Jump to content

Oglinda Electrica


b-66-six
 Share

Postare recomandată

salut

mi-am luat oglinzi cu reglaj electric si incalzire. am o schema a conexiunilor, dar este un pdf facut de pe o carte scanata si nu prea se intelege.

are cineva schema pt. conectarea oglinzilor?

ma intereseaza daca aveti si explicatiile pt conexiunile de pe schemele electrice (de ex. ce semnifica P/5 - la placa de relee, sau A11 incercuit,...)

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P/5 este conectorul P din blocul de relee(tata) iar 5 e numarul contactului

Cifrele incercuite reprezinta o legatura in manunchiul de cabluri in care intra firul rspectiv sau o legatura de masa

Ai luat si cablurile din usi si cele care trec de pe o parte pe alta?

post-6155-1199910290_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am doar firele din usi pt. ca in interior, blocul de relee era deja dat si mufa de intrare in interior a fost data odata cu motorasele de geamuri si inchidera centralizata. sa vad poate gasesc mufe care sa se potriveasca pe placa de relee.

merci pt poza cu mufele din blocul de relee. pe asta nu o aveam si de aceea nu intelegeam notatiile alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alimentarea oglinzilor este:

+, siguranta 14, bloc relee mufa D/11, fir alb cu negru, mufa cu 32 pini de pe stalpul A T32/5, buton regaj, se intoarce in mufa T32 contactele 2,3 si4, apoi prin manunchiul de fire trece la mufa T32a de pe stalpul din dreapta si de aici la oglinda dreapta. Becul de iluminare se alimenteaza cu + din blocul de relee mufa D/12, mufa T32/21, buton(bec) si de aici la masa prin legatura 206.Pe pinul 6 al contactului T32 vine un fir alb cu + de la butonul de dezaburire pentru incalzirea oglinzilor.

poza cu mufa T32, cea de jos, contactele sunt cele de la 2 la 6

post-6155-1199914509_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci pt. explicatii. mufa cu 32 de pini care face trecerea intre portiera si interior eu nu o am. o sa trag firele ca si pt. difuzoare si inchiderea centralizata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tui ai mufa cu 32 pini, nu ai mufa care intra in cea cu 32 pini din interiorul masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am nimic. am doar 2 plastice rotunde care acopera gaura din usa si cea din montant. nu am nici burduful care face legatura intre usa si interiorul masinii ( cel prin care trec firele).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In gaura indicata de sageata nu ai nicio mufa? Are culoarea alba

post-6155-1200076475_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un capac de plastic simplu. daca nu aveam difuzor in usa si nici inchidere nu cred ca aveau de ce sa puna.

doar sa pregateasca pt o cablare ulterioara?

am pus o capota noua cu duzele de spalat incalzite si linga motorasul de stergatoare am gasit mufa pt ele si e si functionala. nu stiu de ce nu am macar mufa chioara la usa.

PS offtopic: mai ai scaunele fata la masina din poza? eu am bancheta spate din materialul ala si oricum as vrea sa le schimb pe cele din fata ca sint cam cocosate

Modificat de b-66-six
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-mi mailul si iti trimit schema. sunt mai multe, pt 2.0 si VR, dar pt oglinzi si altele sunt la fel.

Off topic: scaunele le am pe masina mea acum, mie imi trebuie bancheta, pot sa ti dau o bancheta f,buna materil pestritnegru cu albastru si cu cotiera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!