Jump to content

Autoworld Cluj


raduking
 Share

Postare recomandată

Salut,

Saptamana trecuta unu mi-o lovit masina si m-am dus la Autoworld

Nu pot circula cu ea ca aripa e indoita si atinge roata....

M-au programat peste o luna jumate ca cica au foarte multe masini

Nu stie careva unde pot sa mi-o repar mai repede dar sa si pastrez garantia ?

(am un passat nou)

Modificat de raduking
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • msclemike

    6

  • SEBAS

    5

  • PaulAdrian

    5

  • videosergiu

    4

Daca e vorba de VW din profil poti merge la orice dealer sau reprezentanta!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu stiu sa fie alta reprezentanta sau dealer in cluj

(am fost si la Audi si au spus ca numai la VW au tinichigerie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Daca nu ai rezolvat incearca COMPEXIT de pe Turzii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Am fost la Autoworld cu un Polo in garantie pentru ca scartaia la roti in mers. Mi-au zis ca au intrat pietricele la frane (probabil intre disc si placute) si m-au pus sa platesc curatarea, ca nu intra pe garantie. Spuneti-mi si voi daca asta e normal, ca nu imi dau seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FABIAn RuSu

:)

Modificat de FABIAn RuSu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa sunt cei de la reprezentanta.oameni de treaba cind da-i cu banii.altfel te descurci singur.eu unul nu plateam nimic.dar ce ne mai mirm de astea. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la Autoworld cu un Polo in garantie pentru ca scartaia la roti in mers. Mi-au zis ca au intrat pietricele la frane (probabil intre disc si placute) si m-au pus sa platesc curatarea, ca nu intra pe garantie. Spuneti-mi si voi daca asta e normal, ca nu imi dau seama.

Din pacate pe garantie sunt decontate doar lucrarile datorate unor defectiuni din fabricatie, lucru valabil indiferent de marca.Pietricelele nu au cum sa intre sub incidenta garantiei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics

La fel au fost cazuri in care la masini noi (pana in 2500Km) le-au fost roase ceblajele electrice de catre soareci :icon_thumright: si iar nu s-a pus problema de garantie, a platit clientul reparatia..........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca lumea in continuare nu face diferenta intre garantie si defect din utilizare ... si acum aud clienti care lovesc masina si spun "Dom`le masina e in garantie" ... asa si??!! Faptul ca zgomotul care l-ai avut la roti nu a facut obiectul garantiei, automat trebuia facturat, pentru ca masina a fost bagata in service, i s-au dat rotile jos, mecanicul a curatat ce era de curatat, si asa mai departe. Acel mecanic trebuie platit. Daca te gandesti putin mai bine o sa imi dai dreptate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pietricelele au intrat acolo din cauza unui defect de proiectare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CASSIUS_CLAY

Nu e vorba de nici un defect de proiectare.Lucrul asta se intampla la orice masina prevazuta cu aparatoare de tabla pentru discul de frana,indiferent de marca (se intampla sa se prinda pietricele intre aparatoare si disc,dar pot fi indepartate usor,cu o surubelnita de exemplu).Cazul de fata este accidental si nimic mai mult.Este cam ecelasi lucru cu a lua un cui in anvelopa,a face pana si a cere garantie... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics

Daca este un "defect" de proiectare eu propun sa se revina la sistemul cu tambure fata/spate asa cum era la Bettle :lol: , probabil ca si instalatia roasa de soareci este tot un defect de proiectare....................... :)

Modificat de electricu"
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)

ce, nu pot fi facute cablaje din sirma fi 4, 6, 8 trase in plastic??? :Driver:

daca e vb de "defect de proiectare" ce or gindi ECU-urile unor masini despre piesele din spatele volanului ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am condus peste 100 de masini si numai la Polo si Solenza am auzit de problema asta cu pietricele.

Azi au aparut iarasi scartaiturile, la o saptamana dupa ce au fost indepartate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Probleme la Autoworld sunt destule...de exemplu imi fac verificarea la 115.000...800 ron...hai sa zicem ca e bine...cand sa ridic masina ma uit si vad capacul de la mufa computerului de bord aruncata pe jos...arcurile capacului erau ascunse strategic in compartimentul de la bricheta...semn ca baietilor le era greu sa-l puna la loc...nu o montez si ma intorc la autoworld...ii spun consilierului sa vina sa vada pe ce am dat eu 800 ron...consilierul cheama un mecanic...care sta si se uita la masina...intr-un final se urca el in masina...gaseste "miraculos" arcurile capacului...il pune la loc si...binenteles in cazul asta te astept la ceva de genu "Imi cer scuze"...NIMIC...s-a luat si s-a dus fara sa spuna nimic...la capitolul asta sunt varza...in plus acuma pe schimbul curelei de distributie imi cer 1500 RON...in conditiile in care un kit de distributie pt masina mea e 440 RON si manopera 300 RON...deci hai sa zicem undeva la 800 RON maxim...mai poti spune ceva?...si din cate am inteles acum consilierul respectiv nu mai lucreaza acolo...sa fie oare un semn ca lucrurile o iau pe calea cea buna?

Modificat de PaulAdrian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred, si cu noul consiler tot 1.500 ron va costa distributia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai distributia normal ca tot atat va fi...ma refeream la modul cum am fost tratat acolo de catre consilierul respectiv...care nu mai e de doua luni in firma...am aflat azi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...am patit si eu asa...din cauza ca am un consum destul de ridicat...3litri / 15000...mi s-a spus ca imi trebuie desfacut motorul...asta e prima parere...a doua a venit din partea altui consilier care-mi spunea ca masina mea consuma normal 1 l / 1000km (o mie)...0w40...asta a fost prea de tot...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca nu prea cunosc meserie baietii de acolo sau cat de ocupati sunt nu prea au timp de clienti? Nu de alta da ma bate gandul sa apelez la ei pt. o problema tehnica....

Mersi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te scot banii afara din casa poti apela :vaidecapulmeu: e drept ca sunt printre cei mai scumpi din Cluj...nu contest faptul ca nu stiu meserie...ca eu de 4 ani tot la ei mi-am facut service-ul (in ideea ca voi vinde masina mai usor daca toate service-urile sunt facute la reprezentanta) si s-a lucrat ok pe masina...dar ceea ce e deranjant este modul cum este tratat clientul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul am o sugestie, poti sa faci revizia si la skoda care au servicii mai bune si pretu e la jumatete, si inca ceva baza de date e comuna la VW si SKODA. Adica la oricare poti verifica daca s-au facut revizile asa cum zice in cartea service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, mersi pentru raspuns. Am sa incerc probabil varianta cu "pile&relatii" daca ma hotarasc sa apelez la ei.....

Paul am o sugestie, poti sa faci revizia si la skoda care au servicii mai bune si pretu e la jumatete, si inca ceva baza de date e comuna la VW si SKODA. Adica la oricare poti verifica daca s-au facut revizile asa cum zice in cartea service.

Ai incercat si merge faza....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu stiu cum sa iti zic dar e aceeasi baza de date la SKODA, VW, SEAT, AUDI. Nu am incercat dar nu are de ce sa nu mearga. Ei oricum iti garanteaza ce iti scriu in cartea service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu stiu cum sa iti zic dar e aceeasi baza de date la SKODA, VW, SEAT, AUDI. Nu am incercat dar nu are de ce sa nu mearga. Ei oricum iti garanteaza ce iti scriu in cartea service.

Stiu ca fac parte din acelasi grup, ma gandeam din punct de vedere al cunostintelor tehnice pe care ei le au asupra intregului grup, pret piese de schimb, profesionalism, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!