Jump to content

VW GOLF 4 ARL GTI


Sssilviu

Postare recomandată

Salutari, sunt nou aici pe forum asa ca va prezint si eu golfuletul meu. Este varianta highline, in portbagaj este scris exact ,, Golf TDI GTI EXCL" probabil vrea sa insemne exclusive. Are motorul ARL, spre bucuria mea, este din 2003, 143000 km reali (verificati pe calculator), argintiu, si i-am schimbat cateva piese si anume: debitmetru, furtun intrare intercooler, bucsele de la bara stabilizatoare, senzorul de temperatura motor, sa fie ,,la linia de plutire" cum imi place mie sa zic. Astazi i-am pus si scut metalic la motor, poate voi face si un DYY pentru cei interesati sa puna pe ARL asa ceva deoarece necesita mici modificari.

Dotari:

-climatronic

-ESP

-scaune recaro

-insertii mahon la bord si usi

-jante Santa Monica

-proiectoare

-radio-cd alpine si 4 boxe OEM cu iesire pt. I-pod

-suspensie sport

-volan imbracat in piele, cel cu trei brate precum si frana de mana

-computer de bord

Planuri pentru viitor in ce priveste modificarile sunt...

-xenon

-vreau poimaine sa fac farurile GTI LOOK, azi am comandat geamurile si voi face cum a procedat Inginerul in DYY

-stopuri cu leduri, cele jumatate argintii putin fumurii si jumatate rosu cu iluminarea dispusa ca la cele stock

-bara R32

-un bad boy finut

-geamuri fumurii

si eventual daca vor fi fonduri bara spate si praguri

Poze cu masina am una si voi mai adauga ulterior cu interior exterior...

post-73204-1280156486_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sssilviu

    16

  • Circoloco

    9

  • xdx

    4

  • Robby_GoW

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte frumoasa si dotata masina; intr-adevar acel "Excl" vine de la Exclusive, pachet de dotari cu care a venit GTI TDI-ul.

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
andrei.toledo

Felicitari pentru achizitie.Cat am oftat dupa masina asta dupa ce a vandut-o prietenul meu.Am incercat sa o cumpar eu dar nu au fost fonduri.E o masina foarte ingrjita.El o avea de vreo 5 ani si a tinut foarte mult la ea.

Sa ai grija de ea in continuare pentru ca este o masina deosebita si nu mai gasesti una cu kilometrii astia reali.Daca as fi luat-o eu lista de prioritati ar fi fost aceeasi.Ma bucur ca a ajuns pe maini bune si ii voi arata poze cu masina prietenului meu pentru ca va fi interesat cu siguranta.

Numai bine!

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina sa o stapanesti sanatos.Poate ma plimbi si pe mine sa vad cum merge. :huh:

Link către comentariu

Chiar vazusem nr si cand am citit ca e si argintie exact la prietenul meu Andrei.toledo m-am gandit care a vrut sa cumpere aceasta masina, la un pret foarte foarte bun si foarte ingrijita de asemenea si dupa mi-a spus ca ii pare rau tare ca masina s-a dat.

Iti doresc cat mai multi km cu masina, iar ca si modificari iti recomand sa renunti la bara fata de R32 ca sunt mult prea multe masini cu bot de R32 si sa mergi pe varianta kitului complet de GTI aniversar 25 yahre ca arata foarte bine pe argintiu(vezi ca este un MK4 argintiu cu acest kit pe forum(JOK) si din cate stiu kitul a costat undeva la 300E (bara fata, praguri si prelungire spate).

Modificat de Auras
Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie. Chiar sunt curios cum ai pus scutul, ma intereseaza si pe mine.

Link către comentariu

Sa te bucuri de masina. Daca vrei sa pui bara R32 eu zic sa pui kit-ul complet, va arata urat doar bara fata. Am mai vazut masini in fata super agresive zici ca te mancau si in spate stock (probabil se gandesc doar atunci cand ii vezi in retrovizoare :RO flag: ). Legat de kit-ul 25Jahre al lui JOK, dupa cum a spus Auras, sa stii ca sunt replici si necesita modificari pentru ca nu cad absolut de loc la linie. Cel mai bine vb cu JOK si te lamureste. Succes in continuare

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

OO da... Jos palaria....

Eu nu m-as baga la bad boy, dar acuma no, fiecare cu ce-i place. Ce imi pare rau e ca peste ani se vor gasi tot mai putine masini originale...

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Va multumesc la toti si ma bucur si eu ca am luat-o. andrei.toledo, ce pot sa zic sper sa nu ma intelegi gresit dar ma bucur ca nu ai luat-o, a fost un moment cand au venit unii sa o vada si astia vroiau sa o cumpere mai ieftin si sa scoata un profit dopaceea si noroc cu domnul de la care am luat-o ca nu le-a dat-o ca pana la urma nici cu mine nu avea nici o garantie ca i-o i-au. M-am rugat mult de dansul sa vina pana la buzau sa o testez aici sa fiu sigur de ea, oricum ii promisesem ca daca nu o cumpar ii dau un milion pentru motorina sa nu iasa in pierdere.

In privinta chitului de gti edition m-am gandit si la varianta asta dar sunt innebunit dupa bara de r32 si ii voi pune si praguri, doar la bara din spate vreau sa ii pun fusta de 25 jahre si as vrea sa o integrez in bara si sa ii scot bandourile sa fie clean look.

Am avut azi o problema, s-a aprins bateria in bord si mi-a aparut pe computer alternator service sau ceva de genul. Am fost la electrician am rezolvat( erau niste sarmulite care trebuiau sa fie lipite si le-a lipit) dar acum seara am observat ca lumina de la stopuri nu mai e continua, oscileaza putin. Stie cineva de la ce poate fi si ce ar trebui sa fac?

Voi mai pune niste poze deseara cu masina si voi incerca sa fav rubrica de la DYY cu scutul.

Link către comentariu

bravo Sssilviu ..... km multi si modificari multe :)) si dupa cum au zis si colegii: kitul de 25 jahre i ar sta mult mai bine ...ar fi frumos si subtil :) ca si bad boy look`ul pe care il vrei tu :P .. poate ai noroc si cu sticlele de far sa le facem saptamana asta :icon_thumright:

Modificat de D@ny
Link către comentariu

Masina este superba. Sfatul meu este ca la exterior sa o pastrezi cat se poate de OEM si fara amalgamuri de componente ale kit-urilor diferite (bara fata r32, spate 25 jahre). Daca optezi pentru un kit, ar trebui sa fie cap-coada respectat in opinia mea. Desigur, e doar un sfat. Sa o stapanesti sanatos si sa te poarte in multe locuri frumoase de care sa-ti amintesti cu drag!

Link către comentariu

Poze

Am adaugat ultimele doua imagini sa va arat ce as vrea. Un bad boy subtil care ii da o nota mai agresiva si bara de r32. Iar modelul de bara pentru spate cam asta ar fi daca as gasi si daca mi-as permite. A vazut careva stopuri modelul asta de vanzare? Daca da va rog anuntati-ma si pe mine :icon_thumright:

post-73204-1280269868_thumb.jpg

post-73204-1280269881_thumb.jpg

post-73204-1280269898_thumb.jpg

post-73204-1280269928_thumb.jpg

post-73204-1280269948_thumb.jpg

post-73204-1280270113_thumb.jpg

post-73204-1280270399_thumb.jpg

Modificat de Sssilviu
Link către comentariu

A vazut cineva stopuri ca modelul din poza de mai sus ? Daca da ziceti-mi si mie va rog !

Link către comentariu

frumos model, foarte dotat. visul oricarui posesor de 1.9 tdi sa fie ARL :icon_thumright:. suna bine planul de viitor si bafta!

Link către comentariu

Gata si farurile GTI LOOK. Mare bataie de cap scoaterea sticlei din canturile alea ale farurilor . Ii multumesc cu ocazia asta lui Robby Gow care m-a ajutat.

post-73204-1281021356_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte frumos, felicitari. O schimba mult in bine. Ai putea sa vopsesti si prelungirile barilor. Am aceeasi prelungire ca si tine la bara fata si am vopsit-o. Poate te incanta ideea. Spor in continuare ;)

Link către comentariu

Arata foarte bine. Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

mama, abia astept s-o vad live prin buzau (orasul natal) :Driver:... arata foarte bine masina.

s-o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme. pacat ca stai in BZ si drumurile sunt cum sunt :huh: trebuie sa ai mare grija cu jantele de 17''.

p.s daca nu sunt prea indiscret, cam care a fost pretul ala "foarte foarte bun" )ca sa-l citez pe Auras :(

Link către comentariu
  • 2 months later...

Prin BZ nu o sa o vezi prea mult, eu stau mai mult in Ct ca aici sunt la facultate.

Am inceput sa ma apuc si de ce am zis la inceput, i-am luat bara de r32, mai trebuie sa o vopsesc si sa ii i-au lip-ul ala de jos pentru protectie dar de montat nu o montez pana nu trece iarna. I-am luat si 4 jante de tabla pe 16' si cauciucuri de iarna, sper ca nu o sa am mari probleme cu garda :rolleyes: . Cam cat costa un lip dinacela ca la cupra?

Modificat de Sssilviu
Link către comentariu

Salutare,

Chiar in seara asta ti`am admirat masina, nu stiam ca esti membru aici. Poate reusim sa ne vedem la o cafea, mai stam la o vorba, da-mi un PM cu id-ul tau daca se poate sa vorbim mai multe!

Te salut!

Link către comentariu

:) Ma bag si eu la intalnirea voastra peste 2 weekenduri ca ajung in CT

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!