Jump to content

Probleme telecomanda


teiu29
 Share

Postare recomandată

 Salut ! Am o Skoda Octavia 2.0 TDI- DSG din anul 2008 si de cateva zile ma confrunt cu o problema legata de telecomanda alarmei (alarma este cea din fabrica). Cand apas pe telecomanda imi deschide decat usa de la sofer,celelalte 3 usi si portbagajul raman inchise !!! Am schimbat bateria crezand ca este consumata, dar in continuare face la fel. Stie cineva cum pot rezolva problema ? Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa o scanare sa vedem ce erori iti apar pe confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jetta20tdiHLDSG6

ai incercat sa apesi de doua ori?

poate ai optiunea driver only/all doors si ai selectat-o din intamplare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa precizez ca cealalta cheie  functioneaza. Deci cu siguranta problema este din telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La anumite centrale electrice exista optiune de memorare a setarilor pentru fiecare telecomanda in parte. Deci e posibil sa fie ce s-a spus mai sus. Oricum fa-i scanare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Salut ! Am o Skoda Octavia 2.0 TDI- DSG din anul 2008 si de cateva zile ma confrunt cu o problema legata de telecomanda alarmei (alarma este cea din fabrica). Cand apas pe telecomanda imi deschide decat usa de la sofer,celelalte 3 usi si portbagajul raman inchise !!! Am schimbat bateria crezand ca este consumata, dar in continuare face la fel. Stie cineva cum pot rezolva problema ? Multumesc anticipat !

 

 

Am uitat sa precizez ca cealalta cheie  functioneaza. Deci cu siguranta problema este din telecomanda.

 

uitasi.... pai atunci sigur nu e problema din confort...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, ma poti ajuta cumva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Pai fiecare cheie cu profilul ei. Pe una ai configurat sa se deschida la o singura apasare numai usa soferului, pe cealalta sa se deschida toate usile. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect - daca ai BC plus, o rezolvi din meniul BC-ul - sa dezactivezi deschiderea selectiva.

 

altfel, cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma duc jos la masina sa vad daca o pot rezolva. Revin cu rezultatul,multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar,asa cum mi-ati spus era din setari.Cred ca sambata cand am setat ceasul la ora de vara, am umblat si la usi fara sa-mi dau seama.Problema rezolvata :) . Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Bun :) Vezi atunci ca si ceasul va indica o ora diferita daca deschizi cu cealalta cheie ;) si probabil ca nici statiile radio nu vor fi aceleasi...etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nici limba la BC, daca te-ai jucat si pe acolo. Cam atat tine minte....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!