Jump to content

Motorizari euro 4 pentru Fabia


xfg8
 Share

Postare recomandată

Salutare.

V-as ruga daca poate cineva sa ma lamureasca care sunt motoarele de Fabia care respecta standardele euro 4, si cam din ce an au inceput sa intre in fabricatie. Ma intereseaza atat la cele pe benzina cat si la diesel.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate motorizarile existente pe Fabia si comercializate de Porsche Romania indeplinesc norma Euro 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza acest lucru in vederea achizitionarii unei Fabia second hand din strainatate, dupa 1 ian 2007, in ideea ca taxa pentru prima inmatriculare va fi mult mai mica pentru motoare euro 4. De accea as vrea sa stiu care sunt codurile de motoare de Fabia care sunt euro 4 si din ce au intrat in fabricatie.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

V-as ruga daca poate cineva sa ma lamureasca care sunt motoarele de Fabia care respecta standardele euro 4, si cam din ce an au inceput sa intre in fabricatie, atat la cele pe benzina cat si la diesel.

Ma intereseaza acest lucru in vederea achizitionarii unei Fabia second hand din strainatate, dupa 1 ian 2007, in ideea ca taxa pentru prima inmatriculare va fi mult mai mica pentru motoare euro 4.

Va multumesc.

P.S. Deocamdata am aflat ca 1.4 MPI AZF 2002 este EU4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul pe benzina cu codul AUB (1.4i 16v 74kW) este cu certitudine EURO4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si AQW de 1.4 MPI (50kW) e tot Euro 4. De restul nu mai stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1,2 HTP (47 kw, 64 de martzoage leshinate :lol: ) - cod BME - 2006 - Euro 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar motoarele 1.9 SDI si 1.4 TDI ? Care dintre acestea sunt euro4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.4 TDI in mod sigur este Euro4.

Pe raspunderea ta?

Exista mai multe coduri de motor la 1.4 TDI si sigur nu toate sunt E4.

Poate se duce omul in DE cu buna credintza si ia tzapa ca s-a bazat pe ce ai scris tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1,4 Tdi 75 Cp - respectiv prima versiune a motorizarii de 1,4 Tdi are norma de poluare Euro 3 (eu asa l-am gasit prin specificatii).

1,4 Tdi 80 Cp - una dintre cele 2 variante dezvoltate din varianta initiala are Euro 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe raspunderea ta?

Exista mai multe coduri de motor la 1.4 TDI si sigur nu toate sunt E4.

Poate se duce omul in DE cu buna credintza si ia tzapa ca s-a bazat pe ce ai scris tu.

Da, pe raspunderea mea. Eu m-am referit la motorul 1.4 TDI 80cp, in 3 cilindri. Stiu asta pentru ca tocmai si-a luat un prieten o Fabia cu acest motor. :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.4 TDI in mod sigur este Euro4.

hmmm.... uite ca nu am fost atent... clar reiese ca e vorba de TDI-ul de 80CP... unde mi-a fost capul? :huh:

Cel mai bine il ajutati pe om cu codul motorului. Uita-te in talonul colegului si posteaza codul.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!