Jump to content

Faruri Cu Lupa Pt G5


4abc
 Share

Postare recomandată

Am cautat tot peste tot o varianta de faruri cu lupa pt Golf insa nu am gasit decat cu angel eyes ceea ce nu imi place deloc(mi se pare kitch).Daca aveti idee de asa ceva va rog sa postati linkuri sau sfaturi de unde as putea gasi.

Va multumesc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt bestiale. Dar nu inteleg nimic germana. Un pic mai mult ajutor se poate? Un model, un pret, ceva? Sau chiar cum sa procedez sa intru in posesia unei perechi daca se poate!

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Mark68RLB Traducerea paginii respective. Halogen headlights main Note: For the designs reasons, the spotlight only for the exchange of Golf V lens headlamps can be used.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si un distribuitor ? Oricum eu am faruri standard deci le schimb cu tot daca e nevoie i don't care. Please help, m-am dat pe google de m-am zapacit si nu am reusit sa obtin informatii despre distribuitori, preturi... etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faruri Hella cred ca poate sa aduca cei de la Augsburg,dar mai bine suna-l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt din Bucuresti si nu stiu cine este Augsburg. More info? Deja fac spam... Fi mai concret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este un EL :lol

este un magazin de piese de schimb.... sunt peste tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate stiam de acestea.Costa vreo 550 euro amandoua si sunt importate de INPRO Romania.Sunt exact ca cele cu xenon stock insa mi se par extrem de scumpe :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi extraordinar daca mi-ai putea da si un link al site-ului lor sau un numar de telefon? Ma intereseaza daca ofera si certificat si le pot monta fara sa pierd garantia. Merci.

Augsburg nu au asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0745085888 acesta este numarul unui baiat din Bacau care aduce INPRO...nu stiu daca asigura si montajul.Garantia nu cred ca o vei pierde...(eu oricum nu dau doi bani pe garantia lor :) )

LE:Daca mai aveti alte linkuri postati aici :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

thank you am sa dau un tel cand ies in pauza de tigara

Modificat de Mark68RBL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • Administrator

sunt f hotarat sa-mi schimb farurile de pe Golf... am luat in consideratie 3 variante:

1. faruri clasice cu oglinda, var. black http://b2c.hella.com/b2c_hella/b2c/init.do...o.xcm=hella_com

2. faruri cu lupa, xenon look - http://b2c.hella.com/b2c_hella/b2c/init.do...o.xcm=hella_com

3. faruri adaptive DynaBeam - http://b2c.hella.com/b2c_hella/b2c/init.do...o.xcm=hella_com

de asemenea, inca nu scot din discutie var cu xenon insa modificarea/schimbarea barii pentru spalatoare imi da dureri de cap

Farurile negre sunt usor de procurat si montat... insa parca as vrea ceva in plus, negrul fiind doar look nu si performanta la nivel de iluminare

Xenon-look-ul mi se pare cea mai buna varianta, se aduce cam la 400-450 eur perechea

Din pacate nu am un pret si pt Adaptive...

Pareri?

4abc, ne combinam la o livrare? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Toate link-urile tale sunt la fel!

2. Stiu despre ce vorbesti si: farurile adaptive nu imi plac pt ca au lumina de pozitita f ciudata; cele pe fond negru arata f bine (mie imi plac mult) si cred ca e cel mai bine sa iti iei de acestea! Farurile cu xenon sunt putin mai frumoase decat cele pe fond negru si daca ai bani te-as sfatui sa iti iei de acestea!

Concuzia mea: daca nu vrei sa dai multi bani pe faruri ia farurile pe fond negru, daca ai bani de dat pe xenoane baga xenoane!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

hai ca le-am uploadat niste poze sa fie clar... link-ul m-a pacalit...

deocamdata inclin spre xenon-look

post-3944-1206007068_thumb.jpg

post-3944-1206007078_thumb.jpg

post-3944-1206007083_thumb.jpg

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ieri pe un S8 ultima varianta. Are proiector de xenon si linga, are o chestie din multe leduri mici. [url=http://b2c.hella.com/b2c_assets/images/large/2PT]http://b2c.hella.com/b2c_assets/images/large/2PT 009 599-801a.jpg

gen asta. Si arata foarte bine, dar cu conditia sa aiba si un xenon linga. Nu cred ca ar arata la fel de bine fara xenon.

Modificat de Devastator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca Xenon look fara xenon nu e bine :rolleyes:. Daca pui xenon atunci e bine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe ebay farurile din linkul tau.Urmeaza cat de repede sa mi le iau :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

pe ebay.de inca nu am gasit sa trimit si in afara Germaniei... :)

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aprox 400 eur...noi :)

Eu am gasit.Dar din pacate am avut revizia de 90k si nu prea mai am fonduri pentru ele...abia astept :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare tuturor!Vreau sa ma lamuriti si pe mine cu ceva,vreau sa acizitionez faruri hella cu lupa Xenon look(halogen)in care vreau sa pun philips blue vision

pt k xenon mi-e cam frica sa pun pt k am citit problema legata de stergatoare,mentionez k am senzori ploaie comming home living home.As putea risca ceva daca pun doar blue vision.Va multumesc si sper sa ma ajutati.Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, atita vreme cit noile becuri au aceeasi putere nu exista nici o problema ex: 55W.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!