Jump to content

Golf 6/Jetta - Park assist


Wiki
 Share

Postare recomandată

Exact la asta ma refeream marius

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

Exact la asta ma refeream marius

:icon_thumleft: da ai zis f bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al bundy astia sunt senzorii de park pilot. Noi vb de aia pentru park assist

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, nu esti atent!  :winter:

 

Am masurat acum suportii pentru senzorii de park assist de la CC, au 30mm, sunt un pic mai mici ca cei de passat B6.

 

Din ce vad eu, suportii pentru senzorii de park assist sunt in asa fel construiti incat pe orice bara ii pui sa aiba inclinatia corespunzatoare ca senzorul de park assist sa-si faca treaba.

 

post-104992-0-91851900-1364315983_thumb.post-104992-0-03385100-1364315993_thumb.post-104992-0-29039300-1364315998_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ce am spus mai sus, daca nu s-a montat din fabrica park assist de unde vreti coduri de piese?

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dany ai cumparat suporti de la cc ? astea sunt poze reale ? adica ale tale ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmatoarele posturi inutile/chat vor fi sanctionate!

Respectati, va rog, regulamentul.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin ar mai fi o idee ca sa faci gaura fara sablon. Pui autocolant ca sa fie si mai bine . O idee buna ! Dai gaura in centrul locului insemnat pe interior iar apoi cu freza la dimensiuneA corecta bagi burghiul in gaura si apoi inaintezi cu freza . Si nu mai trebuie sablon si asa mai departe . In fine zic si eu tu stii mai bn ca noi toti

 

corect - dar la voi - Jetta 6 - care are semnul pe interior. Eu pana acum am pus pe Passat-uri (din cate stiu o sa pun si pe Jetta 6 cat de curand....) care nu au semn pe interiorul spoilerului - pt ca am vrut sa iasa exact, am lucrat cu sablon.

 

Cred ca vom merge pe cei de CC - ne trebuie unul de proba...

 

danny - nu inclinatia... ci unghiul - ca el trebuie sa stea paralel cu axa masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inclinatia da unghiul care confera paralelism...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

eu as monta si maine sistemul, dar nu am BC+ si nu mi arata cand gaseste locul de parcare, park assist anunta si sonor cand gaseste parcare? Sau se poate utiliza si cand ai BC simplu?



oricum ma documentez intre timp si pentru cluster premium (ecran color)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oo da... jmecherie cu clusterul color . eu zic ca ar trebui sa mearga... o fi treaba si de centrala ? ... dar la clusterul color iti arata jetta ? sau alata masina de pe care este luat ? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

clusterul color nu exista optional pe jetta cum nu este nici park assist, se pune de la alt model , dar partea mai dificila e ca trebuie codat online imobilizatorul din cluster la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius eu ma refeream la masina de pe cluster ! adica masinuta aia care de exemplu cand deschizi usa apare acolo .. etc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

clusterul premium color da iti arata masina cand deschizi portierele.ca la BC+, al meu nu arata masina, da multe informatii, dar nu arata masina, deci nu mi va arata nici park assist imaginea cand gaseste locul de parcare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as monta si maine sistemul, dar nu am BC+ si nu mi arata cand gaseste locul de parcare, park assist anunta si sonor cand gaseste parcare? Sau se poate utiliza si cand ai BC simplu?

oricum ma documentez intre timp si pentru cluster premium (ecran color)

 

La ambele intrebari raspunsul este nu.

Trebuie sa ai obligatoriu CB+ iar de avertizat te avertizeaza sonor doar cand se dezactiveaza sistemul sau cand si-a terminat manevra /

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

Am inteles, deci urmatorul upgrade va fi clusterul premium ca sa pot monta park assist

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu spuneam de masina care apare pe cluster !!!! un exemplu : daca clusterul este de scirocco si tu pui clusterul pe jetta , nu iti va aparea ca masinuta in bord poza unui scirocco ??? Asta e intrebarea mea !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

nu stiu sincer, dar banuiesc ca depinde de la ce model de masina e clusterul respectiv, poate arata pictograma aia in forma de sedan sau hatchback

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BC+ ?... sau BC ai tu ?

 

Nu trebuie color... tu ai modelul simplu - care are doar informatiile legate de comsum - nu merge cu el - un xxx 920 86x - banuiesc. Trebuie xxx 920 87x minim.... ca sa aiba cum sa-ti afijeze grafica si informatiile pt PLA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

exact la mine nu afiseaza grafica, doar informatiile legate de consum, e BC simplu, trebuie sa l schimb si daca tot schimb o sa pun Premium nu BC+ care vine standard pe echiparea HL la golf/jetta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, doar am vrut sa specific, ca nu e BC plus.

 

corect, daca tot treci la ceva mai nou ... dai un ban si stii ca ai facut o treaba frumoasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!