Jump to content

Schimbat Macara Usa Dreapta Si Oglinda Manuala


beduin
 Share

Postare recomandată

am facut rost de o macara de geam pentru o usa de golf cine stie care sunt pasii de facut pentru a o monta?

si as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a schimba o oglinda manuala cu una electrica?

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macara electrica sau manuala?

Oglinzile electrice se pot monta fara probleme, insa iti trebuie si instalatia electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai fi scris si tu de unde esti poate te-ar fi ajutat cineva. Spre exemplu daca erai din IASi puteam sa facem operatiunea si cu ocazia asta si un tutorial pentru cei ce vor mai avea de a face cu asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucrez in italia

macaraua este electrica

pana in ce punct iti trebuie partea electrica la oglinda

partea ce tine de usa sau trebuie sa tragi toate firele ma refer pe sub bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, am inteles acum.

Din usa trebuie sa scoti instalatia electrica cu totul, inclusiv mufa. De asemenea iti trebuie cablurile din interiorul masinii care fac trecerea de pe o parte pe cealalta. Mufa de pe stalpul A ramane cea pe care o ai. In interiorul masinii cablurile pt. geamurile electrice sunt separate de cele pt. oglinzi, insa in usi acestea sunt comune

post-6155-1207061023_thumb.jpg

post-6155-1207061443_thumb.jpg

post-6155-1207061466.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

referitor la usi macarale si oglinzi am si eu o mik probleme..am un golf3 si miam laut alarma si inchidere!miam psu alarma dar inchiderea nu..si dc credetzi?nam putut sa scot fatza d usa!deci intrebarea..cum scot maneru d deschidere a geamului si reglaju oglinzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai stiu linkul dar cred ca s-a mai discutat..

post-15002-1207155477_thumb.jpg

post-15002-1207155542_thumb.jpg

post-15002-1207155548_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciuperca care regleaza oglinda se "smulge" pur si simplu si trebuie sa iasa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Siguranta nr1 este ptr oglinzi? Ai cumva o poza cu instalatia electrica din masina ptr oglinzi?

ok, am inteles acum.

Din usa trebuie sa scoti instalatia electrica cu totul, inclusiv mufa. De asemenea iti trebuie cablurile din interiorul masinii care fac trecerea de pe o parte pe cealalta. Mufa de pe stalpul A ramane cea pe care o ai. In interiorul masinii cablurile pt. geamurile electrice sunt separate de cele pt. oglinzi, insa in usi acestea sunt comune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe instalația pentru oglinzi, precum si pentru alte echipamente opționale, se folosește siguranța nr.14 de 10A. Din păcate nu am făcut poze cu instalația oglinzilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si in poza de mai sus siguranta marcata cu 1 de la ce e? Intreb pentru ca mi-am pus geamuri electrice si am doar o siguranta termica, este singura siguranta de la geamuri? Am luat si instalatia electrica din stalp in stalp dar nu stiu unde se leaga oglinzile (mi-au mai ramas 2 mufe patrate a cate sase fire deasupra panoului de sigurante.

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
cojocariu.marian

mie imi merge geamul electric sofer doar cand este frig afara, daca se incalzeste si il dau jos, acolo ramane pana a doua zi dimineata cand e iarasi frig afara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!