Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

1. merge

2. in general da, pentru a face imperecherea. La unele merge si fara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge.Se face adptare cu vcds.

@Florin-am pus eu 7p6 J pe bord alb cu succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu are legatura cu succesul.... ca sunt unele ca nu merg, tot asa... cu succes - am gasit doua pana acum, care nu au vrut neam, cu bordul alb - am mai discutat asta.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da..asa este.Si dupa ..a mers pe rosu parca.Strange..:banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu - inainte au mers pe rosu.... si nu au mers pe alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca 7P6 035 730 E merge cu RNS310 (agenda telefon, controlul playerului audio al telefonului)? Pe un Golf 6 2010, non-maxidot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pune ntrebarea cu ce rcd merge, ci cu ce telefon. Vezi ca asta nu stie de rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am nevoie de rSAP. Trebuie sa meargă cu Android (Galaxy S5) şi iphone. Din câte am răsfoit între timp pe net, merge fără probleme cu ele.

Voi reveni cu informaţii după instalare.

Modificat de neutrin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update: am montat 7P6035730E. Următoarele profile merg perfect cu Samsung Galaxy S5 Duos cu Android 6.0.1 Marshmallow oficial: HFP, PBAP, A2DP.

Pe RNS310 operatorul afișat este cel al SIM-ului selectat în telefon ca preferat pentru apeluri vocale.

Nu îmi afișează trackul curent la bluetooth audio și nu am comenzi pe volan, așadar nu știu dacă merge AVRCP. Din ce am citit pe alte forumuri, ar fi vina versiunii de Android (mai precis începând cu Lollipop nu mai merge AVRCP), dar e posibil să nu știe nici RNS310 să afișeze.

Cu iPhone merge HFP și PBAP. Nu știu cum aș putea folosi A2DP de pe iPhone.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe maxidot-intri in meniul phone...si acolo poti folosi si comenzile....sau nu e meniul?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am maxidot, e BC simplu, LCD cu caractere albe. Voi schimba clusterul cu unul color cândva în viitor. Dacă timpul îmi permite o să pun un cyanogenmod pe telefon ca să încerc AVRCP.

Aveţi idee dacă modulul bluetooth reţine toate telefoanele împerecheate cu el? Dacă da, cum aş putea să le şterg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

retine maxim 5 profile parca - le poti sterge cu VCDS-ul

daca nu ai cu maxidot, nu poti face nimic din BC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da..5 retine.Fara maxidot nu poti folosi comenzile din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

care comenzi, Spido ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,si nu am comenzi pe volan''

Alea pe care o sa le monteze..:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

vreodata..... sau ai simtit tu ceva ? :P

el nu are comenzi si nici nu am vazut sa scrie ca vrea sa monteze asa ceva - cel putin deocamdata.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spido e clarvăzător :) Într-adevăr, plănuiesc să schimb volanul cu unul cu comenzi, cândva în viitor, poate după ce schimb clusterul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eee...ma gandeam si eu,asa..:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update: am pus două versiuni diferite de cyanogenmod (CM12.1 și CM13) pe Galaxy S5, nu a mers AVRCP. Ca noutate CM mi-a raportat că modulul bluetooth suportă funcții avansate de media browsing, probabil a detectat AVRCP.

După alte săpături pe net concluzia pare a fi că RNS310 în general nu suportă AVRCP, al meu în mod special fiind versiune destul de veche.

Caz închis. Bine că merge PBAP, HFP și A2DP. AVRCP ar fi fost drăguț dar se poate și fără până la un retrofit RNS510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La meniu in GPRS pot trece apn retelei Vodafone? Am remote sim cu dezactivare date la conexiune bluetooth 

IMG-20160601-WA0001.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, am si  eu o intrebare:

Am un golf 6 din 2010 (pre facelift) si vreau sa conectez telefonul Android (CyanogenMod) pe bluetooth.

Am in masina modulul 1k8 035 730 C cu RNS 310, volan cu comenzi, comp. coloana highline, fara maxidot.

Daca cumpar 3C0 051 435 PA sau 3C0 051 435 TA, mai am nevoie de ceva ca sa pot folosi sistemul de sunet a masinii prin bluetooth?

Mentionez ca nu am optiunile de telefon in meniul radioului, daca apas butonul phone, doar da mute.

 

Multumesc pt ajutor! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am încercat sa împerechez un Sony z3c cu BT montat din fabrica la un Passat din 2009 și nu am reușit. Exista vreo posibilitate de conectare? Scuze ca nu am reușit sa citesc topicul...dacă sunt informații care mă pot ajuta, promit sa l citesc.:)

PS: cum imi dau seama ce modul este pe mașină?pot doar preciza ca a fost conectat un tel. Samsung la BT mașinii.

sistemul de operare pe z3c este android 6.0. Mașina are bord alb dacă contează...mulțumesc 

Modificat de Myanad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Myanad -vezi ce modul ai pe masina si posteaza-l...e sub scaunul din dreapta.

@VwGolgGuy - nu ai nevoie de  niciun adaptor.Modulul suporta streaming..daca asta vrei.Cauta meniul BT in RNS nu Phone...in BT vei putea asculta muzica viaphone.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@spido - nu-mi trebuie pentru muzica, vreau sa folosesc ca telefon handsfree BT, dar nu reusesc perecherea. Am suportul din atach in masina, dar fara 3C0 051 435 PA sau 3C0 051 435 TA.
 

VW3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GolfGuy..ar trebui sa mearga ..perecherea..fara adaptor.Probabil trebuie sterse celelalte telefoane memorate de modul 1k8...si va merge.Apasa de 2 ori pe butonul phone din volan inainte de a incerca imperecherea ptr a-l face vizibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!