Jump to content

Passat VR6 din 95


AudiPerformance
 Share

Postare recomandată

AudiPerformance

am un passat vr6 din 95...

in primul rand: caut de 3 saptamani pe net informatii despre sistemul de alimentare (nu date generale ca alea le stiu deja)! ma intereseaza cate pompe are si la ce presiuni lucreaza fiecare!

Si faza 2 care ma streseaza foarte tare: se potrivesc oare piese de la golf 3 vr6 la passat?? cum ar fi tubulatura de la sistemul de racire... sunt oare la fel sau exista diferente??

ma enerveaza ca pentru a mea nu prea gasesti pe nicaieri piese de performanta! si pentru golf corrado sau vento sunt pe toate drumurile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine ar fi sa iei codul de piesa, sa mergi la un dealer VW si sa-ti caute corespondenta intre modele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AudiPerformance

pai da dar e o mare problema... piesele care vreau eu sa le pun nu sunt oem ci sunt de "performanta" si asta ma nelamureste cel mai tare!

In general am vazut ca sunt multe care se potrivesc dar....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu la vr6-le tau ai 2 pompe, una in rezervor si una undeva langa motor

sper sa nu gresesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AudiPerformance

ai perfecta dreptate... acum asta de am gasit-o eu habar nu am unde vine... nu de alta dar scrie in germana si imi prind urechile in limba asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te referi la cea din rezervor?

1 deschizi portbagajul, dai la o parte captuseala ce acopera roata de rezerva si in partea dreapta ai un capac de tabla negru care este prin in 3 suruburi

dai capacul la o parte , ai desfaci furtunele de alimentare si mufa aceia electrica dupa care desfiletezi un al doilea capac si se vede pompa exact

vezi ca pompa asta este prinsa in niste cleme se plastic , ai grija sa nu le rupi si scoti pompa din rezervor

2 pompa a doua din cate auzisem eu ( nu o spun sigur) este undeva langa baia de ulei si este prinsa cu un colier mare

Cu atata te pot ajuta ( ca atata stiu) :)

PS: daca cauti si filtrul de benzina acela il gasesti undeva langa roata dreapta spate

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!