Jump to content

Schimbare Sonda Lambda


Jacku
 Share

Postare recomandată

Are cineva un manual in care arata cums e schimba sonda lambda la fabia 1.4 16 V? ca mi-a venit...si nu m-as mai duce la service pentru ca am observat ca se baga o mufa intr-o parte...si in cealalta se infileteaza undeva...a facut cineva? e operatiune complicata?

apropos....sonda e cea de dinainte de catalizator...adica cea din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De demufat este u

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca mai bine ma duc la avia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu asa as face in locul tau, ai garantie la manopera si cred ca merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sunat la avia, cost manopera : 240 ron. Buun...am sunat la metrotehnica, cost manopera 50 ron. Cum vine asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E simplu: unul din cei 2 nu a inteles exact ce l-ai intrebat !

Operatiile service sunt normate oficial, deci diferenta de pret mare provine dintr-un nr ore manopera diferite. In cazultau, diferenta asta mare nu e justificata decat printr-o eroare umana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa iti raspund...la avia mi-a zis 2.5 h manopera, la metrotehnica a zis ca pana intr-o ora. sa inteleg ca unii se misca mai repede decat altii? ca eu m-am exprimat destul de clar..de schimbat sonda lambda de dinainte de catalizator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2.5 ore manopera sa schimbe o sonda lamba ?? Imposibil asa ceva. Trage o linie mare rosie in dreptul lor si mergi dincolo si rezolva problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asa o sa fac. Trebuie sa ma programez la metrotehnica, pentru ca oricum e destul de departe, dar oricum e mai bine. Totusi chiar nu inteleg de unde diferenta asta de pret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!