Jump to content

Golf 6 Kerscher


KERSCHER

Postare recomandată

Salutare tuturor. Abia m-am inscris in forum, deci voi face ce se cuvine adica o scurta prezentare a masinii pe care o conduc momentan. Este vorba de un Golf 6 in 2 usi, 2.0 TDI, 140 CP, argintiu metalizat, modelul de echipare Highline. Masina o posed din iunie 2009 si ea se prezinta cu urmatoarele pachete optionale/ tuning exterior :

- Aer conditionat Climatronic 2 zone, Alarma antifurt Plus, folie partiala de protectie, pachetul coming - leaving home, privacy glass 65%, RCD 510, ESP, ASR & ABS, suspensii sport, tapiterie combinata piele/ stofa, scaune sport. Modificarile aduse de mine sunt jantele de aliaj Barracuda Voltec Black Chrome pe 19", si un bodykit complet Kerscher inclusiv toba cu 4 tevi Bastuck.

Atat pentru inceput, va doresc sofat in conditii de siguranta si bucurii alaturi de masina personala :frigbaitata:

Link către comentariu
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • KERSCHER

    40

  • Golf TDI

    5

  • exchange

    4

  • VWladone

    3

Bine ai venit in club :frigbaitata: Sa o stapanesti sanatos si sa pui si niste poze :D

Link către comentariu
Suna foarte bine! Ceva poze totusi...

Pozele sunt facute, luni le voi posta deoarece momentan nu sunt la mine :frigbaitata:

Link către comentariu

Felicitari! Sa-l folosesti sanatos! Mi se pare foarte reusit kit-ul de la Kerscher.

Link către comentariu

Bine ai venit pe forum! Felicitari pentru masinuta, ai facut o alegere super, si cu kitul cred ca arata super. Sa o stapanesti sanatos, fara incidente! :Driver:

Modificat de micnea
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina :(. Daca mai aveai si farurile cu lupa era completa. Multi km la bordul ei :D

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea.

Arata foarte bine kitul Kerscher iar jantele sunt superbe. Un mare :) pentru curajul de a pune 19" in Romania, dar aveti drumuri bune in vest. :rolleyes:

LE: N-ai apucat sa imbraci ambele oglinzi?

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu

foarte frumoasa masina.sa pui si din interior niste poze.arata foarte foarte bine.sa ai grija de ea.drumuri bune si sa o stapinesti sanatos..

Link către comentariu

Multumesc frumos pt aprecieri :rolleyes:

Andrei JSE tu chiar te-ai uitat atent la poze :) . Intr-adevar, numai oglinda stanga e foliata in Carbon 3M, cel ce mi-a montat kit-ul pe masina mi-a facut o surpriza, sa vad cum arata asa, saptamana viitoare foliaza si oglinda dreapta pt ca mi-a placut cum da pe masina.

Referitor la jantele pe 19, circul in oras la pasul melcului si numai in zone care stiu ca au asfalt ca in palma. Iar in afara tot asa, drumurile care le stiu ca sunt impecabile, si mai des prin strainatate unde nu e stres cu soselele. Asta e unul din compromisurile ce se fac in RO la o astfel de masina. Cine nu le face, cam are de platit reparatii etc.

Link către comentariu

Cel mai frumos Golf 6 pe care l-am vazut in afara de R20.Felicitari pt. alegere,sa o stapanesti sanatos si sa nu ai neplaceri cu ea.

P.S Nu imi place deloc cum arata cu oglinzile foliate :cheers:

Link către comentariu

foarte frumos golf-ul - km cati mai multi fara probleme :cheers:

Modificat de PAco4Golf
Link către comentariu

Aham, foarte frumoasa masina, chiar imi place.

S-o stapanesti sanatos si multi km fara sa rupi kitul sau jantele.

Link către comentariu

Frumoasa masina...felicitari!

"Un mare pentru curajul de a pune 19" in Romania, dar aveti drumuri bune in vest. "--- :D :) :D :biggrin:

Link către comentariu

Absolut superb.

Cum zicea cineva mai sus, ar fi dat bine o lupa pe far.

Niste poze cu interiorul nu ai?

Link către comentariu

Vin si pozele cu interiorul dar de saptamana viitoare pentru ca maine plec din RO. Pana atunci numai bine si atentie la condus :)

PS: farurile, stopurile si volanul vor fi inlocuite cu cele de la Golf R20...cand voi putea pune mana pe ele :beerchug:

Modificat de KERSCHER
Link către comentariu

Arata super masinuta si jantele sunt absolut bestiale. Bafta cu restul modficarilor! :icon_thumright:

Link către comentariu

Foarte frumoasa! Sa o stapanesti sanatos! Un kit agresiv dar care arata "de acolo"... nu pare incarcat desi a adaugat destule ;). Pe langa faruri/stopuri si interior, m-as mai gandi la o folie, un eleron gen GTI/R si as scapa de inscriptiile "golf 2.0 tdi" de pe haion si "Kerscher" de pe praguri... doar niste idei :)

Bafta.

Modificat de Acidutzul
Link către comentariu

Superb acest kit Kerscher! Poti da cateva detalii legate de pret, unde l-ai montat? Felicitari si cat mai putine probleme cauzate de jantele de 19!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!