Jump to content

De unde este tras firul pentru GALA ?


Crista_Silviu
 Share

Postare recomandată

Imi lipseste firul care ar trebuie sa creasca volumul casetofonului, si nu stiu de unde trebuie tras. Ma poate ajuta cineva? Multumesc. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Chiar nu stie nimeni? Ma gandeam ca pleaca de pe la kilometraj un fir sau ceva dar nu gasesc nimic...masina e din 98 ...se poate sa nu fie pus din fabrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit...este in mufa din spatele IC. Mufa se poate scoate fara a da jos IC-ul prin partea de sus a tabloului cu sigurante. Firul este Alb cu linie albastra. Am pus o poza pentri identificare.

post-3755-1170107681_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca merge doar la casetofonul original, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_acn, exista posibilitatea sa mearga si la alte modele nu numai cel de fabrica. Exista DVD-uri auto care folosesc acel fir pentru a identifica daca masina este in miscare sau nu...si in acest caz nu permite accesul la anumite functii si nici nu poti vedea filme, etc. Pentru siguranta. majoritatea insa nu cupleaza acel fir pentru a vedea tot timpul imagini pe DVD sau TV...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreb pt. ca am un CD mp3 Sony si am comenzi pe volan. Dar nu merge nimic pt. el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce model de Sony ai? Sa vedem daca are intrare pentru gala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce model de Sony ai? Sa vedem daca are intrare pentru gala...

Sony CDX-GT300

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stati ca eu nu pricep...deh, sunt mai incet :D CE treaba are un MP3 player cu firul de la GALA? Sa faca CE cu el? Daca vrei sa iti ,mearga comenzile de pe volan cu MP3-ul respectiv, se foloseste un adaptor care se cumpara de la producatorul MP3-ului (Sony, Kenwood, Alpine) si care face aceasta legatura. Ce treaba are GALA, aici?

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum nu merge nici gala pe acest model...nu are intrare. Bafta la instalarea comenzilor pe volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer mie mi se pare enervanta functia asta ... am mers cu un prieten cu un passat 2002 cass original si la 140km/h nu mai auzeam nimic , el dadea mai incet si accelera , ala se dadea mai tare .... si tot asa ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functia se poate dezactiva sau se poate schimba modul de crestere al volumului din meniul aparatului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. eu am navi MCD pe un passat din 2004 avb 101 hp. unde gasesc aceasta functie in meniu, asta dc o am?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu nimic de MCD-ul tau dar cred ca daca are functia asta o sa o gasesti prin meniu...la mine in meniu (Gamma 5) functia se numeste GALA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu nimic de MCD-ul tau dar cred ca daca are functia asta o sa o gasesti prin meniu...la mine in meniu (Gamma 5) functia se numeste GALA.

Mercic!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Mihai.Nechifor
Salut. eu am navi MCD pe un passat din 2004 avb 101 hp. unde gasesc aceasta functie in meniu, asta dc o am?

functia o gasesti acolo unde setezi volumul pentru navi ptr carkit si ptr alte optiuni care le mai poti baga pe navi....e undeva in meniul principal la volum parca :D

Asta da raspuns! Dupa 15 luni. Mai puteai astepta putin sa se faca un an jumate ;)

Sper sa nu mai vad astfel de posturi!

Ai un avertisment verbal pentru bagare in seama

Modificat de c o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!