Jump to content

Modul Aprindere Passat 1.8t


d.ionut
 Share

Postare recomandată

buna ziua...

dupa cateva probleme cu passatul meu pe benzina (tremura foarte tare), in sfarsit mecanicii au depistat ca problema era de la comutatorul de aprindere.

mi au zis k este 4.8 milioane.

acu eu ma gandesc ca este cam mult, doar pt o placuta de plastic...

stiti cumva, preturile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna comutator aprindere? Cred ca te referi la contact cheie nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma scuzi, dar nu ma refer la ala..

mie la serivice mi ai zis k am probleme cu comutatorul de aprindere....mai mult de atat nu stiu, si nici daca se cheama exact asa.

din cate am inteles, si am vazut, este o cheste mica...patratata din plastic, care da curent la cilindrii (?!). masina mergea doar in 3. de asta nu mai tragea si tremura foarte tare.

acel comutator era amplasat in stanga, la suprafata motorului subt un capac. foarte usor de demontat, are 2 mufe mari laterale care intra in el si 2 suruburi....in zona pe unde se afla borcanul cu apa la dacie..

sper sa fi inteles.

ziceau ca sunt de 2 tipuri...unul la 4.8 cat mi au cerut mie ..si unul la 7 si ceva, Bosch.

am vazut k de proba au luat un comutator tot de la un passat, 1.8T .

stiti cumva despre ce vorbesc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil este modulul de aprindere.Din cite vad tu ai motor de 1.8T,deci pe benzina.Daca ai face niste poze,poate te putem ajuta cu sfaturi.Probabil ai probleme cu modul de aprindere,care din cite stiu este compact(pentru cele 4 cilindri),deci se schimba cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da acela este...

pretul pe site era de 160 de dolari parca, deci pe aproape cu ce mi au cerut mie.

bine ca am lamurit problema...multumesc de ajutor.

se poate inchide

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!