Jump to content

Service Enga Baia Mare


ayk
 Share

Postare recomandată

sint ffff. suparat. sa va zic ce am patit. ;) ;)

azi m am dus la serviceul mentionat in titlu sa achit o factura de reparatii la un vw T4 al firmei la care lucrez.

mi am zis ca pina se face plata sa nu stau degeaba si sa mi fac o verificare la directie la masina personala (cea din semnatura).

am bagat masina in service si mecanicii promti s au si apucat sa traga de roti, sa verifice telescoape, etc.

dupa ce au facut verificarea, eu impreuna cu seful de service, D-ul Szolt m am dus la dinsul in birou sa achit reparatia dubei (1300RON) si sa mi faca oferta pentru piesele ce ar fi trebuit schimbate la seatul meu. masina mi a ramas in hala la stand.

am achitat reparatia dubei, am primit factura si bon, mi am notat la mine in agenda oferta de reparatie la seatul meu si am plecat.

mi am luat seatul din stand si cind am iesit pe drum am constatat ca am puncte negre pe parbriz. mentionez ca parbrizul este nou, schimbat acum cca 3 luni (am scris pe undeva despre asta). m am oprit si am inceput sa studiez punctele. ERAU PUNCTE DE METAL CARE MI AU TOPIT PARBRIZUL IN MAI MULTE LOCURI. nervos m am intors inapoi si le am aratat ce am patit. se faceau ca nu stiu nimic, DAR PE BANCUL DE LUCRU DIN DREPTUL STANDULUI UNDE A FOST MASINA MEA ERA UN FLEX. le am aratat flexul dar afirmau ca nimeni nu a lucrat cu el in timpul in care eu am fost plecat.

CONCLUZIE: deocamdata am depus o plingere la protectia consumatorului. asta foarte tare nu ma incalzeste deoarece scopul meu acuma e sa mi schimb parbrizul pe banii lor si in nici un caz pe ai mei. in plingere am cerut asta dar tare mi e teama ca nu voi reusi nimic.

am sa revin cu amanunte

daca are cineva vre o idee.............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai no martori ceva ai. Nu? Deci ei 10 o vor tine pe a lor, tu pe a ta. Guess who will win ?

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu aveau camere de supraveghere?poate poate..........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

f urat ce ti s-a intamplat.

Sa iti spun o treaba. In orice service mergi, la introducerea masinii in service, adica la preluarea ei de catre angajatul serviceului acesta trebuie sa completeze o fisa cu eventualele defecte vizuale ale masinii, tocmai ca masura de prevenire a unor situatii precum a ta. In mod normal, daca ei au facut aceasta fisa si nu au trecut pe ea acel parbriz "defect" atunci sunt buni de plata pentru ca e clar ca incidentul a avut loc in service-ul lor deci sunt direct raspunzatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

martori n am ca am fost singur. :D

incerc sa mi amintesc numerele de la celalalte masini care se aflau in service, dar ma gindesc ca, chiar in cazul in care l as gasi pe careva dintre proprietari, sincer nu cred ca se va complica nimeni ca sa ma ajute pe mine.

camere de supraveghere nu cred sa aiba. si chiar daca ar avea, de vreme ce ei nu recunosc nimic, nu vad motivul pentru care mi ar pune la dispozitie filmarea.

fisa de evaluare nici poveste sa am. :D

mi e clar ca nu am sanse in a mi recupera prejudiciul, :D dar nici nu vreau sa i las sa doarma :D linistiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate reprezentantele sunt ultimele locuri la cere as apela in cazul unor probleme

se presupune ca sunt pro insa .... lasa mult de dorit

pacat, ajungi sa nu mai stii ce sa faci cu asemenea servicii, la cine sa apelezi ca sa stii ca isi face treaba asa cum ar trebui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.... eu impreuna cu seful de service, D-ul Szolt m am dus la dinsul in birou sa achit reparatia dubei (1300RON) si sa mi faca oferta pentru piesele ce ar fi trebuit schimbate la seatul meu. masina mi a ramas in hala la stand.

pai vorbeste cu distinsul domn Szolt, seful de service. Vad ca in titlu scrie "tipic romanesc", consonanta numelui ma duce cu gandul la alte natii, chipurile mai serioase, pai domnul Szolt sa fie om cinstit si sa isi recunoasca greseala in numele service-ului pe care il conduce... intelegeti voi ce vreau sa spun. Faptul ca nu ti-au facut acea fisa la predarea masinii ii obliga sa iti schimbe parbrizul... cade in raspunderea lor orice se intampla cu masina in service.

Fa un e-mail si catre PoRo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa un e-mail si catre PoRo.

Ti-ai gasit .... Ai baut, ce sfat e asta ? ;) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

totusi OPC-ul misca. :huh:

le-au cerut un desfasurator cu toate masinile intrate si iesite in service in ziua respectiva si anexat operatiunile pe care le-au facut la fiecare (asta pentru a stabili daca a fost necesara folosirea flexului).

administratorul s-a dat in concediu pina pe 2 mai. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uneori se-ntampla chiar sa se vada anumite defecte cand se face receptia masinii: ex. masina este foarte murdara, parbrizul asemenea, punctuletele alea de la flex sunt destul de marunte etc etc. Daca omu' nu-i de buna credinta (sunt si dinastia) si zice ca n-a avut inainte, plateste amaratul ala de consilier care face receptia masinii. Oricum, este bine ca in general sa cereti fisa de reparatii cand intra masina in service, cu receptia facuta si semnata de consilier sau ce-o fi ala acolo. E cea mai buna dovada ca masina a trecut prin service-ul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!