Jump to content

Volkswagen BORA 1.9 TDI SportEdition Black Magic Perleffekt


TIR

Postare recomandată

Salut nu sunt nou pe forum da nu am avut niciodata ocazia sa imi perzint si eu masina mea VW BORA din 2002. Masina am cumparat-o acum 2 ani cand am implinit 18 ani era masina care mi-am dorit-o exact cu ce vroiam eu pe ea si in plus sa fie neaparat neagra... De cand am luat-o am zis ca nu o sa arate niciodata ca orice BORA normala pentru ca nici eu nu sunt un om banal si nu imi place banalul... Modificarile la ea au venit cat de cat treptat si pana a ajunge in stagiu in care se afla acuma am schimbat multe pe ea... De exemplu vreo 3 raduri de faruri... am avut faruri negre am reusit sa le stric vreo 2 raduri de pleoape pt faruri pana am ajuns la modelul care il am si acum pe ea... Despre motor pot sa spun merge incredibil de bine si are o gramada de km facuti de cat o am eu... si tot mai e masina... sunt foarte multumuit de ea...

Informatii masina:

An: 2002

Marca: Volkswagen

Model: Bora 1.9 TDI

Kilometraj: 170.000

Culoarea exterioara: Black Magic Perleffekt

Initial prima modificare la masina au fost niste jante pe 15" de la Zender... cam asa arata masina in momentul achizitionarii nimic special:

imag001xfu3.jpg

Dupa care au urmat modificariile:

Modificari exterior:

Jante Rial Porto pe 16" (daca aveau pe 17" luam da nu aparusera in momentul ala)

Eleron portbagaj tip M3

Pleoapa luneta Rieger

Pleoape faruri Kamei

Faruri cu proiector originale Hella

BI-Xenon

Proiectoare bara Hella

Grila cromoata orinala

Carcase oglinzi crompate

Manere usi cromate

Ornament portbagaj deasupra la numar de imatriculare cromat

Folie omologata RAR

Filtru aer sport

Planuri viitor: sa ii schimb spoiler bara fata + spate, praguri de la Bora GLI, Bandouri usi cromate si cam atat.

Modificari interior:

Schimbator viteze Sport Edition

Plafoniera VW Passat W8

Cotiera piele

Ornamente cromate la manere

Planuri viitor: tapiserie din piele

Modificar in.Car entertainment

Dash PC :Driver:

HDD de 40GB, 512RAM, TOUCHSCREEN, display de 7"

GPS, Navigatie (merge pe romania)

TV/FM, jocuri, DVD, MP3, Internet(prin zapp)

Mai multe detalii la: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=11036

POZE:

dsc01131xz9.jpg

dsc01157tq7.jpg

dsc01162ke4.jpg

dsc01155pc4.jpg

dsc01139mv2.jpg

dsc01141yf1.jpg

dsc01174gv0.jpg

dsc01142op6.jpg

dsc01144yt3.jpg

dsc01145iy8.jpg

dsc01146tu1.jpg

1005461zr3.jpg

1005434jy7.jpg

1005437vs3.jpg

1005440me4.jpg

Wow ce descriere am facut la masina parca as avea cel putin Lamborghini asta e asa a iesit... Am muncit mult la masina asta si am investi o gramada de timp si bani da a iesit ceva frumo nu de aia zice lumea ca am cea mai frumoasa Bora din Valcea. O sa o las ceva deoparte Bora pt. ca o sa am treaba cu noul Passat care o sa il personalizez si pe acela deja am comandat multe pt. el astept sa vina.

Modificat de TIR
Link către comentariu

Foarte fumoasa!

Mai ales jantele si unitatea DVD.

NICE! NICE! NICE!

Cati mai multi km fara probleme!

Sarbatori fericite!

Link către comentariu

foarte tare masina. imi place mult. mai ales "media entertainment". imi dai idei :blink:

sa o stap sanatos !

Link către comentariu

frumos si de bun gust tot ce ai facut, pacat ca nu ai un climatronic mic acolo pe ea :blink: era bun la confort :lol:

Link către comentariu

@ Bogdan_wrc - daca ai nevoie de ajutor contacteaza-ma si te pot ajuta cu cea mai mare placere...

@ d-rive - stai linistit ca am inteles ca se poate face... deci o sa vina :vinemosul: chiar azi am vb cu cineva pe tema asta.

Link către comentariu
@ Bogdan_wrc - daca ai nevoie de ajutor contacteaza-ma si te pot ajuta cu cea mai mare placere...

pai sa stii ca sunt interesat, iar in VL vin destul de des. dau o serie de pizza la OK :rolleyes:

dar cam cat te-a costat cu totul.... merci... si de unde ai luat totul...

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

Ohoo...e frumoasa. Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometrii fara incidente :) :rolleyes:

Link către comentariu

@ vladpo, bogdan_wrc - Mai multe detalii la: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=11036

Apropo daca e va pot ajuta sa le aduc de la cei din Germania si cred ca m-a cam dus in jur de 1000 eur cu statie boxe pe spate si alte prostii :rolleyes:

A da mersi de urarile cu KM fara probleme da la cat de des o sa cam merg cu ea nu prea cred ca o sa fie pt. ca mi-am luat acuma masina in Semnatura pe 3 imi vine spoilerul fata de la ABT m-am apucut de el asa ca Bora o sa mai astepte ceva...

Modificat de TIR
Link către comentariu

Foarte frumosa masina. Felicitari si cat mai multi km fara probleme. Bun venit in Club Bora! ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Poti sa pui niste poze mai detaliate cu manerele?

Poti sa pui niste poze mai detaliate cu manerele?

Link către comentariu

-30mm la suspensie :beerchug: in rest este foarte frumoasa. avand in vedere ca ai manerele si oglinzile cromate, ai putea sa iti pui si suport de numar cromat (doar daca gasesti ceva de buna calitate) sau daca nu iti surade ideea, sa scoti suportul de tot :P

Link către comentariu
-30mm la suspensie :beerchug: in rest este foarte frumoasa. avand in vedere ca ai manerele si oglinzile cromate, ai putea sa iti pui si suport de numar cromat (doar daca gasesti ceva de buna calitate) sau daca nu iti surade ideea, sa scoti suportul de tot :P

Mda... am avut suport de nr cromat am dat 8 eur pe o rama din Germania... cica bune... si s-au dus in 2 luni :P asa ca am pus dinastea simple

Link către comentariu

Felicitari pt masina tot ce ai pus pe ia e de super bun gust a meritat prezentarea p care ai facuta

spor la km si fara incidente :)

Link către comentariu

pentru mai multa eleganta as renunta la etrierii rosii si i-as face negru lucios

frumoase jantele de pe passat :)

Link către comentariu

nu zic nimic de prezentare( super tare), da frate, ai niste poze belea... cel putin aia din interior cu oglinda si maneru cromat.... si displayul ala IMENS e mortal! super BORA... s-o conduci BLANA fara incidente

:vaidecapulmeu:

Link către comentariu
pentru mai multa eleganta as renunta la etrierii rosii si i-as face negru lucios

frumoase jantele de pe passat :vaidecapulmeu:

Da cred ca o sa fac asa da de unde fac rost :blink: ? Mmm despre passat ce sa spun ti-am zis ce isi doreste inimioara mea pt el ;)

Link către comentariu

No coment!!!!! Super super super.... nu am cuvinte..aam mai vazut msaisni modificate..dar ca asta nu...simplu si cu gust...frumoasa foc..

Link către comentariu

super faina masinuta , as pune si eu geamuri asa dar am mai avut odata si s-a legat politia d3 mine dar acum....

sistemul e super sper sa imi pot face sii eu in curand

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri:o) Ce sa zic imi place sa fac poze... tocami am facut o sedinta nocturana la 2 noaptea lu "lorenzo" de pe forum cu masiniile... au iesit super pozele...

@gabriel nu situ ce sa zic da nu prea as mai recomanda la nimeni asa ceva:) pt ca eu stiu ca mi-a dat ceva batai e cap pana a fost pus la punct... cu totul... da daca vrei iti pot fi de ajutor cu sfaturi. Eu unul nu mi-as mai pune:)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!