Jump to content

Cine stie?


bankaru g3
 Share

Postare recomandată

am deschis topicul pt ca mereu este ceva nou de aflat despre masinutzele noastre. un exemplu e poza pe care am vazut-o pe net. l-am intrebat pe proprietar da n-am inteles mare lucru ...zicea ca e ceva legat de muzica...si ca asa a luat masina din germania, pare a fi din fabrica pt ca se potriveste bine. oare ce o fi?? ;)

post-12834-1220291999_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Amedeo

    18

  • zipp

    15

  • Tracto

    13

  • taz21

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

este posibil sa fie cd changer.Undeva am citit ca unele versiuni mai noi au si aceasta dotare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca gasiti informatii pe net postati aici :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am deschis topicul pt ca mereu este ceva nou de aflat despre masinutzele noastre. un exemplu e poza pe care am vazut-o pe net. l-am intrebat pe proprietar da n-am inteles mare lucru ...zicea ca e ceva legat de muzica...si ca asa a luat masina din germania, pare a fi din fabrica pt ca se potriveste bine. oare ce o fi?? :ceuameni:

nu este cd changer (nici nu cred ca ar incapea acolo magazia...)

este nokia sound system

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm cele spuse. Chiar am vazut cum arata o statie de asta nokia facuta special pentru VW. Era montata in portbagajul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai pus intrebarea asta pe alt topic dar cred ca era mai potrivita aici.

Stiti cumva daca s-au pus 6 airbag-uri pe GIII? :vaidecapulmeu: Am vazut niste anunturi pe net si asa ziceau vanzatorii.

Eu stiu ca sunt maxim 4 : 2 frontale si doua laterale in scaune.

Daca stie cineva mai multe sa ma lumineze si pe mine, pt. ca vreau sa imi iau in curand un GIII si il vreau cu 6 pungi de aer :)

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Asta am gasit in Etka la Golf 3 cu privire la airbag-uri.

airbagg3dp5.th.jpg

Modificat de last
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista modele si cu 4 airbaguri: cele 2 frontale si 2 laterale in scaune. banuiesc ca s-au produs doar spre sfarsitul productiei (anii '97-'98). pentru eventuale poze ia legatura cu snack deoarece el stiu sigur ca are 4 airbaguri. cu 6 airbaguri nu am auzit niciodata la Golf 3. ma cam indoiesc ca exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 4 sigur cred ca sunt pt. ca am vazut poze cu lateralul scaunelor unde se vedeau pungile.

Acum astept sa vad unde-i urmatoare pereche ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca sunt cu 6 dar cu 4 sunt sigur pt ca am eu pe masina.Sunt putine si cele cu 4 daca nu chiar rare.Daca are si laterale trebuie sa fie o eticheta pe scaun in lateral si sa simti o intaritura cand pui mana pe zona aceea a scaunului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu... nu am deloc. Oare se pot monta? Macar in volan. Cred ca s-ar gasi la dezmembrari ca noi sunt f. scumpe. A facut cineva asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este foarte greu de montat la fel cum ii si cu aerul conditionat.Nu isi are rost investitia.Dar la masina ta (vad ca ii motorul de 101 cp) nu ai nici un airbag?Cam greu imi vine sa cred ca nu ai macar unul daca nu doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:(

Montarea airbagurilor este "piece of cake". Un fel de lego. Totul e sa scoti bornele bateriei.Hai sa terminam cu off-topicul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tu zici asa ...asa sa fie.Nu vreau sa intru in polemica dar imi vine tare greu sa cred ca ii doar lego.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

inca o chestie ciudata pe care n-o mai vazusem la golf 3 :sbine: se pare ca e comanda de la climatronic "preistoric look" :D

post-12834-1222292555_thumb.jpg

post-12834-1222292639_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ce a zis Paul, airbagurile se monteaza usor. Se monteaza cu borna scoasa, nu se conecteaza inainte de a lega toate firele. Daca totusi se intimpla sa pui borna inainte, trebuie stearsa eroarea care apare( vag com).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o chestie ciudata pe care n-o mai vazusem la golf 3 :D se pare ca e comanda de la climatronic "preistoric look" :icon_thumright:

chestia aia nu cred ca e originala..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau ii adaptata de pe alta masina.Daca va uitati atent are mai multe optiuni de ventilatie de care nu dispune un golf 3.

Modificat de snack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Climatronicul acela sigur e adaptat de pe alta masina, cele originale sunt asemanatoare celor de pe passat b4, dar oare chiar functioneaza improvizatia?

Modificat de Kicker
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din greseala am descoperit o dotare de care nu stiam , daca scot cheia din contact pun semnalizarea pe stanga sau dreapta ( portierele inchise ) se aprind pozitiile de pe partea unde e pozitionat semnalizatorul , fara luminile de la numalul de inmatriculare . Pentru altii o fi banalitate dar eu nu stiam de ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e un lucru bun.

Asa am si la GII si banuiam ca o sa gasesc si la GIII.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar o banalitate de ex. eu folosesc asta cand las masina parcata seara pe partea dreapta a strazii si las pozitiile aprinse doar pe stanga, fac ceva economie de curent, nu am intanlit pana acum decat la masinile VAG chestia asta, chiar mi se pare interesant in comparatie cu alte masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai sunt si alte marci care au asa ceva.Eu stiu sigur de Opel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din greseala am descoperit o dotare de care nu stiam , daca scot cheia din contact pun semnalizarea pe stanga sau dreapta ( portierele inchise ) se aprind pozitiile de pe partea unde e pozitionat semnalizatorul , fara luminile de la numalul de inmatriculare . Pentru altii o fi banalitate dar eu nu stiam de ea

e bine de stiut ca e o dotare :D

da, eu credeam ca s-a stricat ceva la ea...am dat sfoara in tara sa nu mi se mai inchid pozitiile pe partea stanga. m-am facut de ras cu ocazia asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!