Jump to content

Masina Mea Octavia Ii, 1.4


doarmarius

Postare recomandată

Cam tarziu deschid acest topic, insa cum se spune "niciodata nu e prea tarziu."

Cateva cuvinte despre masina.

Model 2008, optionale: Maxi Dot, telecomanda, proiectoare ceata. Pret final 14.400 euro, aceasta suma fiind insa bugetul MAXIM de care am putut dispune.

Sincer ca si colegii mei de aici cu aceeasi masina am avut emotii, dar care s-au spulberat din momentul in care am plecat cu ea de la dealer.

Dupa 2 drumuri mai lungi (unul la Felix, si unul la Eforie Nord) am ramas sincer surprins de calitatiile masinii. Se comporta extraordinar, consum pe masura, (consumul mediu pana la mare a fost de 6.2 %) , deci ce mai, sunt mandru de alegerea facuta.

Atasez pozele:

dscf0500su4.th.jpg

dscf0501fa7.th.jpg

dscf0502re4.th.jpg

dscf0503xv8.th.jpg

dscf0504yt6.th.jpg

dscf0505yo9.th.jpg

Acestea fiind zise va doresc, o zi buna si conduceti cu grja. :rolleyes:

Link către comentariu

Super faina masina :rolleyes: Desi multi vor spune ca este un motor prea mic pentru ea, ai sa vezi ca daca stii sa-l folosesti vei fi foarte multumit si de performante si de consum.

Link către comentariu

Frumoasa masina! Sa te poarte sanatos si sa aveti grija unul de altul :)

P.S. In poze nu inchisesei bine usa de la sofer :rolleyes:

Link către comentariu

Felicitari pentru o alegere f. buna! Sunt sigur ca Octy nu te va dezamagi! Drive safe!!

Link către comentariu

Salutare Marius, sunt Florin :) .

Dupa cum ti-am zis deja sigur va fi urmatoarea mea achizitie in materie de masini Octavia 2 cu motor de 1.4 si 16v, este o combinatie f buna de low budget, si dupa stim cu totii tine doar de sofer sa faca diferenta la volan.

Stiu de la tine ca pozele sunt destul de vechi :) , poate mai ai ocazia pe la vreun gratar sa mai faci eventual un set de poze, pentru noi cei care dorim sa ne luam asa ceva este o adevarata delectare.

Este o alegere foarte buna la acesti bani, super confort, 560litri portbagajul cu deschidere hatch, un look extraordinar ( mai ales spatele, parerea mea ) si ce sa mai zici ... jos palaria ... pozele vorbesc de la sine precum si multitudinea de dotari la acest pret.

Sa fiti sanatosi si tu si familia ta si sa stii ca ai facut o alegere super :) :) . Este o masina de familie super.

Cat mai multi kilometri fara evenimente iti doresc.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! masina e extraordinara pt pretul care il dai pe ea.felicitari pt configuratie(foarte reusita) maxi-dot-ul ,climatronicul si proiectoarele schimba dupa parerea mea radical aspectul.Sa o conduci sanatos!

P.S planuri de viitor ai pt ea?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!