Jump to content

Scirocco Mk III 1.4 TSI 160 BHP


cosmin86cos

Postare recomandată

Mai intai o "scurta" descriere :rolleyes:

Aer conditionat "Climatronic"

Alarma antifurt Plus,inclusiv oglinzi

make-up stanga/dreapta iluminate

Cotiera centrala fata

Lumini si vizibilitate-lumini de drum

permanente si functie"Coming

Home",oglinda retrovizoare interioara

cu sistem automat antiorbire,senzor de

ploaie,lumini la picioare pt.sofer si

pasager

Pachet Iarna-scaune fata

incalzite,instalatie spalare

faruri,duze instalatie spalare

incalzite,indicator al nivelului

lichidului de spalare

Pachet Sport-jante aliaj usor

"Donington" 8Jx17 cu anvelope 235/45

R17,covorase fata/spate,pedale cu

aspect de aluminiu,tapiterie stofa

Alcantara,geamuri laterale spate si

luneta cu 65% absorbtie a luminii

Park - Pilot

Radio RCD 510 cu functie MP3,inclusiv

CD-changer pentru 6 CD-uri,8 incinte

acustice,antena Diversity si conector

multimedia pentru surse audio externe

Tempomat

Volan multifunctional piele cu decor

din aluminiu,computer de bord Plus

In curand mai multe poze...

post-9395-1237738469_thumb.jpg

post-9395-1237738739_thumb.jpg

post-9395-1237738898_thumb.jpg

post-9395-1237739253_thumb.jpg

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, sa te bucuri de ea, 1 mil de km fara nici cea mai mica problema. Intradevar o masina deosebita prin design si motoarasele astea TSI . :) :)

Link către comentariu

O bijuterie de masina.

Sa o conduci prudent si sanatos!!!!

Daca te hotarasti vreodata...poate facem schimb de masini :biggrin:

Link către comentariu

Super sportiva arata pe negru- am vazut pe alb live si e mult mai sportiva asa!

Felicitari !

Drive fast & safe !

Link către comentariu

alt scirocco...foarte aratoase ,foarte reusite ...ce mai ..Volkswagen :)..km fara sfarsit ..de curios ...cat te-a costat toata treaba ?

Link către comentariu

SUPERBA! Din punctul meu de vedere ii vine cel mai bine culoarea asta.detroneaza degajat banalul alb care se poarta acum..sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Multumesc mult pentu urari

O am de ceva vreme dar inca nu am apucat sa o duc pe drum de munte (pe la noi e inca frig si mai fulgueste din cand in cand)

De costat a costat in jur de 24.500 ddp nu mai stiu exact pentru ca am lasat contractul la firma .

Am avut rabat de vrio 1000 + acesorii de vrio 250 + prima revizie gratuita

post-9395-1237752808_thumb.jpg

post-9395-1237752950_thumb.jpg

post-9395-1237752969_thumb.jpg

Link către comentariu

in ce fel au facut aceasta masina...e o bijuterie. Nu mi se pare scumpa si e foarte interesanta.

Link către comentariu

Ca viitoare modificari :

Astept sa iasa motorul de Ibita cupara 1.4 TSI 180 CP sa vad daca pot schimba softul

Farurile cu xenon cand or sa apara la HELLA modelul cu lupa . Xenonul las fi pus acum dar terbuia sa astept masina pana la inceputul veri si stau cam prost cu rabdarea. :)

Link către comentariu

oho, sa o stapanesti sanatos, scaunele sunt de vis, m-am suit in unele identice in showroom; inutil sa zic ca nu mai voiam sa ma dau jos :D. super misto suportul lateral.

Link către comentariu

Intradevar o masina deosebita. Parerea mea este ca la o astfel de masina trebuie si un motor pe masura ei. Un motor de 1.4 chiar daca are 160 de cai si e tsi tot 1.4 este . Dar aici depinde de persoana care o conduce asa ca Felicitari pentru masina si sa o stapanesti sanatos fara incidente si sa ii dai numai ce ii mai bun pt ea . ;)

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! Numai jantele nu imi plac, mi se pare cele mai urate de la Sirocco:( ! Ar merge un upgrade la 18 ;).

Sanatate!

Modificat de rex
Link către comentariu
Ca viitoare modificari :

Astept sa iasa motorul de Ibita cupara 1.4 TSI 180 CP sa vad daca pot schimba softul

Farurile cu xenon cand or sa apara la HELLA modelul cu lupa . Xenonul las fi pus acum dar terbuia sa astept masina pana la inceputul veri si stau cam prost cu rabdarea. ;)

Pai nu vad de ce sa astepti sa iasa Ibiza aia??? Ia uite: http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=...ZID=SCIROCCO118 , asta doar la o prima strigare. Sigur gasesti si la alti tuneri (la noi) daca nu vrei sa mergi pana in de.

Cu 205hp vei face un Golf V gti/rs (stock) doar din priviri. Atunci masinuta ta va fi un "real fun drive".

Modificat de qdonline
Link către comentariu

In cea ce priveste softul prefer sa astep unul dezvoltat de VAG si nu un tuner a.m., e o pasarica dea mea.

Si mie miau placut mai mult interlagosul (cele pe 18) dar nu am vrut sa scimb cauciucuri din cauza boalfelor provocate de asa zisele drumuri din zona noastra, daca as fi stat in Bucuresti mergeam pe 18 fara probleme (oricum acolo se sta mai mult decat se merge :) )

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu

N-as zice deloc ca MTM este un tuner oarecare...

Foarte tare masina, dar eu as fi ales-o in culoarea albastra (am vazut cateva prin oras si sunt :X)

Link către comentariu

Nu zic de nici un tuner ca e bun sau prost insa eu cred ca upgradeul constructorului este sfant in cea ce priveste raportul performanta - fiabilitate. Repet pasarica mea. :)

Link către comentariu

E parerea ta si e masina ta. Care masina, e superba , care motor e de vis. Multi km si multa distractie cu ea :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!