Jump to content

Conducte frane


ment
 Share

Postare recomandată

Trebuie sa schimb conducta de frana de la roata din stanga fata, stie cineva astea se gasesc separat de cumparat sau cumperi conducta la o anumita lungime si fitting-ul, se taie si se bercuieste?

 

Pentru 1985, am gasit cod separat in Vagcat - 191611994D brake line, flanged free length: 4,75X0,7 550MM lhd,

iar din 89 - 111611998 brake line in rolls of 5m 'order unit 5', 4,75X0,7 / shorten to: 535MM lhd

 

Mai mult ca sigur ca nu voi gasi direct conducta de cumparat pe primul cod, asa ca stiti pe unde as putea sa le rezolv daca imi cumpar conducta + fittinguri? Sau sa mai scot niste bani sa-mi iau si trusa de bercuit :tuktuk: ..

Modificat de ment
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa schimb conducta de frana de la roata din stanga fata, stie cineva astea se gasesc separat de cumparat sau cumperi conducta la o anumita lungime si fitting-ul, se taie si se bercuieste?

 

Pentru 1985, am gasit cod separat in Vagcat - 191611994D brake line, flanged free length: 4,75X0,7 550MM lhd,

iar din 89 - 111611998 brake line in rolls of 5m 'order unit 5', 4,75X0,7 / shorten to: 535MM lhd

 

Mai mult ca sigur ca nu voi gasi direct conducta de cumparat pe primul cod, asa ca stiti pe unde as putea sa le rezolv daca imi cumpar conducta + fittinguri? Sau sa mai scot niste bani sa-mi iau si trusa de bercuit :tuktuk: ..

Da,se gaseste conducta completa pe original sau after-market!

Daca e ma poti contacta p.m!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat conducta de cupru la metru si am schimbat toate conductele, cei ce au service-uri au si trusa de bercuit

1m conducta de cupru de 5 a fost 7 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Eu am de 2 ani pe stanga fata conducta de frana de Dacia Papuc.

Se potriveste la filete si la lungime.

Am modelat-o dupa cea veche.

 

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat (mersi alex_87  :lol:).. 

Am luat conducta (de cupru) facuta deja, mai tre s-o indoi. Sfaturi ?

 

Ma gandeam ca am cateva fulii de diferite diametre pe care ar intra destul de ok conducta, si as putea s-o indoi fara risc.

 

alin dumitru: daca chiar sunt aceleasi filete, foarte tare  :lol: bine de stiut - daca sunt la fel la Papuc sunt la fel si la Dacia normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!