Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

de pe android forum, era asa....

5N0 035 730 B (r)sap, pbap, red dot matrix display, RNS support

5N0 035 730 C (r)sap, pbap, white dot matrix display, RNS support

5N0 035 730 D (r)sap, pbap, a2dp, white dot matrix display, RNS support

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e bine de stiut .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Ok, ca sugestie, diferente intre B si C sunt minuscule (ambele Novero) diferenta fiind la data aparitiei (week 22 si 40), care sa il cumpar?

 

Vlad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 ala cu C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult baietii. Am sa il cumpar si revin cu feedback :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, F l o r i n said:

de pe android forum, era asa....

5N0 035 730 B (r)sap, pbap, red dot matrix display, RNS support

5N0 035 730 C (r)sap, pbap, white dot matrix display, RNS support

5N0 035 730 D (r)sap, pbap, a2dp, white dot matrix display, RNS support

corectie

fara litera, cu A, B si C merg si cu rosu si cu alb, de la D in sus doar cu alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,eu neavand BT acuma deloc,pe langa microfon si cablaj,tinand cont ca modulul este premium,trebuie sa cumpar si antena GSM si care ar fi utilitatea/necesitatea ei(ce face mai in detaliu ea)?

In caz ca as fi avut echipare BT standard...mai trebuia antena?

 

Mersi :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr standard-nu ai nevoie de antena.Modulele premium care folosesc protocolul Rsap folosesc simul telefonului ptr a se conecta la operatorul de telefonie...de asta au nevoie de antena.In momentul conectarii in modul Rsap-telefonul devine inactiv pe partea de telefonie,nemaiputind fi folosita partea de telefonie-aceasta fiind preluata de modulul BT.Cele standard lucreaza ca un hands-free.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsul prompt.Am sa comand si Antena GSM :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o problema cu conectarea telefonului la bluetoothul masinii....passat b6 2010 RNS 510 - telefon samsung galaxy s4 gt i9515 reteaua DIGI, problema este urmatoarea:

Dupa ce se face imperecherea intre BT telefon si BT masinii si imi scrie ca sunt compatibile,se conecteaza si imediat raman fara semnal la retaua telefonui si nu pot efectua sau primi apeluri.Ce pot face in situatia aceasta? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E in Rsap.Apelarea o faci din Rns sau bord daca ai volan multifunctional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa schimbi si modul de conectare la retea - gsm only 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 minutes ago, skodita100 said:

incearca sa schimbi si modul de conectare la retea - gsm only 

Daca modulul suporta.Nu stim ce modul are pe masina,dar sigur e Rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai numai in mod rsap apare problema asta . se conecteaza dar semnal este 0 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca am retinut eu bine... nu cumva in rSap modulul preia printre alte functii si semnalul telefonului? Adica nu mai folosesti telefonul pentru a transmite si a primi semnal, ci modulul are antenta separat si cum spuneau si colegii de mai sus, pentru a efectua/primi apeluri, folosesti navigatia sau maxidot-ul. Asa am retinut eu din ce am studiat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, dar unele module nu suporta 3G iar RDS se bazeaza pe 3G. Pentru verificare, se seteaza din telefon modul de conectare "2G only" sau "GSM only".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa setez telefonul pe GSM only dar tot nu functioneaza....m-am documentat putin si am mai incercat si alte setari dar fara succes......Am atasat 2 poze pt a vedea ca nu gaseste semnal in reteaua DIGI.....mentionez ca am bagat in telefon alte cartele de telekom si vodafone iar conectarea s-a facut cu succes aveam si semnal pe telekom respectiv vodafone, puteam sa efectuez apeluri direct de pe rns-ul masinii. Daca ma puteti ajuta si cu alte sfaturi pt a rezolva problema cu retaua DIGI ar fi de vis, va multumesc.

img 1.jpg

img 2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DIGI merge numai 3G.Daca modulul nu stie....nu merge.Shimba operatorul-sau modulul BT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce modul de BT ar trebui ca sa mearga 3G ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Surpriza! Am montat pe un Scirocco 2012 un 7P...J in combinatie cu RCD510.A aparut agenda in RCD,se conecteaza telefonul,totul ok.Dar...in maxidot dezastru:a aparut meniul Phone si au disparut celelalte meniuri....ramine pe phone si nu mai pot iesi din el.Masina nu are volan multifunctional...numai MFD+ cu acces din maneta stergatoare.A mai patit cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicio surpriza, avand in vedere ca e vorba de un 7P si bord alb-rosu - trebuie alt modul, pune-i cu 3C8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!