Jump to content

service MDC auto


bbm
 Share

Postare recomandată

vi-l recomand cu incredere, George Cretu are experienta a 10 ani de activitate pe masini VAG, este pilot in VTM si stie ce inseamna masina, tuning, modificari - parti bune si parti rele si ti le spune in fata pe toate; lucreaza repede, curat, nu te jecmaneste la bani, este un service in toata regula , cu acte si tot ce trebuie, nu o chestie obscura de subsol de bloc, primesti acte si garantie pt lucrari, etc !! si nu in ultimul rind, am vazut la o masina pe care trebuia sa o cumpere o cunostinta - un vw passat - cum a fost luata masina la puricat si de unde credeam ca este o "fata mare".........era de fapt o mare cazatura cu multe multe probleme bine ascunse !! cit despre montat piese de tuning, am montat pina acum la el dog bone (eu si ZGB) + FMIC de la forge, foarte rapid si bine lucrat; tel 0723 644 687, pe calea floreasca are serviceul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu azi la MDC Auto sa-mi schimb discurile de frana pe fata.

Initial nu am vrut sa schimb si placutele de frana, deoarece ar mai fi mers cateva zeci de mii de km. Dar m-au convins sa le schimb, ca sa nu uzez discurile aiurea, si eventual placutele vechi sa le pun dupa ce se uzeaza primul set de placute. Am schimbat si un burduf de planetara pe care vroiam sa-l schimb de ceva timp (pierduse din vaselina cel de pe masina).

Mi-a placut cum au lucrat, si am stat langa masina tot timpul, discutand cu mecanicul si cu George Cretu.

Preturile nu sunt mici, dar nici mari. Calitatea este insa foarte buna, mecanicii au experienta si lucreaza bine, service-ul este nou si arata foarte bine. Si l-a sfarsit George m-a intrebat daca i-a placut cum au lucrat si a insistat sa-i spun orice lucru care nu mi-a placut, dar nu am avut nimic de reprosat. Si mi-a mai spus ca nu se da spaga mecanicilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

puteti spune pe unde este mai exact acest service?? asta pt ca Floreasca e luuunga rau :beerchug:

merci beaucoup :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti spun eu acum, pe calea floreasca, sensul de la spitalul de urgenta spre aviatorilor, treci de primul semafor care este imediat dupa spring time, treci de al doilea care este chiar la intersectia cu strada care duce la patinoarul floreasca si drumul incepe sa coboare catre podul floreasca; chiar la piciorul podului, vei intra pe strada care merge pe linga pod - pe dreapta - mergi cu grija ca sint gropi si se vede un service comunist chiar in fata si vis a vis de el o cladire albastra - service ul lui george, intrarea este prin lateral; nu stiu cit de bine ma pricep la explicat chestii de orientare in spatiu, sper sa nimeresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci, ai explicat foarte bine :beerchug: (chiar daca stiam unde e amplasat service-ul ala vechi, nu prea as fi banuit ca sint "gard in gard" )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

oamenii se pricep si la tinichigerie-vopsitoarie?sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din cite am vazut eu nu cred ca au tinichigerie... da daca astepti cam pe marti ma duc eu sa imi las masina la service-ul" comunist " de linga si ii intreb atunci ce si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, se ocupa si de partea electrica? Am un Touran si am ceva probleme cu usa stinga, comanda oglinzilor etc. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry abea astazi am ajuns pe acolo si era inchis :Driver:

Pe bannerul care il au agatat deasupra firmei scria ceva de genul :

" Service multimarca

Mecanica , Electrica, Tuning auto ".......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut baieti.

Service-ul MDC Auto, al carui angajat sunt, paote efectua reparatii la orice marca de masina pe parte de mecanica, electrica, tinichigerie-vopsitorie.

Lucram cu toate firmele serioase de asigurari cu decontare directa. Va asteptam. Pt intrebari si programari va astept la 0731838741 Cristi Pavel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut domnu Cristi.

zilele astea vin eu cu un telefon la nr de mai sus, legat de problema mea,cu vibratia esapamentului, la care suspectez ori toba intermediara ori flexi-pipe ul.

in principiu, daca este cazul, se poate suda, taia, si tot ce comporta inlocuirea racordului flexibil?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te astept cu un telefon. in privinta racordului flexibil te sfatuiesc sa il schimbi daca este rupt. daca il vei inlocui cu teava exista sanse sa ai vibratii si mai mari. motorul va avea vibratii si va forta esapamentul care este fix de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu intentionez nici un fel de improvizatii.

intrebarea era daca se poate inlocui racordul la voi, bineinteles daca este cazul...!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate inlocui. da-mi un telefon si vorbim mai detaliat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos.

racordul este ok, problema a disparut, cel putin pentru moment.multumesc pt raspunsuri, si astept sa vad ce se mai intampla! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Si eu recomand; Am facut destule in acest service (reparat caseta de directie, revizii, geometrie etc).

Sunt si oameni pregatiti si scule potrivite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu acum un an in acest service si trebuie sa va atentionez asupra unor lucruri. Da, baietii sunt bine pregatiti, service-ul este bine echipat si curat. Am ajuns la George Cretu printr-o recomandare "puternica". DAR, atentie la preturi. Prima oara am inteles sa platesc 7 mil pentru un vopsit de bara spate, ca era pe casco si am zis ca au umflat si ei factura pana la limita, asa cum se practica peste tot. Dar a doua oara am fost sa schimb la S3 o bieleta de directie, niste bucse si inca ceva, dar nu mai stiu exact ce. Mi s-a spus ca piesele si manopera costa 14 milioane. Mi s-a parut enorm si am fost la PBV sa vad si acolo care este treaba. 9 MIL. Cam mare diferenta, asa ca am sunat inapoi si am discutat cu George care a inceput sa scada din 14 pana la 11 mil. Nu mi se pare normal, asa ca aveti grija la pretul pe care il dati. Nu pun la indoiala faptul ca are o vechime considerabila in domeniu, dar experienta a fost neplacuta. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Eu nu prea recomand. Am fost la ei cu un Golf V. Aveam niste zgomote la rulare si m-am dus la ei tot cu o recomandare. Am mers cu unul din mecanici sa vada ce cum face masina, ne-am intors si au inceput parerile. Initial au zis ca e de la amortizoarele fata, le-am schimbat cu tot cu rulmenti si surpriza, nici o imbunatatire, amortizoarele vechi nu aveau nimic. Le-am lasat masina acolo si i-am rugat sa investigheze mai bine sa nu ma mai puna sa schimb aiurea piese. Primesc un telefon de la ei in cursul aceleiasi zile si-mi spun ca au gasit problema, era de la niste bucse care stau intr-un suport de aluminiu pe ambele brate, imi scapa cum se numesc. Le-au schimbat si pe alea si intr-adevar mi-au rezolvat problema cu zgomotul. Insa cand le-au dat jos pe cele vechi, respectivele piese erau prinse in 3 suruburi fiecare de planseu. Au rupt unul din ele dar au zis ca nu e nici o problema mai raman doua. Nu va spun ca la fiecare 2 sapatamani aveam drum la ei sa-mi stranga suruburile pentru ca atunci cand lasam masina pe un plan inclinat se slabeau si masina scartaia ingrozitor. Dupa un timp m-am dus iarasi la ei si am vorbit cu patronul sa rezolve problema sa-mi dea afara surubul si sa puna altul. Le-am lasat masina si ma suna dupa vreo 4 ore ca pot veni sa iau masina si ca ma costa 600 ron. Dupa o luuuuunga discutie cu patronul in care i-am spus spus ca nu e vina mea ca au rupt respectivul surub si ca nu am de gand sa platesc pentru greseala lor. In fine dupa indelungi deliberari am ajuns la un consens am platit doar geometria si ca urmare nu mai duc la ei desi erau foarte aproape de mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!