Jump to content

Reconditionare pompa servo


catalinrx25
 Share

Postare recomandată

Va trebui,in curand ,sa schimb pompa servo,mi s-a spus ca este si posibilitatea reconditionarii pompei servo ,a facut cineva reconditionare ?

 Merita din punct de vedere :raport-pret -fiabilitate ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta din dezmembrari...reconditionarea nu merita,nu tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu vasistaruiala de aici de pe forum, le are foarte bine cu pompele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am desfacut pompa acasa si i-am schimbat rulmentul mare [30 ron]. O am de cateva luni pe masina si nu am nici o problema...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,eu sunt un magnat in domeniul dezmembrarilor,un mogul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde am zis eu ceva de tine?

Si nu ti se pare normal sa dai un sfat doar daca esti sigur pe ce spui? Cate pompe ai reconditionat tu si ti-au crapat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

peronal niciuna pt ca nu merita,dar ca tehnician care lucreaza in domeniu stiu ce spun.

Ca voi nu va permiteti o piesa nici macar din dezmembrari,asta e alta discutie,si nu e nicio rusine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e saracie lucie pe aria asta, ne descurcam si noi cum putem.

Dar, dupa parerea ta, cat crezi ca mai tine o componenta folosita 20-25 de ani? Care sunt sansele sa fie si aia uzata si sa te lase cu ochii in soare?

Ca idee, am luat si eu pompa din dezmembrari (cu imprumut de la banca, evident, ca altfel nu pot :D) si ghici ce, a inceput si aia sa huruie de o auzeam din masina in mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare pentru jigniri/insulte aduse altor membrii se sanctioneaza ? sau nu exista paragraf in regulament care sa specifice treaba asta ?

 

Ptr SL1210 ... probabil ca dumneata inlocuiesti piesele defecte doar cu altele noi din reprezentanta iar masina ta foarte noua are doar piese oem si schimbate la timp si ne bucuram sa aflam ca exista asa pasionati printre noi. Topicurile astea trebuie si ele sa avanseze spre sfaturi cu indrumari directe spre ateliere specializate si autorizate pentru reparatii auto si nu garajul propriu, dar toate la timpul lor , nu punem caruta in fata cailor... pas cu pas si cu multa rabdare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ armando, exista sanctiuni si vor fi aplicate daca se va continua in stilul asta, aviz SL1210 sau oricine altcineva care intretine discutia

Modificat de sita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multi au recomandat magazinul Badi ,am fost eu azi la ei  si nu au oringuri si semeringuri pentru pompa servo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sunt in discutii pentru kit reparatie pompa servo ,complet.

Daca se rezolva revin cu detalii.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!