2 cam asa ceva ca nu am dat importanta si ce pot seta este viteza cand merg pe tempomat altceva nu prea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

ok si cum aflu daca e maxidot sau minidot ca nu ma pricep care e diferenta

te rog

 

maxidot este afisajul mare dintre ceasuri.... ti-am pus o poza de la G5 (similar), exact de pe meniul telefonului

 

la passat, ceasurile cu maxidot arata ca in poza

 

 

 

setari nu pot sa fac dar imi arata consumul,daca este vreo usa deschisa,daca e vreun bec ars,niste timpi parcursi 1 si 2 cam asa ceva ca nu am dat importanta si ce pot seta este viteza cand merg pe tempomat altceva nu prea

 

te-ai uitat in pozele de mai sus ? daca il ai asa, e maxidot.... daca nu il ai asa, nu ai maxidot.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu merge si in cazul meu pot sa pun Bluetooth pe ea adica modul sa mearga pe radio si ce cod ar avea ca cele de tip parrot stiu ca pot dar nu as vrea sa trag prea multe fire si displayuri prin masina va multumesc 


nu e ca in pozele de mai sus, se aseamana dar nu are atatea setari adica nu pot seta nimic din el deci nu cred ca e oricum multumesc ptr ajutor si daca ma-ti putea ajuta cu indrumare in postul de mai jos as fi recunoscator va rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca nu vrei sa te ajuti.......

 

ca sa montezi maxidot pe o masina ce suporta (nu am inteles pana acum, daca ai sau nu maxidot... banuiesc ca nu) - trebuie sa cumperi un kit de bluetooth.

 

kit-ul cuprinde modulul de bluetooth, cablajele, microfonul - aici poti vedea cateva kit-uri si preturile aferente http://www.carsystems.pl/bluetooth,c3.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am aflat si eu raspunsul la dilema mea, dupa ce in weekend am montat RCD500MP3 pe masina pentru a putea testa conectivitatea Bluetooth. 

Pe modulul nr. 7L6 035 730 nu functioneaza streaming A2DP. In rest, totul functiona perfect in materie de telefonie cu Note2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti afiseaza si agenda? Ca astea au doar irmc parca, nu au pbap.

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, am uitat, agenda NU functioneaza nicicum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.vin si eu cu o intrebare legata de bluetooth uhv de la skoda:am achizitionat o masina skoda octavia 2 an fab 2007  din germania,din curiozitate am activat bluetooth de la telefon si am observat ca pe ecranul cd mia aparut phone am incercat sa sun sa vad daca functioneaza si placut multumit a functionat,am incercat sa folosesc butoanele de pe volan pt a raspunde de acolo si acestea nu functionau si nici pe maxidot nu-mi arata nimic legat de tel.Am mers la cineva cu vg-com i-am spus problema mea a incercat dar nu ia dat de cap legat de butoane.am plecat spre casa dar nu am dat importanta sa vad daca mai merge.A doua zi cind am incercat sa ma conectez iar nu a mai mers si numai merge nici in ziua de azi,nu-mi mai vede telefonul,am fost si la skoda sa mil codeze nici asa nu a mers (mentionez ca si atunci cind mergea nu-mi scria skoda uhv imi dadea un cod).Am fost si la un centru de reparatii gsm ca am auzit ca ar putea fi de la receiver bluetoot acolo mi-au zis ca au gasit ceva fire dezlipide si ca ar trebui sa mergea dar degeaba.Prima oara la tester cu toate ca el mergea imi dadea la poz 77 malfuction cod eroare 01042    000 si spune control module not coded,firma este parca fiscon 5po 762 335 c.Daca nu v-am stresat prea mult imi puteti spune care ar putea fi cauza,sau daca se poate repara etc.
va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna seara,

 

Doresc sa fac un retrofit, masina mea Golf 5 2005 a venit din fabrica echipata cu carkit:

 

1k0 035 729 B http://www.e-autogroup.cz/965-1421-large/vw-skoda-bluetooth-modul-1k0-035-729-b.jpg

 

si doresc sa fac un retrofit la

 

3C0 035 729 F http://www.pieseauto.ro/poze/modul-bluetooth-vw-3c0-035-729-f/modul-bluetooth-vw-3c0-035-729-f-a7b9416696550559f5-800-600-1-95-1.jpg

 

Ideea este ca din modulul original pleaca 2 mufe,iar din cel care vreau sa-l inlocuiesc este una singura .

 

Intrebare-i urmatoarea pot face alte legaturi sau trebuie schimbat si cablajul? Si pe langa asta mai este altceva de facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

primul nu e bluetooth simplu, ci contine telematics.

 

Nu folosesti decat mufa de la bluetooth si atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indiferent de mufa tot nu se nimereste la modulul care vreau sa-l pun, iar cu modulul original al masinii ce e de facut trebuie pastrat pentru acel telematics?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa cumperi mufa goala pt modulul tau de bluetooth. Scoti pinii din mufa veche si ii bagi in carcasa noua. A doua mufa a modulului vechi ramane neconectata (se ducea la suportul de telefon din bord). Modulul vechi poti sa-l arunci, n-ai ce sa mai faci cu el.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un Passat 2007, din semnatura, pregatire telefon cu suport in bord, RNS 510, comenzi volan si display mare. Am cumparat un adaptor pentru IPHONE ( 3C0 051 435 BA ), functioneaza bine. Problema e ca nu imi afisaza nimic pe display ul masinii legat de phone, iar pe navigatie cand sunt apelat imi intrerupe muzica si imi arata undeva sus mic un telefon. Nu ar trebui sa am si pe display un meniu legat de telefon? La navigatie butonul de phone este pe post de mute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa cumperi mufa goala pt modulul tau de bluetooth. Scoti pinii din mufa veche si ii bagi in carcasa noua. A doua mufa a modulului vechi ramane neconectata (se ducea la suportul de telefon din bord). Modulul vechi poti sa-l arunci, n-ai ce sa mai faci cu el.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

 

Da am facut rost si de mufa , ce-i drept asta imi era neclar daca mai am deaface si cu cea de a2a mufa, multumesc pt raspuns!

 

ti-am postat schemele pe PM.

 

Le-am primit iti multumesc tare mult pentru sprijin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze pentru double post dar am intampinat o problema si anume :

 

Din vcds ii setez vizibilitatea on apoi telefonul il vede nokia 6303i chiar si Iphoneul 4s dar nu se conecteaza , modulul este 3C0 035 729 F ce este de facut ?

Alt modul? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un Passat 2007, din semnatura, pregatire telefon cu suport in bord, RNS 510, comenzi volan si display mare. Am cumparat un adaptor pentru IPHONE (

3C0 051 435 BA ), functioneaza bine. Problema e ca nu imi afisaza nimic pe display ul masinii legat de phone, iar pe navigatie cand sunt apelat

imi intrerupe muzica si imi arata undeva sus mic un telefon. Nu ar trebui sa am si pe display un meniu legat de telefon? La navigatie butonul de phone este pe post de mute.

Doar la module premium sau plus ai meniu. Ce cod are modulul tau?

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk 4

Scuze pentru double post dar am intampinat o problema si anume :

Din vcds ii setez vizibilitatea on apoi telefonul il vede nokia 6303i chiar si Iphoneul 4s dar nu se conecteaza , modulul este 3C0 035 729 F ce este de facut ?

Alt modul? :))

Modulul tau cred ca e premium doar rsap, nu merge cu iphone. Conexiunea o inițiezi din bord, nu de pe tel.

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa mentionez ca nu am BC+ , am minidot ... alta alternativa?

Modificat de Torque
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai BC+, nu ai alternativa sa folosesti modul premium..., trebuie sa folosesti ori standard sau plus. daca ai unitate radio cu touch are rost sa-ti pui plus, sa-ti afiseze agenda, daca nu ai unitate cu touch, mergi linistiti pe standard, ca oricum nu ai unde sa-ti afiseze agenda :), si e mult mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod modul 3CO 035 729 F. E ok, sau trebuie alceva pentru a vedea meniul telefonului? Un cod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!