Jump to content

Clasament

Conţinut popular

Se afişează conţinutul cel mai apreciat din 20.06.2026 in Postări

  1. Al 3-lea an a trecut alaturi de URS, am fost la "verisorii" lui Baloo 🐻 ca sa il programez pentru urmatoarea inspectie tehnica si servisare majora, din pacate standul "ITP" al specialistilor Bentley este in reparatie si va mai dura cel putin o luna pana cand va fi dat in utilizare asa ca a trebuit sa ma reorientez, mai ales ca poti face verificarea cu o luna mai repede de exprirare, astfel vei putea avea valabil ITP-ul 13 luni. Cunosc mai toate service-urile, asa ca am de unde alege. Am programat masina la un alt mare service serios cu care colaborez saptamanal, fiind si el autorizat BOSCH Car Service Centre. Iti mentii garantia de producator (in cazul in care ai masina noua) daca servisezi masina aici. Baietii sunt specialisti in mai multe branduri: Service-ul este deschis din 1980, vad mereu masini tari cand merg pe la ei, familia care se ocupa de acest business fiind implicata in motorsport, Harrison, baiatul de la receptie mi-a devenit amic si mi-a spus ca atat tatal cat si fiul (patronii) merg regulat la curse, fiind fani PORSCHE. Adaug cateva poze de pe site-ul lor, service-ul este in permanenta fully booked, ai nevoie de programare in prealabil, au un rulaj extraordinar: Poze de pe circuit, asta e patronu' care are o colectie impresionanta de masini printre care 4 Porsche (2 de competitie, tot din spusele lui Harrison): Revenind la Baloo, masina a mers perfect, in fiecare zi in ultimii 3 ani, ca de fiecare data, totul functional, nici o eroare in bord. Singura problema detectata de mine, ca sa zic asa ar fi ca de ceva vreme unul din faruri bate mai slab, ma gandesc ca este o problema cu unul din becurile schimbate ultima data, sper sa nu fie altceva. Becurile au garantie vreo 3 ani cred, as putea sa merg inapoi la service-ul unde au fost schimbate sa vad ce rezolv insa ar insemna alta bataie de cap, alta programare, alt timp pierdut cu masina desfacuta, alti bani cheltuiti pe UBERE, bla bla, sa vedem ce spun baietii astia! Dupa ITP, daca masina va trece fara probleme majore testul riguros care include 200 de puncte de verificare, englezoii iti verifica masina CAP-COADA, vorbim de service-uri serioase, nu de vreun ghetou cu indieni/pakistanezi desi ironic, multi dintre ei conduc ROLLS 😄. (asta apropo de masinile "neintretinute din UK" de care zicea colegu' ala care "stie el mai bine" pe paginile precedente 😒🙄 🤫) Asadar, pe langa verificarea masinii, frane, directie, suspensie, anvelope, motor, emisii/DPF, lumini, sistem de climatizare, ventilatie etc, urmeaza revizia la motor, ulei, toate filtrele (ulei, aer, AC, combustibil), revizia la cutia de viteze (kit complet), revizia la diferentialul Quattro, verificare completa pe parte electrica, baterii, incarcare, erori ascunse si curatarea tuturor canalelor de scurgere apa. Ma vor notifica cu privire la orice problema care trebuie monitorizata sau daca e ceva mai serios, Doamne-fereste, vor remedia pe loc. O sa revin cu detalii. 😬
    2 points
Acest clasament este setat la Bucharest/GMT+03:00
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!