Jump to content

Accesorii Golf5


toni
 Share

Postare recomandată

  • Replies 732
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    37

  • homeboy

    29

  • 4abc

    25

  • lucianwwl

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu la plus am cotiera si am gasit si "desfacaretul"

bafta mea ca nu au avut timp sa-l ciordeasca !

in schimb nu am primit stingator desi intra in dotarea standard de la siguranta si tehnica !

scrie clar trusa medicala si stingator !

cred ca nu este prea tarziu sa fac scandal ! ne mai auzim dupa .....scandal !

bafta si multi km :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@armand - sa ne spui si noua daca ai rezolvat ceva cu stingatorul ala....lipsa.Desfacator am si eu...dar stingator nema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

care stiti de unde as putea gasi un asemenea autocolant pt bord?zic ca arata bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la insertiile de aluminiu sau cele de lemn? In orice caz nu e autocolant si eu unul am gasit astfel de insertii de vanzare pe ebay. Sper sa mai fie si acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refer la insertiile de aluminiu...dar totusi spun ca e doar un autocolant deoarece nu cred sa fi schimbat plasticul.Sau poate e vopsit..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acest tip de bord am vazut numai la Golf-urile din SUA. Tind sa cred ca sunt insertii pentru ca si la Golf IV se poate face consola sa arate asa. Pe ebay eu am gasit insertiile de aluminiu care sunt pe Sportline , dar pentru consola nu am gasit nimic. Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@iceman86

salut, incearca sa cauti pe 4tuning in bazar, nu cu mult timp in urma am gasit anuntul unui tip care vinde asa ceva, mai avea si grila de fata, triple .... am vb cu el cere in jur de 150ron. revin cu link-ul daca o sa dau de el.

am gasit:

http://www.4tuning.ro/bazar/anunturi_auto/..._5_xx41106.html

http://www.4tuning.ro/bazar/anunturi_auto/..._5_xx40145.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult de informatie...am sa vb cu el sa vad daca mai are..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e adevarat ca daca ai trusa si stingator, dar nu sunt omologate RAR (cum se identifica cele omologate nu stiu), nu sunt valabile? similar si pt triunghi si vesta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se pare ca au o holograma pe ele..sau un abtipild cu RAR ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am nici una asa, dar garantez ca-s mai bune decat multe omologate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
care stiti de unde as putea gasi un asemenea autocolant pt bord?zic ca arata bine...

referitor la ornamentele de aluminiu... au cei de la CFC, sunt in catalogul rieger. eu mi-am pus pe golf si avantajul e ca vin gata taiate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceste ornamente pt bord sunt din tabla de aluminiu de grosime mica decupata cu laser si pe o parte are aplicata banda dublu adeziva pt aplicarea pe consola si in jurul gurilor de ventilatie.Problema e ca aluminiul este o nuanta mai deschisa decat cel folosit la Sportline si GTI.Astfel de kit-uri se gasesc pe e-bay.

Iata un link:

http://cgi.ebay.de/Echt-Alu-Dekor-Golf-5-V...1QQcmdZViewItem

Modificat de SB_20_WOB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

vreau sa stiu si eu pretul DDP la reprezentanta pentru RCD300 si RCD500 (numai unitatea). Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu o intrebare care s-a mai pus pe forum dar la care nu am gasit un raspuns satisfacator: de unde pot lua in Timisoara niste covorase original pt golf V (cauciuc sau textil) cu tot cu elemente de prindere? Cu excluderea variantei de la Autoclub sau Quark pt ca nu am chef sa dau 80-90 euro pt niste covorase....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu C, eu zic sa nu te mai complici pt o diferenta de cateva zeci de lei. Oricum covorasele le ai cativa ani. Ce rost are....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu C, eu zic sa nu te mai complici pt o diferenta de cateva zeci de lei. Oricum covorasele le ai cativa ani. Ce rost are....

Ai cumva dreptate in ceea ce spui...dar pe de alta parte ce au covorasele astea asa special incat sa coste 90 de euro?? :rolleyes:

Doar faptul ca sunt originale VW...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorasele originale arata foarte bun (cele din materiale textil). Am auzit ca au probleme in timp.. la mine sunt ok, inca :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorasele originale arata foarte bun (cele din materiale textil). Am auzit ca au probleme in timp.. la mine sunt ok, inca :rolleyes:

deci sa inteleg ca le recomanzi pe cele textile in defavoarea celor din cauciuc? Originale bineinteles...este vreo diferenta de pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu.. exista originale si de cauciuc? Eu le-am comandat pe cele care vin cu masina (80E cip) si arata foarte bine.

La golfu negru sunt niste covorase de cauciuc de la octavia.. si arata ceva mai urat :rolleyes: E drept ca alea au fost vro 40E.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda... exista si originale de cauciuc si arata destul de bine... pretul nu-l stiu... eu le-am primit pe langa discount... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

originalele de cauciuc costa aprox 300 lei

arata foarte bine

recomand gri pt. ca pe negru se vad imediat urmele chiar daca sunt numai de praf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista 2 tipuri de covorase ORIGINALE din cauciuc:

- cauciuc sintetic la aproximativ 110 ron

- cauciuc natural mai mult, parca 300 ron

Am inteles ca ar fi si niste covorase personalizate pentru fiecare nivel de echipare. O sa ma interesez in curand si revin cu detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!