Jump to content

Golf IV TDI GTI


eke

Postare recomandată

In primul rand vreau sa va salut pe toti!

O sa va prezint cat se poate de succint, masinuta mea.

Este vorba de un Golf IV 1.9 TDI 110 kW, Tip motor: ARL

Echipat din fabrica cu:

Xenon

Senzori ploaie

Tempomat

Navigatie mare

Comenzi volan

Scaune RECARO electrice, cel de la sofer avand 3 memorii

Incalzire-n scaune

Climatronic

Jante Santa Monica

Trapa

Cutie de viteza in 6+1 trepte

Insertii lemn

8 airbag-uri

Singurul lucru modificat pe masina a fost ..soft-ul.

Singurul lucru ce nu-mi convine e ca ..nu e 4motion.

01707.jpg

01708.jpg

01709.jpg

01710.jpg

O sa mai revin cu poze recente.

Toate cele bune,

Calin

Modificat de eke
Link către comentariu

Foarte frumos si sa nu mai zicem cat de dotat este ;) si il prinde foarte bine pe rosu si cu geamuri negre.

Ceva planuri pentru viitor, modificari ceva. Ti-as recomanda kitul de MK4 R32 care nu este nici prea incarcat si arata foarte bine, iar daca vrei sa vezi cum arata pe rosu vezi ca este colegul Rust-eze pe forum cu Mk4 rosu cu kit de R32.

Ar mai merge un bad boy look.

Link către comentariu

Foarte frumoasa :rolleyes: :wub: :wub: !

Sa o stapanesti sanatos :)

Foarte dotat , frumoasa si culoarea si vorba colegului de mai sus , o prinde foarte bine rosu cu geamuri negre :) .

Sa ai numai drumuri bune cu ea !

Link către comentariu

o masina de vis cu un motor potent,felicitari pt ea

jantele sunt traznet.

nu prea imi plac ornamentele ce imita lemnul,nu cad bine pe o masina sport

carbon sau aluminiu dadeau mai bine

oricum e o masina superba,sper sa ai parte de ea cat mai multi km :rolleyes:

Link către comentariu

OffTopic : Te-ai trezit la ora 6.29 si direct pe vwforum :unsure: ?

OnTopic : Masina frumoasa si dotata, motor excelent (cati CP avea initial, 110 sau 130 ?) - Sa o conduci sanatos, fara probleme !

PS. La poza a doua, de langa lac, se termina drumul acolo ? :lol:

Link către comentariu

:unsure: Super frumoasa si dotata masina...felicitari pentru achizitie!

Iti doresc plimbari (calatorii) placute, fara probleme...

Link către comentariu

Foarte tare masina......

Sa o stapanesti sanatos, si fara incidente

Link către comentariu
Masina frumoasa si dotata, motor excelent (cati CP avea initial, 110 sau 130 ?)

E TDI-GTI (ARL) 110kW->150CP stock....cu resoftare cred ca a scos vreo 175-180.

Intr-adevar 4motion era ideal, dar e beton 'feeling'-ul in care peirzi aderenta la talpa. :unsure:

Sa ai noroc de ea si sa o calci sanatos!

Modificat de bn64and
Link către comentariu

@razvand, iti raspund eu in locul colegului eke. Initial motorul ARL avea 150 CP de fabrica.

O masina de exceptie. Sa ai parte numai de bucurii impreuna cu ea.

Link către comentariu
OffTopic : Te-ai trezit la ora 6.29 si direct pe vwforum :lol: ?

OnTopic : Masina frumoasa si dotata, motor excelent (cati CP avea initial, 110 sau 130 ?) - Sa o conduci sanatos, fara probleme !

PS. La poza a doua, de langa lac, se termina drumul acolo ? :lol:

pai da.. 6:30 am, aer proaspat si racoare

initial avea 110 kW, 150 HP

iar drumu ? acolo s-a terminat pentru un prieten atunci cand o luat capul de pod ce nu se vede in poza :)

Ah, era sa uit, va multumesc la toti pt. "laudele" la adresa mamarutei. Sa aveti si voi parte de masinutele voastre cat mai multi km fara incidente/probleme

didus, mersi:)

Cu prietenie,

Calin

Modificat de eke
Link către comentariu

felicitari pentru masina, e super :P Daca era si tractiune integrala, era perfecta :lol:

Link către comentariu

A R L ;) :beerchug: :wub: nu trebuie spus mai mult :D daca mai aveai si un 4motion chiar ca era senzatie masinuta, o mica racheta :)

Oricum felicitari, este o masina foarte frumoasa si motorul duce mult.

In cati cai te-ai dus cu chip-ul si unde l-ai facut?? E pacat sa nu-ti faci un chip la o firma cu renume ca sa scoti tot ce-i mai bun din motor..

Poate pui niste poze cu interiorul, mai ales cu scaunele RECARO :)

Sa ai grija de ea si ea de tine !!

Link către comentariu

Nu prea sunt multe de spus despre masina asta. Totul e de vis. Intr-adevar cu 4motion era altceva, dar sunt sigur ca si ceea ce-ti oferta acum te incanta.

Am si eu o intrebare. Nu cumva si farurile au fost schimbate? Din cate stiu, tipul acela de faruri s-a pus doar pe R32... dar e posibil sa ma insel.

Alte planuri de viitor pentru ea? Un eleron, o suspensie...un bad boy look... :P

Link către comentariu

Se puteau pune faruri cu xenon din fabrica si pe alte modele in afara de .:R 32.

Link către comentariu
Nu prea sunt multe de spus despre masina asta. Totul e de vis. Intr-adevar cu 4motion era altceva, dar sunt sigur ca si ceea ce-ti oferta acum te incanta.

Am si eu o intrebare. Nu cumva si farurile au fost schimbate? Din cate stiu, tipul acela de faruri s-a pus doar pe R32... dar e posibil sa ma insel.

Alte planuri de viitor pentru ea? Un eleron, o suspensie...un bad boy look... :icon_thumright:

masinile ce vin dotate din fabrica cu xenon, nu au reglaj la faruri iar spalatorii la faruri nu sunt relevante pt. ca se pun si pe faruri normale

planuri de viitor? imi plac masinile "normale" ca sa zic asa ..sa aibe acel ceva din fabrica.

xdx, o sa pun zilele astea, mai multe poze cu interiorul

Modificat de eke
Link către comentariu

Foarte tare motorul ! Stiu Cupra aia galbena a lui Ceky (Dimsport), avea si 4x4, si rupea multe masini ;). Sa o stapanesti sanatos ! La asa motor, ar merge un tuning exterior :D, nu as lasa-o stock chiar daca ar fi sa ma hranesc numai cu paine si apa ... chiar si culoarea e SPORT !

Link către comentariu
masinile ce vin dotate din fabrica cu xenon, nu au reglaj la faruri iar spalatorii la faruri nu sunt relevante pt. ca se pun si pe faruri normale

Eu stiu ca, ca si la Octavia1 RS, cele cu Xenon din fabrica nu au reglaj la faruri pentru ca farurile sunt auto-adaptive (autoleveling).

Sper sa nu ma insel. ;)

Link către comentariu

Excelenta masina! Cati Cp are in prezent? Ai de gand sa mai modifici ceva la ea?

Link către comentariu

salutare vecine, nu uita de FOLIE....hihi :offtopic: eu iti stiu de multa vreme masina, nu stiam ca e ARL.

Hai ca Duminica esti programat la puricat la intalnire :(

Link către comentariu
  • 1 month later...
Publicat (modificat)

toti anunta cate ceva, eu de ce n-as face-o? :icon_thumright:

astazi mi-am incaltat mamaruta cu cauciucuri noi, michelin pilot sport 2

Modificat de eke
Link către comentariu
volnick1986

si eu am pilot sport si pilot exalto acuma.. dar la cat costa cred ca tura viitoare ma limitez la dunlop.. noi? cat ai dat pe ele?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!