Jump to content

Antifurt prezoane roti


janvaljan
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am luat recent o SKO I si nu am verificat daca am antifurtul de la prezoanele rotilor. Am ajuns in Bucuresti si l-am cautat in toata masina dar nu l-am gasit. Aveti idee unde se afla (in potbagaj, in torpedou) ? De unde pot sa iau unul ? Este cel origianal, cum apare in carte.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal ar trebui sa fie cu cricul si cu cheia de roti, in portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e nasol daca nu-l gasesti.

va trebui sa scoti prezoanele pe care le ai si sa-ti iei alt set cu tot cu cheia antifurt.

daca poti pune o poza sa vedem de care ai si poate te ajutam cu scosul.

eu sunt patzit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu l-a mutat nimeni - locul lui este in polistirenul ala din roata de rezerva. Eu l-am mutat in torpedou dar initial acolo statea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La jantele de aliaj stie cineva cum se scot capacele ornamentale de plastic de pe prezoane?? Sau cu ce mai bine zis.Am inteles ca trebuie sa fie o clema ceva.Eu am cumaparat masina de noua si nu am gasit asa ceva pt acele capacele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un carlig dintr-o sarma groasa.

ar trebui sa fie pe langa cric.

oricum poti sa-ti faci si tu unul dintr-o sarma ceva mai dura.

asta daca ai modelul cu gaura (pardon de expresie) in mijloc.

daca nu exista un clestisor de plastic pentru celelalte.

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat acum in manual.Am vazut ca este o brida din material plastic, chestia e ca ea nu se afla in trusa de scule. Este doar o sarma mai groasa....aia este pentru rotile cu capace nu pt cele din aliaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: au sau nu gaura in mijloc?

ma refer la capacele.

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu au gaura in mijloc,cum sa aibe :P

Precizez inca odata ca am jante din aliaj si peste suruburile de prindere se afla niste capacele mici ornamentale :rolleyes:

Vb de Octavia 2

Thanks anyway

Modificat de goldeye3002
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: de ce ti se pare ciudat?

unele modele au si sunt pentru jante de aliaj.

daca ai fi citit cu atentie ce am scris mai sus.... :P

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze prima data nu am observat ce ai scris, my bad

Nu au gaura in mijloc si nici nu am acel clestisor de care zici tu,am doar sarma aceea care nu e buna de nimik. Sa trec pe la dealer sa ii spun de acest fapt??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact!

poate ti-au shutit clestisorul...

din cate stiu se poate cumpara si separat in cazul in care nu te intelegi cu ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stati ca ma confuzati;

Ref. la jante aliaj:

1. exista un capacel care se monteaza in centrul rotii si o bucata acopera tot centrul rotii si prezoanele.(cu diferite modalitati de extragere - printra care si cel cu sarma)

2. Capacele de prezoane sau antifurt (care imbraca individual fiecare prezon) la o janta cu 5 prezoane sunt 5 capacele + se pot combina cu capacel-sigla in centru.

voi la ce va referiti?

In mod normal la predare-primire trebuia sa faci observatiile astea. Acum daca e prima masina e de inteles :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am jantele de 15" ORION - deci cu capacele pe fiecare surub. Nu am gasit acea brida cum zice manualul pt extragerea capacelelor. Iti dai seama ca atunci cand am ridicat masina numa la brida aceea nu m-am gandit :(....mai si ploua afara.Am sa trec pe la dealer sa ii spun, multumesc pt ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuiau sa fie infipte in niste gauri in jurul rotii de rezerva sau in interiorul ei in zapada aia artificiala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat in portbagaj si nu e ... Oricum e vorba de antifurtul original, are o poza in manualul de utilizare, o sa ma duc la un dealer sa vad daca au sau poate ma ajutata cineva sa dau jos prezoanele si sa le inlocuiesc.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat in portbagaj si nu e ... Oricum e vorba de antifurtul original, are o poza in manualul de utilizare, o sa ma duc la un dealer sa vad daca au sau poate ma ajutata cineva sa dau jos prezoanele si sa le inlocuiesc.

Multumesc.

Mie imi lipsesc capacele pt prezoane la rotile din spate 5 x 2 = 10 capace gri . Stiti de unde se pot cumpara impreuna cu clema de scoatere a lor?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca sunt la reprezentanta dar pretul e destul de mare - daca gasesti in alta parte si esti multumit baga un semn. 10X :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cumparat de la un magazin MC Motors din Baneasa (mi le-a adus dupa cca 1 saptamana). tel de acolo: 2328941

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat in portbagaj si nu e ... Oricum e vorba de antifurtul original, are o poza in manualul de utilizare, ...

Sunt tare nelamurit. Cum arata antifurturile astea? Eu se pare ca nu am asa ceva desi masina e noua. Cu coarba aia care o am in dotare pot da linistit rotile jos. Inseamna ca la octavia tour nu se mai livreaza cu antifurturi?

Din cei cu octavia tour, aveti aceste antifurturi?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca sunt la reprezentanta dar pretul e destul de mare - daca gasesti in alta parte si esti multumit baga un semn. 10X :D

vezi la volksman.

este mai ieftin ca la reprezentantza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt tare nelamurit. Cum arata antifurturile astea? Eu se pare ca nu am asa ceva desi masina e noua. Cu coarba aia care o am in dotare pot da linistit rotile jos. Inseamna ca la octavia tour nu se mai livreaza cu antifurturi?

Din cei cu octavia tour, aveti aceste antifurturi?

Merci

De care jante ai? Tabla/Aliaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jante de tabla. Nu stiam ca conteaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai cat este tabla si cat aliaju?...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jante de tabla. Nu stiam ca conteaza

Pe jante din tabla nu ai antifurt din fabrica, de aceea iti lipseste cheia antifurt(pentru prezoanele antifurt, dispuse cite unul la fiecare roata) din portbagaj. :(

Modificat de Agopteam
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!