Jump to content

Tzutza - Golfita Noastra


Lad122

Postare recomandată

Salutare tuturor!

Dupa o lunga asteptare, pe 13 august ne-a venit, in sfarsit, Golfita TZUTZA. Travaliul a durat mai bine de 3 luni... adica din mai. E frumoasa si neastamparata. O mica bestiuta.

E Trendline, Reflex Silver, si i-am mai facut cadou:

Airbaguri spate

Cotiera

Conector multimedia

Indicator presiune pneuri

Volan multifunctional din piele in 3 spite

BC+

Climatronic

A venit cu RCD300 cu 8 incinte acustice (sper ca am numarat bine...). Am fi vrut si Pachetul de drumuri grele dar, din pacate, nu a fost disponibil pe varianta asta de echipare.

Urmeaza, evident, inmatricularea si rodajul. O sa ii mai luam, asa, ca de bun venit, covorase si un GPS (pendulam inca intre Asus R700 si MioC720). In plus, urmeaza sa-i mai punem ceva adaptoare de priza si sa gasim o modalitate de conectare Iphone la casetofon.

Primele poze:

200808170629300007sr5.th.jpg 200808170627460002nb0.th.jpg 200808170627590003rd9.th.jpg

200808170631560011ef9.th.jpg 200808170632070013rw8.th.jpg

Toate bune! :(

Link către comentariu

Draguta masina, s-o folositi sanatosi. Apropo, de ce vorbesti la plural? E bun comun? :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumim :D, e masina familiei (eu, sotu' si BBTZA de 5 luni) si :( cu randul (mai putin BBTZA :P ). A facut 19.500 Euro cu totul. A fost o decizie de moment (plecasem dupa un GV 1,6 cu cutie manuala) si ne-am ales cu Tzutza, dar a fost alegerea corecta. Cum ar veni, ne-am dus dupa mere si am plecat cu pere... dar ce pere!

Modificat de Lad122
Link către comentariu

s-o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea :D !

P.S. : imi poti spune la ce foloseste butonul lateral de la schimbator? pt a o pune in R ? si in rest cum merge fiindca si pe mine ma intereseaza 1.4 tsi de 122 cp si dsg in 7 trepte...ah si ce consum ? :angry:

Link către comentariu

E "pedala de ambreiaj". Trebuie apasat ca sa schimbi din D in P, invers... etc. Nu am incercat sa vad daca trebuie apasat la trecerea din D in S. Dar nu am decat 50 km :offtopic:. Despre consum, inca nu pot spune nimic, astept sa se termine plinul facut la iesirea de la dealer. Pot doar sa spun ca la drumul de la dealer acasa, a avut un consum mediu de 10,4.

Link către comentariu

Prin apasarea acelui buton comuti intre P-R-N-D-S.

S-o stapanesti sanatoasa. Cutia face toti banii :offtopic:

Link către comentariu
Velocity_Warrior

Cred ca in curand DSG-ul asta o sa ne bantuie pe toti si mai ales in somn ... deja yo visez ... frumos.

Este o masina aleasa in asa fel incat sa fii multumit de ea si sa-ti ofere comfortul necesar. Prea multe gadget-uri sau electronica la un moment dat pot creea ceva probleme ... sau nu. Si asa TSI-ul asta de 122 e plin de electrica si electronica prin el ...

Lad122 - era sa zic ca in curand BBTZA v-o va sufla de sub nas ... dar cand am vazut ca pana ajunge sa aiba dreptul de a conduce probabil va aparea generatia a VII sau VIII de Golf, m-am gandit imediat la sotul tau ... care sigur in momentul de fata a lasat multe lucruri pe alte planuri (indepartate) si o studiaza indeaproape pe TZUTZA :D

Din prima poza oricine isi da seama ca locuiesti undeva in Romania :) (mediul asta inconjurator...).

Nu pot decat sa va urez multa sanatate si multi km curati

Link către comentariu

dar de ce i-ati pus numele "tzutza" :)

in mod sigur este un travestit ;) , nu vedeti ca are inima de barbat :D

glumesc, desigur.

sa ne auzim la 100.ooo+ km!

multumesc!

Link către comentariu

Recunosc, la inceput mi-a fost putin teama de cutia automata. De abia prinsesem si eu gustul amestecatului in cutie :D, cand ne-am hotarat sa luam masina cu DSG. Dupa ce am mers aproape 100 km, nu regret niciun moment, iar dupa niste cozi facute in Bucuresti zilele trecute, mi s-a confirmat ca am facut alegerea corecta. In curand planuim un drum mai lungut, pana la Sibiu. Sa vedem ce poate la drum intins...

@dem3ntor Cu numele a fost ceva spontan... Vorbeam despre ea si cineva (nu spui cine, persoana importanta) a zis TZUTZA. Si de atunci, TZUTZA i-a ramas numele.

Multumesc de urari tuturor si :)) safe!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!