Jump to content

kit ambreiaj


kamarad
 Share

Postare recomandată

Salut ! As avea si eu nevoie de niste pareri. Vreau sa schimb ambreiajul la G60-ul meu.

Am gasit de la SACHS 550 lei, iar varianta heavy duty 1200.

Kit heavy duty de la F1 Racing e 285 euro.

 

Eu cu masina nu particip la curse, liniute etc...dar am de gand sa mai urc in putere, sa trec de 200.

Care e diferenta intre normal si heavy duty ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal am sa merg pe placa de presiune de TDI (stock) care am inteles ca e mai tare (decat restu de 02A) si disc stock. Eu urmaresc undeva in jur la 200 de cai si pe diesel cuplu e mai mare decat ce vei avea tu. Am mai citit si am discutat si cu oameni care folosesc combo-ul asta si pe benzinare de putere mare si pe TDI.

Ca si daily use asta am inteles ca e varianta OK, avand in vedere ca acele kit-uri sport uzeaza discul repede in daly use.

 

E o parere nu un sfat. (deoarece eu nu am incercat inca)

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa precizez ca G60 - ul e masina care sta in garaj de obicei si e scoasa la asfalt cand e timp liber ( extrem de rar) prin uichend-uri.... si atunci pt placerea de a conduce.

Merci oricum de sfat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O idee - vezi si de kit de ambreiaj de vr6.

Stiu ca se practica pe 1.8T ca solutie de "buget" volant de G60 cu ambreiaj VR6, nush pana la ce putere dar oricum pentru cuplu mai mare decat o sa dezvolti tu probabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!