Jump to content

Passat pentru US?


Xeo
 Share

Postare recomandată

Ati vazut pe drumurile patriei vreun model de B5.5 ca cel din imaginea atasata? Eu zic ca e model facut pentru state. Asa e?

Si acum problema mea :D: Am achizitonat de curand un B5.5 si asi vrea sa ii aduc mici modificari. Profitand ca e o culoare asemanatoare am sa-l iau ca model pe asta ca e super finutz. Ce parere aveti despre el?

Unde se pot gasi bandouri cromate si mai ales cu pozitile alea de pe ele fata/spate? De preferat albe ca in imaginea 3. Dar oglinzile retrovizoare exterioare cu semnalizari? Oglinzi am vazut si pe masinile de la noi, dar bandouri cu pozitile alea, nu :banghead: !

Poza 1-Masina model.

Poza 2-Modificarile care le-asi vrea sa le aduc la al meu.

Poza 3-Pozitii albe pe care le prefer.

Poza 4-O sa vina:D Ar trebui sa fie masina mea, dar nu am nici o poza facuta ziua:(.

Astept pareri si ponturi unde pot gasi piesele necesare ca o vreau frumoasa :D !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E clar model de State, pozitiile de pe bandoul de pe bara ("corner lights") sunt edificatoare. Sa o stapanesti sanatos. Piesele pe care le cauti le gasesti cel mai probabil pe e-bay, vorbeste cu Codatel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce model sunt jantele din primele doua poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce credeti voi ca e model pentru state... ca nu are suportul pentru numar in fata... chestia aia se poate face la orice firma de tuning... ma rog aproape orice firma de tuning. Acuma pa bune eu nu vad nimic special pe el decat poate jantele.

Bandouri cromate si oglinzi poti incerca la reprezentanta sau la magazine care comercializeaza piese de VW.... dar cred ca s-a mai vorbit pe forum despre bandouri; poti incerca un search. Oglinzile cu semnalizator incorporat sunt montate pe modelele mai noi de B5.5 din cate stiu eu... si se gasesc pe EBay... da sunt cam scumpe :D .... corner lights de asemenea pe EBay...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te uiti in poza 2, se vede in fundal ceva gen suburbie americana, si de asemenea un pick-up truck :D

De vazut am vazut si live, aici in tg-mures este unul care e si cu numere de US, sau canada, ma rog.Inca o diferenta ar fi ca "nisa" pt numarul din spate e mai patratoasa.

Am mai vazut inca unul care era clar model european, dar care avea in bandourile fata/spate, in loc de pozitii, niste catadioptrii rosii....

Deci se poate, solutia...pe eBay, cum au zis si ceilalti, deoarece din cate am mai citit pe undeva pe forum, bandourile laterale cu insertii cromate au un pret cam piperat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa da... daca ne luam dupa fundal si alte alea putem spune ca poza a fost facuta in State, dar....

Eu cred ca diferenta majora intre un passat pt. Europa si unul pt. State este motorizarea si chestii minore cum sunt "nisa" pentru numarul din spate... dupa asta chiar poti sa zici ca e model pentru State.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai putut edita primul post, asa ca aici am sa pun si poza 4, ca nu am avut pana acum poze cu masina. Si azi ma si duc sa imi iau numerele definitive si......... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

giorgio_tlro
Stie cineva ce model sunt jantele din primele doua poze?

Jantele se numesc Catalunya,daca nu ma insel, si sunt pe 17.Vin ca dotare optionala pe passatul de Europa si au cauciucuri de 225/45/17.

Inca o data sper ca nu m-am inselat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Din intampare am descoperit ca se gasesc bandouri de alea cu "corner lights" incorporate la magazine care comercializeaza piese auto de VW, originale si deci probabil si la reprezentante. Eu a trebuit sa comand un bandou si din greseala mi-a adus de ala... pret 1.2 mil bandoul si 700 mii ornamentul cromat. Deci cine vrea sa se puna pe schimbari datii drumul... ;) ... bani sa fie numa... :P

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Claudiu_83! De curiozitate, sa nu umblu tot Bucurestiul, unde mai exact ai vazut? Asi vrea sa fac o vizita. Merci!;)

PS-Si cum e cu pretul? E pentru toata masina sau numai pe cate un spoiler?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt curios, spune-ne si noua unde ai gasit la preturile astea. Ultima data cand s-a discutat despre asa ceva , un set de ornamente cromate+bandouri ajungea undeva pe la 600 de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei bine... dezamagire totala :angry: . Eu le-am gasit in Arad la un magazin (Piramis). In Bucuresti nu am idee unde gasesti dar ma gandesc ca la Dealeri trebuie sa fie.... acuma nu stiu ce preturi practica ei.

Pretul este de 1.2 mil un bandou + 700 mii ornamentul cromat aferent. Deci pe fata ca sa le schimbi si stanga si dreapta vine 3.8 mil... plus vopsitul desigur. Pentru spate nu stiu sigur cat costa ca de alea nu am comandat ca nu aveam nevoie dar maine cred ca trec pe la magazin sau cel tarziu luni si daca e cineva cu adevarat interesat pot sa intreb de coduri si preturi pentru toate (fata, spate... s.a.m.d)

PS: pe bandou scrie ca este fabricat in DE si are sigla VW pe el, iat pe ornamentul cromat scrie ca este fabricat in IT si are de asemenea sigla VW pe el.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar te rog sa imi spui si mie cat ar fi un set complet pt 3BG-ul meu.

Sunt curios cat face bandoul de pe spate. Unul normal dar original m-a costat 2,4 mil la PBN.

Mersic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A ta e limuzina nu?... si vrei ala cromat cu "corner lights" sau cromat simplu? Maine sau luni cel tarziu am sa-ti dau raspunsul.

Da cred ca si astea sunt originale daca au sigla VW pe ele nu?... ca eu le-am zis la tipi ca nu vreau altceva decat original.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai uameni.. lumea este amuzanta. SUEzii (adic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda ai dreptate Andrei da ia spune cat de bine da cand vezi unu din ala pe strada.... nu vezi la tot coltul... :angry: :) . Eu personal nu vreau sa le schimb. Poate si pentru faptul ca sunt destul de scumpe pentru niste simple plasticuri, dar sunt oameni care vor. Fiecare cu gusturile lui. Ca aspect... eu zic ca arata bine cu alea, adica nu poti sa zici ca e "lucru tiganesc".

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ma gandeam la un contract bilateral cu toti americanii care vor sa si-le scoata sa le dati voi de aici astea fara si sa ne trimita ei pe-ale lor :)) Gratis, simplu si eficient.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna idee ai avut :D ... sa vedem ce zic baietii de mai sus :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele se numesc Catalunya,daca nu ma insel, si sunt pe 17.Vin ca dotare optionala pe passatul de Europa si au cauciucuri de 225/45/17.

Inca o data sper ca nu m-am inselat.

Jantele alea cred ca pheonix de 17, din cate stiiu eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ca am revenit cu preturile, pentru cei interesati...

Passat variant si sedan fata: bandoul = 135 ron; ornamentul cromat = 88 ron;(asta numai pe o parte)

Passat variant spate: bandoul = 156 ron; ornamentul cromat = 156 ron;(la fel numai pe o parte)

Passat sedan spate: bandoul = 205 ron; iar acum socul... :P :P ... ornamentul cromat = 542 ron... :P ;(aici este pe intreg spatele ca la sedan este doar o bucata care merge dintr-o parte in alta... de fapt stiti voi... :P )

Piesele sunt originale VW.... facute in Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut Claudiu!

Nu se poate monat numai ornamentul cromat pe bandourile existente?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nikolas : Nu se pot monta doar ornamentele peste bandourile existente deoarece bandourile specifice highline care includ ornament cromat au un sant in partea superioara unde se imbina cu respectivul element.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Si mie i-mi plac Side Marking Lights si de aceea mi-am montat pe Passat galbene in fata si rosii in spate,dupa ce am citit un DIY de pe passatplus.de

p9180012small7aw.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Claudiu!

Nu se poate monat numai ornamentul cromat pe bandourile existente?

cauta pe dezmembrari ca se gasesc bandouri... eu am vazut. sunt mult mai ieftine decat la magazin si oricum vin vopsite asa ca nu are importanta daca nu sunt noi.

ornamentele cromate nu cred ca le gasesti numai la magazin. da alea mai merg ca si pret :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Nu ne poate spune nimeni unde putem gasi bandouri cromate pt Passat B 5.5 la un pret mai acesibil? Sau poate se gaseste careva sa faca comanda si sa le trimita in tara prin curier. Am vb cu cineva care face comenzi pe e-bay, unde am gasit la un pret accesibil, dar problema e ca astia de pe e-bay.de, e-bay.at, e-bay.it nu trimit in Romania. Daca poate careva sa-mi faca rost la un pret decent, il rog sa-mi dea un PM. M-ar mai interesa si ornamentele cromate pt interior si ornamentul care vine pe spoiler in fata, sub numar. Astia de la reprezentanta m-au cam descurajat cu preturile lor... Mai jos sunt link-urile la ceea ce vreau. Daca poate cineva sa le aduca, astept sa ma contacteze.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...s_promot_widget

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...s_promot_widget

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...s_promot_widget

Modificat de Daniel Iasi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!