Jump to content

Diagnoza, Cine Ma Poate Ajuta


paul_ral
 Share

Postare recomandată

Va rog frumos sa ajutam un coleg forumist, nou inscris, cu o diagnoza pentru un Golf 3 Variant, an 1994, motor 1,8 cod AAM. Am nevoie de o relatie, un numar de telefon.Multumim anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • arabel

    11

  • paul_ral

    8

  • CVA G3

    7

  • UPO

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este un topic dedicat cu cereri de diagnoza VAG COM :).

Modificat de shimano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc shimano :)

Suntem amandoi din Slobozia, IL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru membri din Iasi si nu numai ii pot ajuta eu cu o scanare... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim dukku pentru ajutorul acordat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

stie cineva daca la golful din semnatura se poate face diagnoza cu stergeri de pene si alte chestii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Petre, ai o mufa OBD II pentru diagnoza, sau 2 mufe separate? Daca nu stii unde se afla, cauta deasupra aprinzatorului de tigari, e un compartiment cu o usa care culiseaza. Daca ai o mufa te pot ajuta eu, daca ai doua - trebuie un adaptor pe care nu-l am... Da-mi un PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal, as vrea si eu o diagnoza la golful meu, daca poate sa ma ajute cineva...sunt din bucuresti, zona titan, 13 septembrie

ms sal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un topic cu astfel de cereri si cu cei care pot face asa ceva in bucuresti si alte orase , de ce nu cautati acolo ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Diferentele dintre mufe si localizarea lor - special pentru fanex

post-6155-1201472255_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topicul pentru diagnoze VAG-COM indicat la inceput aici de shimano, nu mai este valabil. A fost facuta o "centralizare" a celor ce pot oferi acest lucru si s-a creeat un topic nou AICI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salutare la toti mam uitat pe lista acea cu cei cae fac diagnoza dar nu este cineva din targoviste astept si eu un raspuns daca este cineva care face diagnoze in targoviste mersi anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine era sa postezi in aria aia , aveai mai multe sanse .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Golf 3 e problematic cu diagnoza, de aceea am creat acest topic pe aria noastra. Multi fac diagnoza la masini de generatie mai noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are dreptate Paul, la mine este modelul cu 2 mufe (alba+neagra) am cautat prin Bucuresti doua saptamani sa fac diagnoza, am gasit la targ in Vitan dar nu m-a ajutat deloc (Doar a mormait ceva despre sonda lambda si nu s-a printat nimic). Ar fi foarte util sa stim ca exista colegi sau service-uri care au ambele modele de mufe si care pot oferi atat informatii cat si solutii/sfaturi la diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca cel mai bine e sa facem ce am vb ieri ... intereseaza-te si da-mi un pm :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

unde gasim adaptor sa diagnosticam si noi golfurile noastre mai vechi :)

post-12834-1215419612_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu 50 sau 60 de e a cumparat cineva care se ocupa cu asa ceva .Costa 50 lei diagnoza si este din ct tipu. L-a mine este to cu 2 mufe si prea multe inf nu a gasit. Stiu ca a sters erorile date de abs si inca 2-3 senzori...ala de la clapetu de acceleratie, sonda lambda si cei de temperatura. I-am pus noi si acum masina merge fara prb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc sa iau eu un cablu adaptor la 2 mufe saptamana asta. revin cu informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florin1309ro
Incerc sa iau eu un cablu adaptor la 2 mufe saptamana asta. revin cu informatii.

Daca iei tu adaptor o rezolvam, restul am eu. Mi-am luat si invertorul ala de care vorbeam ca nu tine mult saracia de baterie de la laptop...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc sa iau eu un cablu adaptor la 2 mufe saptamana asta. revin cu informatii.

-----------------------------------------------------------------------------

Daca trebuie ,pun si eu bani ...sa-l avem acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ati gasit adaptor? daca e pun si io bani ca sa iasa ieftin , sa avem pt masinutzele noastre la nevoie . Si daca ati gasit vine cineva duminica cu el la intalnire? ca nu stiu sigur daca pot ajunge, dar pt o diagonza m-as sacrifica sa vin :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat Cablurile. + Cd. Cine vine cu laptop? Mi-am sters 2 erori la clapeta acc. :P BRAVO. :D

post-14771-1215817850_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!