Jump to content

Ornamente Crom Interior


C o s m i n
 Share

Postare recomandată

Este vorba de ornamentul cromat de la jumatatea bordului, si continua si pe usi, la imbinari. Ma intereseaza foarte mult acest model de ornamente. Stie cineva unde se gaseste? Eu am vazut odata pe net ceva asemanator, se vindea la metru, dar nu mai stiu unde :Driver: . Profilul ornamentului este cam ca si cel din schita.

post-8441-1175684567_thumb.jpg

post-8441-1175684582_thumb.jpg

post-8441-1175684775_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    21

  • claudiu_83

    15

  • Ratonul

    5

  • Borisake

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

ingerul_danutz

salut,

eu am asa ceva pe masina... credeam k sunt luate din vitan. o sa-l intreb pe fostul propietar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serios??? Poti sa pui niste poze daca te rog? Mersi mult. Astept cu nerabdare orice informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingerul_danutz

vad k esti on-line, asteapta cateva minute ...cobor la masina sa-i fac cateva poze!

gata, calitatea pozelor lasa de dorit sunt facute cu un jaf de aparat,

scuze si pt jeg, praf ...si alte animale pe care le mai am prin masina

Modificat de ingerul_danutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine m-ar interesa...poze cu ornamentele

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmine eu zic sa incerci pe ebay... acolo am vazut eu si la un moment dat eram si eu interesat dar mai apoi am renuntat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingerul_danutz

gata, eu am facut poze la asa zisele ornamente, sa nu aud discutii despre curatenia/amprentele din masina

am plecat la calarasi :D

Modificat de ingerul_danutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;) ;) Stai linistit, nu asta e scopul, sa-ti criticam masina. E primul Passat din '98 pe care-l vad. Ceasurile vad ca au acele albe. Asta tine de faptul ca e benzinar, sau ca e din 98?

On-topic - ma gandesc ca nu e lipita banda aia, nu? Sau e lipita si nu se dezlipeste? Sau e ca si banda aia adeziva, doar ca are adezivul mai puternic. Mersi de poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am luat masina am gasit in porbagaj, intr-o punga, niste bagete din astea ornamentale ramase de la fostul propietar.Pana acum am crezut ca sunt pentru masca de la radiator dar abia acum imi dau seama pentru ce sunt.Am sa fac o proba sa vad cum dau si daca imi plac o sa le pun si o sa va trimit poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On-topic - ma gandesc ca nu e lipita banda aia, nu? Sau e lipita si nu se dezlipeste? Sau e ca si banda aia adeziva, doar ca are adezivul mai puternic. Mersi de poze.

nu e lipita banda in mod normal daca e OEM... eu tiam zis ca am vazut pe ebay si are un fel de cleme in care se prince pe fata de usa.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e lipita banda in mod normal daca e OEM... eu tiam zis ca am vazut pe ebay si are un fel de cleme in care se prince pe fata de usa.

:Driver: Eu de fapt il intrebam pe ingerul_danutz

Pai as cauta si eu pe e-bay, dar nu stiu ce.

nicky :Driver: , ce chestie. Daca poti, fa niste poze la ornamente si inainte de a le monta, ca sa vedem si noi cum arata marfa pe tejghea... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da tu il intrebai pe el si ti-am raspun eu pentru ca stiam despre ce vorbesc :Driver: .... si dupa cum ziceam daca e ornament original are un fel de cleme, daca e ornament din targ tot ce-i posibil sa fie lipit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ale mele n-au nici un fel de cleme...dar se pot lipi ,cred eu.O sa incerc maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat prin tot Iasul ornamente din astea, dar n-am gasit decat din alea cu banda adeziva care se lipesc. Ne lamureste cineva cum arata alea originale, inainte de montare? O poza ceva? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu cred ca exista asa ceva oem.Nu am vazut la niciuna sa aiba asa ceva din fabrica.Este banda de plastic cu dubluadeziv si se poate cumpara din targ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e banda din aia "nichelata" de care se gaseste in Vitan. La interior s-ar putea sa-si pastreze luciul, la exterior se face varza , mai ales daca speli masina cu spuma din aia ecologica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu cred ca exista asa ceva oem.Nu am vazut la niciuna sa aiba asa ceva din fabrica.Este banda de plastic cu dubluadeziv si se poate cumpara din targ

eu am vazut pe w8

se gaseste si acum pe ebay dar pacat ca nu sunt poze decat cum arata montata pe masina... nu am nici una cu banda propriuzisa, nemontata.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: Uitati aici: http://cgi.ebay.de/CHROM-Innenraum-Passat-...bayphotohosting

Problema e cum ajungem la ele (sau ele la noi)? Ca transportul o sa coste cat toata marfa. Poate daca are cineva drum incolo...

post-8441-1176266378_thumb.jpg

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt interesat si ma combin la orice varianta de adus cele OEM.

Atentie la fotografiile din primul post unde apare si o rama cromata la burduful de schimbator. Pe mine ma intereseaza foarte mult acea rama si cred ca este tot OEM pe W8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai este si aici acea rama. Ca si pe mine ma intereseaza si aia. Cred ca asa este kitul, contine si rama aia. Poate are cineva vreo idee despre cum sa facem sa iesim mai bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rame aluminiu pentru schimbatorul de viteze... mai greu e sa vedem care e cea potrivita.

mai demult m-am uitat pe site si era un tabel cu care rama la ce masina potriveste... acuma vad ca s-au prostit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va tot urmaresc si astept sa gasiti o solutie pentru ornamentele astea. Si eu as fi interesat, dar nu de cele lipite, ci originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare totusi ca typ S ar fi pentru passat 96> ;)

typS

solutia e simpla... dai comanda la cineva pe ebay si gata... rama de la schimbator se poate lua si din RO.

am un pdf cu diferite tipuri pt diferite masini...da nu stiu cum sa-l pun ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar setul comandat pe E-Bay nu include si rama pentru schimbator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sincer cred ca nu... trebuie sa te uiti foarte bine in anunt... dar dupa poza sigur nu te poti lua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!