Jump to content

In Legatura Cu O Recarosare


MK16V
 Share

Postare recomandată

Se poate recarosa un model cu tractiune fata cu una syncro? Rog sa raspunda doar cei care au informatii precise, cu parerea mi-am dat si eu....Eventual unde gasesc informatiile astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate recarosa un model cu tractiune fata cu una syncro? Rog sa raspunda doar cei care au informatii precise, cu parerea mi-am dat si eu....Eventual unde gasesc informatiile astea.

eu am fost la rar pt recarosare si am intrebat de motorizare, nr.usi, si nu conteaza motorizarea masinii aduse pt recarosare, si nici numarul de usi, deoarece, teoretic, tu folosesti doar tabla. Dar cel mai bine suni la rar si faci ointrebare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D...eci: motorizarea nu conteaza, dar nuamrul de usi da.O masina in2 portiere pt recarosare este Ok doar pentru o alta masina coupe.Dar eu zic ca la RAR e cel mai bine sa intrebi, pt ca recarosarea depinde de acceptul RAR bucuresti.Se pot lega de orice......si cel ptuin la nivel teoretic ar trebui o masina identica cu cea noua...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti trimite mail. o sa primesti raspuns concludent :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti trimite mail. o sa primesti raspuns concludent :vaidecapulmeu:

subscriu. prin mail primesti raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costa 83 ron acceptul

si 523 ron schimbarea caroseriei

eu miercurea trecuta am facut chestia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Si ai facut asta intr-un service autorizat sau ai simulat-o doar?Cum se procedeaza daca "schimbi" caroseria doar pentru acte?Cum obtii factura de la service, daca tu de fapt nu ai facut nimic la masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu stiu cat de usor este......factura aia trebuie sa aiba acoperire, totusi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu stiu cat de usor este......factura aia trebuie sa aiba acoperire, totusi....

de fapt tu ai nevoie doar de o trimitere catre RAR in care mentioneaza ca operatiunea s-a facut intr-un servici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La RAR C-ta m-am interesat si am inteles ca nu prea se mai fac recarosari. Sa inteleg ca depinde de la Rar la Rar?

Eu de exemplu pot sa-mi fac recarosare la Buc, sau in alt judet?

Chiar sunt interesat de acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adik "nu prea"?

Pe site-ul rarom scrie ca se poate! Deci nu au ce comenta!!! :P :P ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am citit si eu pe rarom, dar cand am intrebat vreo doi baieti care se ocupa cu inmatriculari si alte chestii mi-au zis ca ei nu pot face asta pt. ca se face greu, ca rar-ul da acceptul in nu stiu ce conditii.

Deci, daca cu spaga nu se poate, nu stiu legal daca pot face ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am citit si eu pe rarom, dar cand am intrebat vreo doi baieti care se ocupa cu inmatriculari si alte chestii mi-au zis ca ei nu pot face asta pt. ca se face greu, ca rar-ul da acceptul in nu stiu ce conditii.

Deci, daca cu spaga nu se poate, nu stiu legal daca pot face ceva.

eu am fost la rar Bucuresti pt accept, pe bune, fara nicio spaga sau ceva de genu, nu stiam pe nimeni, si mi-au dat acceptul fara sa comenteze. Am incercat eu sa le explic de ce vreau, ca uite cum arata aici, acolo, etc, dar nu i-a interesat. Au facut identificarea si mi-au dat acceptul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zici k masina a fost lovita, si nu se inchid usile, k ploua in masina, etc. etc... :icon_thumright: :lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

. Au facut identificarea si mi-au dat acceptul.

Au facut identificarea la masina vechea sau la cea noua? Trebuie sa le duci pe amandoua sau doar ce noua si seriile de la cea veche?

Motorul banuiesc ca trebuie sa ramana acelasi,nu?

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, eu unul sunt de acord cu ultima taxa pt. ca numai este atat de mare ca prima, dar ce nu inteleg este de ce pt. un GIII din 97-98 trebuie sa platesc mai mult decat pe unul fabricat in 95-96. Deci ei ma fac sa-mi cumpar o masina mai veche decat as vrea eu. (euro 2 in cazul de fata)

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au facut identificarea la masina vechea sau la cea noua? Trebuie sa le duci pe amandoua sau doar ce noua si seriile de la cea veche?

Motorul banuiesc ca trebuie sa ramana acelasi,nu?

Mersi

cand iei acceptul te duci cu masina veche, la aia ii face identificarea. Tot atunci treb sa ai actele masinii "noi", nu conteaza motorul, pt ca teoretic tu dupa masina "noua" folosesti doar tabla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi pt. raspuns.

Poate nu o sa mai fie nevoie de recarosare daca scot astia taxa. :vaidecapulmeu:

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!