Jump to content

Seat Arosa


FiReBuRn

Postare recomandată

Tinand cont ca este foarte rara ..a venit momentul sa`mi prezint si eu masinuta .. Este vorba de un Seat Arosa ! Motor 1.7 SDI , 60 caluti . Desi are un motor mare ..consum este foarte mic . Cand spun foarte mic ..ma refer cam la 5-5,5 in oras ..3,5 - 4 extraurban (acum iarna ia mai mult cam 6-7)

Pe scurt:

- an fabricatie 2001 (intrata in circulatie pe 24 mar 2001),

- 114.000 km, motorina, 60 CP

- servo-directie,

- doua airbag-uri,

- argintiu, vopsea metalizata,

- inchidere centralizata, alarma MAAT cu hands-free

- MP3-player Sony, subwoofer si statie JBL, boxe spate-fata Pioneer , Condensator USBLaster 1.5F

De curand am schimbat toate filtrele ..am pus ulei Castrol Magnatec 5w40 , placute frana fata Ferodo + discuri , distributie BOSCH, amortizoare Bilstein!

Daca aveti intrebari ..nu ezitati

Si nu in ultimul rand.. poze! (multi o stiu de la intalniri)

post-10975-1197967922_thumb.jpg

post-10975-1197967927_thumb.jpg

post-10975-1197967932_thumb.jpg

post-10975-1197967939_thumb.jpg

Link către comentariu

Are motor diesel de 1,7 ? Curios, parca nu am prea auzit de asa tip de motor.

Bafta cu masinuta :wub:

Modificat de bebeko
Link către comentariu

ce oameni !! de ce va luati de om asa !?

pe arosa a existat motor diesel de 1.7 (intre 08/97 si 06/04) exact cum a zis FiReBuRn, de 60cp (cod motor AKU), motor care s-a pus si pe Lupo

Modificat de Face
Link către comentariu
mpa@tuninggarage
Motorul SDI este de 1.9 litri si 60 de cai deci ai gresit un pic :D

Ca fapt divers 1.9 are 64. Cum a zis si Face e un motor care a fost pe Ibiza, Arosa, Lupo, Polo..

Cautati si voi pe net inainte de a posta!

ONTOPIC: Sa iti traiasca buburuza!

Link către comentariu

Urat rau de tot Ford-ul ala din a 3 poza :D Frumoasa masinutza ai, eu o stiu din pozele pe care le-am primit de la tine. Numai bine si sti tu, poate ne intalnim pe la munte.... :D

Modificat de Be
Link către comentariu

...de mare senzatie masina,consum mic...s-o stapanesti sanatos!! :D :)

Modificat de garfield
Link către comentariu

Rectificare: eu nu m-am luat de om,doar m-am mirat ca exista motor diesel de 1,7l pe Seat :icon_thumright:

Link către comentariu

Nu am gresit..chiar este 1.7 SDI ..motor care mai este si pe Lupo dupa cum a spus si Face..

Motoarele de care s-au pus pe Arosa :

Petrol

1.0 L (999 ccm) I4, 8v OHC, 37 kW (50 PS)

1.4 L (1390 ccm) I4, 8v OHC, 44 kW (60 PS)

1.4 L (1390 ccm) I4, 16v DOHC, 74 kW (100 PS)

Diesel

1.7 L (1716 ccm) SDI I4, 8v OHC, 44 kW (60 PS)

1.4 L (1422 ccm) TDI I4, 8v OHC, 55 kW (75 PS)

Multumesc garfield, Be

post-10975-1198018710_thumb.jpg

post-10975-1198018717_thumb.jpg

Modificat de FiReBuRn
Link către comentariu

trebuie neaparat si o poza cu portbagajul deschis, sa vedem si ce ai acolo :( :D :D . sa o stapanesti sanatos...

Link către comentariu

ia uite, deja numai vedete posteaza pe topicul lui...masina asta e chiar culmea la consumu ala... vad ca l-ai si postat..sa ne faci in ciuda...oare de ce au sarit oamenii cu S3 si Vr6? :vinemosul:

bine finule (sau nasule..cum era?!?) sa iti mearga bine buburuza si sa mai ne plimbi si pe mine cu Michael...

Link către comentariu

n`avem loc cumnate in masina lu finu :vinemosul: e prea mica.

Finule nu vad planurile alea de viitor de care ziceai...

bafta

Link către comentariu

Cumnate (:vinemosul:)...avem avem... chiar daca la tine e mai mare, tot am incaput cu zGb, si amicul Jack :D deci 3 grasi si in slabut ca tine :D sa nu mai zic de 4 grasi in Octavia. da' mari frate, gen Nadir, eu, zGb, Storm.... :) episodul Cheia...

dar problema e ca nou nu prea mergem singuri :)

Link către comentariu
trebuie neaparat si o poza cu portbagajul deschis, sa vedem si ce ai acolo :D :D :o . sa o stapanesti sanatos...
In curand o sa pun poze..ideea e ca nu am :D
bine finule (sau nasule..cum era?!?) sa iti mearga bine buburuza si sa mai ne plimbi si pe mine cu Michael...
Pai deocamdata nu am avut nici o problema ..si eu sper sa mearga bine.. Eu sunt finu` , tu esti nasu 2 :vinemosul:
n`avem loc cumnate in masina lu finu :) e prea mica.Finule nu vad planurile alea de viitor de care ziceai...bafta
E mica..dar foarte spatioasa..cel putin in fata..tu stii ;) Deci l-am plimbat si pe Baracuda ..si statea foarte lejer, in spate e cu putin mai mica ca a ta..Cat despre planuri..stai sa treaca iarna si vedem la primavara.. :)
Link către comentariu

Foarte tare masina, am vazut-o si live...arata bine, consuma putin, foarte putin. S-o stapanesti sanatos! Multi km fara probleme si sa te vad la primavara cu lsd-uri ,jante...chestii trestii ca muzica deja are :lol:

PS: cam tarziu te-ai hotarat sa o prezinti :lol:

Modificat de scumfreak
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inca 2 poze

.. sunt foarte multumit de masina ..dar spre primavara o sa caut un Lupo GTI sau Arosa 1.4 16v .. :)

:))

Link către comentariu

Frumoasa masinuta, dar cam mare motorul pt. ea :)), am o nedumerire bordul nu seamana cu cel de pe polo 6n2?

Modificat de Kicker
Link către comentariu

Nu stiu despre bord..dar cutia de viteze este identica cu polo 6n2

P.S. : Primele 2 poze ..sunt facute dinainte sa fie a mea :))

post-10975-1198926343_thumb.jpg

post-10975-1198926359_thumb.jpg

post-10975-1198926369_thumb.jpg

Modificat de FiReBuRn
Link către comentariu

Cred ca e cam acelasi bord, din pozele puse de tine vad ca difera gurile centrale de ventilatie, ceasurile de bord, controlul de la climatizare si volanul cu totul diferit.

Link către comentariu

Uite si o poza cu ce se ascunde in portbagaj, scuzati neclaritatea dar este facuta cu telefonu.

post-14704-1198951249_thumb.jpg

Link către comentariu

Imi place ce se ascunde in portbagaj mai ales amplificatorul cu neon, cati watti scoate subwoofer-ul ?ca am si eu unul la fel dar nu l-am pus inca pe masina

Link către comentariu

Multumesc scumfreak ..eu nu am poze cu portbagajul..

Kicker ..Neonul care-l vezi tu e condensatorul .. :(

Nu stiu cati w are subwooferul ..dar e model mai vechi..

post-10975-1198959560_thumb.jpg

post-10975-1198959902_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

lasa ca e vechi vechi daaa ajunge sa tremura masinuta.... oricum e frumusica masinuta.... :frigbaitata:

sa ne auzim de bine ....

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!