Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Salutare la toate lumea.De curând am achiziționat un passat din 2009,care are destul de multe gadgeturi pe ea printre care si bluetooth.am încercat sa conectez un samsung j 5,un samsung trend plus si nimic.in bord nu imi apare nimic,telefoanele nu gasesc nici un dispozitiv de la masina.sub scaunul pasagerului am vazut ca este o cutie care am inteles ca pentru bluetooth. Pe masina se afla un Rns510.ce as putea face?multumesc anticipat

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ce modul ai. Poate nu suporta rsap. Intra pe 77-tel, dai clear la toate conexiunile si pui pe vizibil. Vezi daca il gasesti la pairing.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau-daca ai volan cu comenzi..apasă de doua ori scurt butonul Phone. Asta îl face vizibil ptr pairing.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, valy63 said:

Salutare la toate lumea.De curând am achiziționat un passat din 2009,care are destul de multe gadgeturi pe ea printre care si bluetooth.am încercat sa conectez un samsung j 5,un samsung trend plus si nimic.in bord nu imi apare nimic,telefoanele nu gasesc nici un dispozitiv de la masina.sub scaunul pasagerului am vazut ca este o cutie care am inteles ca pentru bluetooth. Pe masina se afla un Rns510.ce as putea face?multumesc anticipat

 

... sau, cel mai usor - daca nu ai VCDS - scoate capacul de sub scaun (cutia), trage modulul afara din acea acoperitoare.... si posteaza codul modulului - sa vedem intai ce ai pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru promtitudine.Masina are comenzi pe volan dar când intru in Setări,singura posibilitate de activare a  bluetooth,este Activat audio bluetooth.pe bord am si un suport in care intra un telefon,dar sincer nu stiu ce model ,cred un nokia.imediat ce am timp,ma voi uita sub scaun si revin cu noutăți.multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CiprianChiriac

Rog cine are lista cu modele si coduri bluetooth sa o posteze aici ,am cautat si am gasit doar atat:

Screenshot_2016-06-28-12-14-20.png

Screenshot_2016-06-26-20-44-43.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciprian - nu are nimeni o lista a listelor, din pacate. Intreaba ce vrei sa stii si incercam sa te ajutam.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut.Detin un passat b6 highline si am un modul vechi de bluetooth nokia.Doresc sa fac audio streaming sa scap de cd-uri dar am inteles ca am nevoie de un alt modul.Un modul 7L6 035 730 ar suporta asta?Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spido, esti sigur ? eu imi aduc aminte ca acesta nu suporta.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca le cam amesteci.... ce legatura are 7L6... cu 7P6 si respectiv 5K0 ?

Eu imi aduc aminte (sper sa nu gresesc) ca 7L6 - nu are A2DP

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ups!...Am citit pe fuga...n-am baut cafeaua...asa e.7L6..nu merge.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

10 hours ago, angelgab said:

Va salut.Detin un passat b6 highline si am un modul vechi de bluetooth nokia.Doresc sa fac audio streaming sa scap de cd-uri dar am inteles ca am nevoie de un alt modul.Un modul 7L6 035 730 ar suporta asta?Multumesc!

Deci - corectare - 7L6 035 730 nu merge pt streaming muzica.

P.S. - spor la cafea !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CiprianChiriac
în urmă cu 1 oră, F l o r i n a scris:

 

Deci 7L6 nu suporta sreaming.dar suporta agenda??de ce are mufa fakra pentru antena Gsm?

Am cautat pe gogle si gasesc informatii ca functioneaza streaming audio

Screenshot_2016-07-06-11-18-42.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conector Gsm inseamna ca lucreaza Rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CiprianChiriac
4 minute în urmă, spido a scris:

Conector Gsm inseamna ca lucreaza Rsap.

Si sigur merge si a2dp streaming.pe unde am cautat asa zice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciprian - verifica bine inainte - la Ross Tech nu au informatii despre acest modul, in alte parti scrie ca nu suporta http://www.android-rsap.com/41-support/107-vw-qpremiumq.html

deci, vezi ca este foarte posibil sa nu suporte, citeste de aici 

 

ca idee, de ce nu cumperi un modul mai nou ?

 

L.E. - nu stiu pe unde ai cautat tu... dar nu cred ca e asa - daca esti atat de sigur ca merge, cumpara-l si asteptam feedback - citeste si ce ti-am pus, de la colegul nostru care avea asa ceva pe masina, acum ceva ani....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CiprianChiriac
37 minute în urmă, F l o r i n a scris:

Ciprian - verifica bine inainte - la Ross Tech nu au informatii despre acest modul, in alte parti scrie ca nu suporta http://www.android-rsap.com/41-support/107-vw-qpremiumq.html

deci, vezi ca este foarte posibil sa nu suporte, citeste de aici 

 

ca idee, de ce nu cumperi un modul mai nou ?

 

L.E. - nu stiu pe unde ai cautat tu... dar nu cred ca e asa - daca esti atat de sigur ca merge, cumpara-l si asteptam feedback - citeste si ce ti-am pus, de la colegul nostru care avea asa ceva pe masina, acum ceva ani....

Multumesc de indicatii .din ce am citit pe ross tech nici agenda nu afiseaza.face doar convorbire?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, cam asa.

cauta ceva mai nou - chiar daca e un pic mai scump..... dar sa stie de afisare agenda, etc - 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crystyanmaryus74

Bună. Ma poate ajuta și pe mine cineva,am un vw passat b6 din 2006, maxidot rosu cu unitate MFD 2, care am schimbat-o recent cu rns510. Am un modul Bluetooth vechi montat pe ea(3CO 035 729 E) si vreau sa inlocuiesc modulul cu unul care să-mi afiseze agenda pe rns si pe maxidot(daca se poate).  Puteți să-mi spuneți ce modul ar trebui sa cumpăr? Exista modul cu care se poate face hotspot? Mulțumesc mult pentru ajutor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu afiseaza pe MFD2 - nu exista niciun BT care sa afiseze pe ea.

pentru ceasurile tale, dar cu alta unitate - se poate cumpara modul cu 3c8 xxx xxx plus Fis link - pentru afisarea pe BC rosu - sau modelul mai vechi cu 5N0 xxx xxx - plus unele 7Px xxx xxx

Daca citesti informatiile postate de noi, pe pag. anterioare, gasesti modelele de BT-uri cu afisare pe bord rosu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste paginie anterioare.......5N0....ptr bord rosu

am cam postat simultan....Floricel

 

OT....."e grele limba romana de decriptat":banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crystyanmaryus74

Am citit și posturile anterioare dar eram în ceata. Va mulțumesc mult. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crystyanmaryus74

Dar pe unitatea Rns510, nu afișează agenda cu modulul 3C8 xxx xxx plus Fis Link și sa îmi afiseze și pe maxidot? Eu am schimbat unitatea MFD 2. Mulțumesc și scuzați ca nu prea știu exact ce sa iau,adică care ar fi mai avantajos pentru mine .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!