Jump to content

Timp de livrare


corbu33
 Share

Postare recomandată

Am vesti cum ca termenul de livrare ar mai fi scazut cu vreo 3 sapamani. Pumnii stransi! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La tine o sa fie de asteptat si dupa concediile lor din august-septembrie. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cris.g: atâât! Al meu a crescut cu o luna. Ce naiba o fi asa special la ea... la camera oricum am renuntat. :10[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A crescut cu o luna? :huh: Ciudat... Ce saptamana de livrare au estimat? Eu acum am termen de livrare saptamana 37-38. Nu ti-au spus ce anume a generat aceasta intarziere?

Pe de alta parte, nu ma mai bazez pe estimarile lor, doar sper sa apuc sa ma plimb macar o luna cu ea, pana vine zapada. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In saptamana 35/36 va fi la dealer. Concediile, configuratia, nu mai conteaza, am asteptat eu peste 4 luni pt 207. :lol:

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a mea a venit... cu 1 saptamana inainte de termenul indicat (saptamana 25 vs 26/ 27)... cu tot cu camera :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si daca tot e singurul in 3 usi, nu-i faci si tu un topic sa vedem si noi cum arata? :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si daca tot e singurul in 3 usi, nu-i faci si tu un topic sa vedem si noi cum arata? :icon_thumleft:

habar n-am cum se face asta insa o sa ii fac ceva poze si le pun la topicul despre impresii, deocamdata sunt ocupat cu a doua mie de kilometri   :icon_thumleft:

 

PS: arata senzational :D

Modificat de aurbul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Golf 7 Variant ,comanda data pe 6 iunie , pe 3 iulie am modificat optiunile din cauza unei erori in sistem cand am ales front assistul si nu am ales volanul multifunctional. Inainte sa modific era programata de livrare in saptamana 45 , dupa modificare cica saptamana 40 , noi suntem in saptamana 27 parca deci intre 1 si 14 octombrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce mult dureaza la tine! Eu am dat comanda in primele zile ale lui iunie si va veni in saptamana 30.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Tot Variant ai comandat sau golf 7 normal ?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, dar nu am scris ce fel de Golf fiindca credeam ca se deduce din avatar: nu e variant, e normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

variant-ul incepe linie de productie pentru romania la 1 septembrie , eu am citit dupa Tapatalk si nu imi vedeam ce ai scris la avatar  :) de aceea dureaza la mine asa mult. probabil daca da cineva comanda acuma de golf 7 variant va veni in decembrie avand in vedere ca am deja o luna avans

Modificat de Sterescugabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Iar vaporul nu se incarca din Mexic doar cu masina ta.

 

nu vine din mexic , stai linistit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

http://www.vwvortex.com/news/volkswagen-news/north-american-golf-7-will-be-built-in-mexico/

 

Golf-ul 7 se va fabrica si in Mexic pt. cele doua Americi. Uzina din Puebla incepe productia abia anul viitor, deci Variantul pt Europa vine din Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit mi-a ajuns si mie jucaria. Eu am comandat masina pe 26 martie si livrarea s-a facut in 21 iunie (chiar in ziua in care am plecat in concediu - binenteles fara ea, fiind cu numere rosii nu am putut iesi afara din tara).

 

Primele impresii dupa prima zi de condus...motorul TDI 2.0 impreuna cu DSG-ul se inteleg de minune :) , cei 150 CP se simt foarte bine

 

- sistemul info entertainment Discover Pro care pe langa ecranul de 20,3 cm cu touch screen, iti ofera cam tot ce-ti poti dori intr-o masina - mai ales daca esti pasionat de tehnologie.

 

- materialele folosite sunt de buna calitate, iar imaginea de ansamblu a interiorului este dupa parerea mea peste clasa din care face parte - intradevar modelul meu este un Highline + multe optiuni.

 

- stopurile cu LED sunt...bestiale!!! a meritat asteptarea de +2 saptamani doar pentru ele.

 

Deocamdata nu am observat ceva care sa nu-mi placa...azi e doar a 2 zi.

Modificat de MWM7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MWM7, s-o stapanesti sanatos si te asteptam cu mai multe detalii in topicul dedicat: "Impresii generale ale posesorilor".

Modificat de Navi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

12 Săptămâni la mine începând de săptămâna aceasta. Estimare în săpt 42, anume 14-20 Oct. Să sperăm că-mi fac o surpriză plăcută și vine cu o săpt măcar înainte. Firar concediile lor...3 săptămâni...of of.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stiti cumva cu cat timp inainte de livrare e fabricata masina sau daca se poate afla o data exacta de fabricare/livrare (pe ultima suta de metri, ca sa zicasa)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am inteles, cand primesti seria de sasiu masina e deja fabricata. In principiu dealerului ii apare informatia ca masina a fost fabricata / asteapta transportul / a ajuns in Curtici, dar am inteles ca nu intotdeauna informatiile astea sunt actualizare corect sau la timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit VIN-ul si saptamana trecuta astepta transportul. :) Ar trebui sa intru in posesie in urmatoarele 2 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!