Jump to content

Group Buy


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Deschid acest topic in urma discutiei pe care am avut-o cu un membru vwforum, despre cauciucuri de iarna. Stiu ca s-a mai facut un group buy acum cativa ani, asa ca ma gandeam ca mai sunt si alti doritori de cauciucuri de iarna.

Propun dimensiunea 185/60/15, avand in vedere ca cea standard 195/55/15 e destul de rara si scumpa, iar dimensiunea sugerata de mine ofera si avantajul inaltimii mai mari si latimii mai mici ale cauciucului. Ca modele, propun Dunlop Wintersport 3D, Dunlop Winter Response, Vredestein Snowtrac 2, Goodyear UltraGrip, Michelin Primacy Alpin A3, Nokian WR, Continental Wintercontact.

Deschid lista, va rog sa va inscrieti pe lista doar daca sunteti siguri ca vreti sa cumparati 4 cauciucuri de iarna, nu are rost sa ne incurcam intre noi.

1. CristiN

2.....

3.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    16

  • Expertu

    15

  • reclamagiu

    14

  • o3_cep

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am aceste dimensiuni cauciucuri Lassa de iarna. Sunt foarte ok, pretul insa se apropie de cele mai cu renume.

post-5125-1221337617_thumb.jpg

Modificat de SORAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori si eu, dar numai daca imi gasesc niste jante (fie ele si de tabla pe 15). Cam care ar fi data limita?

Modificat de Roger
sters quote mesaj anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data limita... cred ca sfarsitul lunii septembrie. Ar fi bine pana atunci sa avem o lista cu doritorii si eventual niste preturi, ca sa putem alege.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In functie de cate persoane se vor strange, va voi face si eu o oferta. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

1. CristiN

2. o3_cep

3. expertu

Ma bag si eu cu toate ca inca nu am gasit jante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va dau un sfat: daca nu vreti sa utilizati jantele de aliaj, mai bine va luati jante de tabla pe 14 si iesiti si mai ieftin.

Am avut problema voastra iarna trecuta si am iesit destul de ieftin 950 RON cauciucuri noi cu tot cu jante (SH)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 14 sunt prea mici. Daca as gasi de 15 as lua. Daca nu gasesc o sa iau altele de aliaj.

Modificat de Roger
sters quote mesaj anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ales sa raman cu jantele de aliaj si la iarna, oricum am facut deja 2 ierni cu ele si nu au patit nimic.

Continuam cu lista?

1. CristiN

2. o3_cep

3. expertu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu te conving postul meu de aici referitor la cercetarile pe care le-am facut anul trecut poate te conving imaginile (jante de tabla pe 14)

Oricum, daca vrei continuam discutia acolo ca sa nu facem offtopic aici

dsc05429zd0.th.jpgthpix.gif dsc05428xh8.th.jpgthpix.gif dsc05433nx3.th.jpgthpix.gif dsc05491st2.th.jpgthpix.gif

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am inteles, dar diferenta nu era chiar asa mare intre jantele de tabla noi si cela de aliaj care le-am luat. Deci comanda se poate da din partea mea:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ales sa raman cu jantele de aliaj si la iarna, oricum am facut deja 2 ierni cu ele si nu au patit nimic.

Continuam cu lista?

1. CristiN

2. o3_cep

3. expertu

4. reclamagiu

de vrut vreau sigur sa iau 4. ideea e la ce pret si sa fie cu tot cu montare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi bine sa stim niste preturi. Si pentru 185 si pentru 195 sa vedem diferenta. Eu totusi as inclina spre 195:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai bine sa fie mai inguste, pe zapada cu cat suprafata de contact e mai mica, cu atat e mai bine. Am ales 185/60/15 pentru ca are o abatere minima fata de 195/55/15, adica diametrul rotii va avea cu 4.75 mm in plus, daca montezi 185/60/15. In plus, 195/55/15 sunt mult mai scumpe si mai greu de gasit decat 185/60/15.

Good year ULTRA GRIP 7+, 252 RON:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...n=Wi&Achse=

Dunlop SP Winter Response, 260 RON:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...n=Wi&Achse=

Michelin Alpin A3, 278 RON:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...n=Wi&Achse=

Am primit si o oferta de la Vlad_MHL, pentru Michelin Alpin A3, la 290 ron cu tot cu montaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand in vedere ca e si montajul inclus la Vlad ptr. A3, eu zic ca merita.

Pe link-ul de la tine la A3 pretul e 281, deci ptr 9 lei in plus/anvelopa, dar cu montaj eu zic ca e ok.

Salaru' meu intra in vreo 2 zile, deci m-as baga la oferta lui Vlad.

Modificat de Roger
Nu mai da quote la mesajul anterior. Multumesc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da dar inca nu putem sa le punem. Vremea este inca buna si oricum o sa se incalzeasca.

Modificat de Roger
Nu mai da quote la mesajul anterior, TE ROG!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, aici e cam trickie.

Eu vreau sa mai fac drumuri la Bv si parca nu prea as pleca cu anvelope de vara in noiembrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da dar daca mergi cu cauciucuri de iarna cand sunt 20+ grade afara iar nu e bine:).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce e in oferta curenta de la metro nu va satisfac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da dar daca mergi cu cauciucuri de iarna cand sunt 20+ grade afara iar nu e bine:).

da...ce aiurea, nu? nici nu stiu ce sa mai fac. cine imi garanteaza max 8 grade? sa vina iarna aia o data :frigbaitata:

la metro pb ar fi ca nu am legitimatie d-aia.

pretul vad ca e ceva mai mic intr-adevar, dat fara montare banuiesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea proasta este ca oferta e pana maine si dupa aia nu cred ca o sa mai scada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!