Jump to content

Oglinzi - coduri de piesa. detalii, etc.


Beshcu
 Share

Postare recomandată

Mi-a luat un tir oglinda, carapacea aceea, am coborat din masina, m-am dus, am luat-o, nu este sparta, dar nu sta fixata pe oglinda, trebuie sa o revopsesc, dar nu stiu cum sa o prind. Voi ce ziceti? Care imi da o idee? Ssa cumpar alta? Mii de scuze ca am deshis un nou topic, dar cum zice si TEKA, serchul nu prea merge cum trebuie. Imi cer scuze

:icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Beshcu

    11

  • Marius

    8

  • bamse

    7

  • marius1982.11

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu de 2 ori am patit-o. Odata pe Casco si odata pe asigurarea lui. AM comandat oglinda noua si s-a vopsit (culoare ei din fabrica, fiind neagra). Nimic mai mult. Mergi al casco si le spui ca asa ai gasit-o in parare :tomato:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si ala cu tiru' n-avea asigurare?

daca nu mai sta bine pusa inapoi oglinda e f prosibil sa-ti joace la viteza..dar numai tu stii daca merge pusa inapoi sau trebuie alta. (daca ai casco incearca sa o schimbi!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O oglinda fara vopsit e in jur de 300RON. Deci daca cumva nu ai casco sau nu vrei sa-l folosesti eu zic sa o lipesti, numai pentru carapace sa o schimbi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a luat un tir oglinda, carapacea aceea, am coborat din masina, m-am dus, am luat-o, nu este sparta, dar nu sta fixata pe oglinda, trebuie sa o revopsesc, dar nu stiu cum sa o prind. Voi ce ziceti? Care imi da o idee? Ssa cumpar alta? Mii de scuze ca am deshis un nou topic, dar cum zice si TEKA, serchul nu prea merge cum trebuie. Imi cer scuze

:lol:

Sunt sigur ca ai putea schimba oglinda pe asigurarea camionului! Ai numar de inmatriculare? La capul tractor, preferabil! Daca nu, si semiremorca e buna!

De obicei, un ansamblu,loveste mult mai rau decat o oglinda! Sau un camion!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a luat un tir oglinda, carapacea aceea, am coborat din masina, m-am dus, am luat-o

Dupa cum a povestit, nu cred ca TIR-ul acela s-a oprit. Iar numarul de inmatriculare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu ati inteles. Nu ma lovit. Din cauza vitezei si a vantului cand a trecut pe langa mine( venea din sens opus) a luat carapacea aia:( nu e rupta, dar nu mai sta bine acolo. e putin zgariata. Acu e lipita cu POXIPOL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a luat un tir oglinda, carapacea aceea, am coborat din masina, m-am dus, am luat-o

Cred ca toti au inteles CE AI SPUS si nu ceea ce AI FI VRUT SA SPUI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum o luna...am patit exact acelasi lucru. Cel mai usor: CASCO!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa fac o poza sa vedeti cum arata...am gasit-o la 300 de metri de masina:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O oglinda fara vopsit e in jur de 300RON. Deci daca cumva nu ai casco sau nu vrei sa-l folosesti eu zic sa o lipesti, numai pentru carapace sa o schimbi...

Carcasa fara vopsit este pana in 150 ron (vorbesc de piesa originala - dealer).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu ati inteles. Nu ma lovit. Din cauza vitezei si a vantului cand a trecut pe langa mine( venea din sens opus) a luat carapacea aia:( nu e rupta, dar nu mai sta bine acolo. e putin zgariata. Acu e lipita cu POXIPOL

Clar! Nu am inteles!

Clar omul nu a avut nici o vina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Carcasa mea zdrangane putin. Probabil o sa mi-o ia si mie un tir, urmand a fi facuta pe casco :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar! ....

L-as injura pe nenea soferul de TIR, pentru ca ti-a distrus oglinda! Dar nu sunt sigur ca el e vinovatul 0

Nenea soferul ala are o familie care il asteapta acasa!

Nenea soferul, conducand un ansamblu de 40 tone, nu "simte" o oglinda de 0,4450 kg!

Si acuma sa fim drepti: unde-i oglinda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteam sa bag mana in foc, ca e pe masina! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat capacul oglinzii stangi original de la volksman cu 65 RON acum cateva luni. A mai trebuit vopsit dupa, inca vreo 200 RON vopseaua si manopera. Acuma tu decizi daca merita sau nu sa faci pe CASCO treaba asta, dar eu zic ca e o suma relativ modesta si nu merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg cum ai cumparat tu ORIGINAL cu 65ron de la magazin de piese, cand el la dealer este 101.69ron.

post-11233-1190625536_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am revenit cu poza. Am si eu o mica rugaminte. D-ul Popica. Te rog frumos sa nu mai fi asa ironic si sa iti vezi de treaba ta. Nu cred ca ti-am facut ceva pana acum. Asa ca te rog sa nu imi mai raspunzi la nicio intrebare.

post-14575-1190634283_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg cum ai cumparat tu ORIGINAL cu 65ron de la magazin de piese, cand el la dealer este 101.69ron.

Hmm, poate ai dreptate, cand am cumparat de la volksman nu am pus intrebarea daca e ORIGINAL sau nu. Pur si simplu i-am spus ca vreau un capac de oglinda si ala a fost pretul. Eu am pus intrebarea in oct. 2006 si l-am cumparat prin ianuarie anul asta.

http://vwforum.ro/index.php?showto...mp;#entry277024

Modificat de aladdin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am gasit si eu pe google, nu cred ca e original la pretul asta. A fost nou sau second? Eu as prefera sa iau de la dezmembrari unu original, decat o facatura chinezeasca. Or isi juliturile alea cu creion dinacela? Azi incerc cu un polish abraziv. Sper sa se mai ascunda din ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu iti recomand revopsire pentru un efect 100% ok. Cu creion si polis nu faci mare lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost nou. Intreaba mai bine la volksman pe topic, sunt sigur ca iti va oferi toate detaliile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit-o si eu cu oglinda - am gasit-o cum se vede in poza pe strada :P . Bun, am pus-o la loc - am proces verbal de la politie unde a scris ca suportul este rupt si vreau sa va intreb daca se gasesc doar piese pentru oglinda sau numai intreaga ? Dupa cum se vede in ambele poze mi s-a rupt bucata aceea de plastic (sta in sus - poza a doua), sticla nu mai sta la locul ei - adica se vede pe langa ea in interiorul oglinzii (ceea ce in mod normal nu se vedea) si in plus nici nu se mai misca pana la maxim pe exterior. Cu alte cuvinte oglinda a devenit cam subreda. Vreau sa stiu daca pot schimba doar ceva piese din ea si rezolv totul cu 100-150 RON caci atunci nu o mai bag pe casco :lol:

dsc00017co3.th.jpg dsc00018he7.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este din bucati:

1. brat oglinda

2. geam oglinda

3. carcasa oglinda

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!