Jump to content

noua mea masina


Red

Postare recomandată

salut .. de vreo 3-4 saptamani sunt posesorul unei noi masini ( din pacate nu sunt prea impacat cu ea ) dar m-am decis sa o prezint

poate ma voi indragostii de ea .. dupa ce aud (vad ) si parerile voastre

asadar este vorba de o BORA EDITION din 2001 Motor: 1,6 16v EURO 4 azd, Putere : 105 CP

Dotari Optionale :

- CLIMATRONIC

- GEAMURI ELECTRICE FATA SI SPATE

- OGLINZI ELECTRICE INCALZITE SI HELIOMATE

- COMPUTER DE BORD

- AIRBAGURI FRONTALE

- AIRBAGURI LATERALE

- ESP, ABS, ASR

- SCAUNE INCALZITE

- SCAUNE REGLABILE PE INALTIME

- PROIECTOARE DE CEATA

- SPALATOR DE FARURI

- INCHIDERE CENTRALIZATA CU TELECOMANDA SI ALARMA

- RADIO CASETOFON VW CU MAGAZIE DE DISCURI

- COTIERA FATA SI SPATE CU SPATIU DE DEPOZITARE

- VOLAN SPORT IN 3 SPITE , SCHIMBATOR,LEVIER FRANA DE MANA IMBRACATE IN PIELE

- VOLAN REGALBIL PE 2 AXE

- SUPORT DE PAHARE FATA SI SPATE

- PACHET LUMINI

- INSERTII DE ALUMINIU

- PARBRIZ ANTIRADIATII SOLARE (SAFEUV)

- BANCHETA RABATABILA ASIMETRIC

si acum ceva poze

post-5830-1167212562_thumb.jpg

post-5830-1167212575_thumb.jpg

post-5830-1167212586_thumb.jpg

post-5830-1167212596_thumb.jpg

post-5830-1167212611_thumb.jpg

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos ,sa aveti grija de"voi"

arata foarte bine, se vede ca a fost bine ingrijita

:)

Modificat de Ovidu
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa nu o mai duci in piata, ca nu mai gasesti alta ca asta!!!

:) Pe cand o intalnire in Arad?

:)

PS: Oricum nu se compara cu Passatu' :) :) :)

Link către comentariu

@bogdys am postat pe topicul de recensamant pt arad

@bambu

hmm.. cam pe acolo stau si eu cu consumul .. doar ca eu sunt in arad si tu in bucuresti si ma gandesc ca e mai aglomerat ca si aradul

am pe distante mici in arad 10km .. 11-12 % daca merg 20-30 scade la 10-10,5 .. afara 6,2 .. 6,5 ..

ce nu inteleg e .. de ce pe compu de bord imi arata consum instantaneu 20 % intr-a 1-a si 12-15 % intr-a2 ..

si nu o duc pana in 5000 de ture .. ci frumos la 2000-2500 .. daca ma incord la ea intr-a 2 pana in 5000 am

consum instant 30-35 % ceea ce e exterem mi s-e pare mie sau ..?

@ all

multumesc de aprecieri .. chiar ma ajuta .. dar daca nu ne indragostim .. nu o sa putem trai cu o dragoste platonica ..

asa ca deocamdata .. sunt in pozitia de vanzare a masinii .. mi=-a placut mult cand am luat-o .. dar a tinut putin .. :)

poate nu ma pot dezobisnuii de passat (tdi).. si probail ca tot passat voi achizitiona in curnad

Link către comentariu
poate nu ma pot dezobisnuii de passat (tdi).. si probail ca tot passat voi achizitiona in curnad

Cred ca aici e problema :P ... pentru ca in afara de motor, masina este excelenta :)

Link către comentariu
@bogdys am postat pe topicul de recensamant pt arad

@bambu

hmm.. cam pe acolo stau si eu cu consumul .. doar ca eu sunt in arad si tu in bucuresti si ma gandesc ca e mai aglomerat ca si aradul

am pe distante mici in arad 10km .. 11-12 % daca merg 20-30 scade la 10-10,5 .. afara 6,2 .. 6,5 ..

ce nu inteleg e .. de ce pe compu de bord imi arata consum instantaneu 20 % intr-a 1-a si 12-15 % intr-a2 ..

si nu o duc pana in 5000 de ture .. ci frumos la 2000-2500 .. daca ma incord la ea intr-a 2 pana in 5000 am

consum instant 30-35 % ceea ce e exterem mi s-e pare mie sau ..?

@ all

multumesc de aprecieri .. chiar ma ajuta .. dar daca nu ne indragostim .. nu o sa putem trai cu o dragoste platonica ..

asa ca deocamdata .. sunt in pozitia de vanzare a masinii .. mi=-a placut mult cand am luat-o .. dar a tinut putin .. :somnmare:

poate nu ma pot dezobisnuii de passat (tdi).. si probail ca tot passat voi achizitiona in curnad

Mie maxim mi-a aratat 41.6 pe instantaneu.oricum Bora cred ca e ceva mai grea si mai putin aerodinamica si e normal sa consume ceva mai mult si probabil sa fie si ceva mai puturoasa.am fost prin Arad de cateva ori si se circula bine fata de ce e aici

Link către comentariu

1250 de kg are masina in talon .. nu stiu ce sa zic .. oricum mie mi -se pare mult consum si da e puturoasa destul .. masina :D

abia de la 5000 de ture trage ......dar consum instant e de domeniul sf-ului .. 40 ...50 % !

Link către comentariu

Multi km fara evenimente! Aceeasi masina cu aceeasi problema am si eu! Consuma, toate consuma mai mult sau mai putin, eu ma consolez cu gandul ca e foarte fiabila. Computerul de bord nu il dau niciodata pe consum, ca sa nu ma oftic. In general mi se pare ca are o autonomie destul de buna fata de bietul Cielo are il aveam inainte.

Link către comentariu

[. Computerul de bord nu il dau niciodata pe consum, ca sa nu ma oftic. In general mi se pare ca are o autonomie destul de buna fata de bietul Cielo are il aveam inainte.

ba bucur pentru tine .. cred ca am sa fac si eu la fel cu computereul ..

dar din pacate autonomia mea e cam la jumate fata de cea de la passatul vechi ;)

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!