Jump to content

Cod ornament bara spate


G60
 Share

Postare recomandată

Poate cineva sa imi spuna care este codul de piesa originala pentru pozitia 14 (insemnata cu rosu) din poza ? Mentionez ca in catalogul din care am extras poza pozitia in cauza este omisa.

Multumesc anticipat.

post-2381-0-93119400-1321820321_thumb.jp

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact la fel e si in Etka, nu exista codul piesei, la apasarea pe 14 programul da urmatorul mesaj: Part number unknown.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Triunghiul bermudelor, area51 :blink: :question:

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acea piesa nu cred nu exista pentru bara normala ci doar pentru Cupra/FR/ Top Sport si Cupra R.

Bara normala decupata s-a pus doar la primele modele de 1.8T 180 CP si 1.9TDI 150 CP si sunt din fabrica turnate asa.

Eventual ne poate lamuri colegul toni. Parca el a avut asa.

O poza exemplu:

post-10390-0-69565500-1321862051_thumb.j

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer si eu sunt destul de confuz dar masina mea chiar are acele decupaje pentru clemele de prindere ale ornamentului in bara spate.

Pentru deslusirea misterului adaug 2 poze edificatoare (sper eu).

post-2381-0-94402400-1321873853_thumb.jp

post-2381-0-74789700-1321873883_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice bara "normala" are pe interior un contur pentru acel decupaj, iar bara ta e decupta after. Cel putin asa pare.

Piesa buclucasa ar trebui sa faca legatura intre buza decupajului si ce se vede in spatele barei, acea dublura de plastic.

Vad ca ai exact masina de care am spus, un 1.8 T din 2001. Dupa VIN, la dealer ar trebui sa apara.

Oricum, mai sap si eu sa vad cum sta treaba exact si o sa caut poze cu interiorul pentru modelul asta de bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seat Leon 1,8t an 2002 , cod motor AUQ, VIN: VSSZZZ1MZ2R060475.

Si eu am crezut initial ca e o taietura facuta dupa dar uitandu-ma mai atent am vazut ca nu e asa doar ca acele prinderi au fost maltratate si de aici si lookul lor ciudat.

Spre exemplificare atasez cateva poze din topicul acesta :

http://www.seatcupra...ad.php?t=277598

unde este vorba tot de un AUQ si se poate vedea clar piesa in cauza.

post-2381-0-23883400-1321906301_thumb.jp

post-2381-0-35209400-1321906313_thumb.jp

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din vin postat de tine ;Numar sasiu VSSZZZ1MZ2R060475

Denumire model Leon Sport

Model LE

Data fabricatie 29.11.2001

An 2002

Cod vanzare 1M1536

Cod motor AUQ ....sunt 3 modele de bara,pe seria ta de caroserie scoate 1M6 807 417 BE GRU cu specificatia ca bara respectiva e montata numai pe AUQ,ARY.Aplica respectiva iti vine pe bara :blah: ...deci nu e piesa separata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"scoate 1M6 807 417 BE GRU cu specificatia ca bara respectiva e montata numai pe AUQ,ARY.Aplica respectiva iti vine pe bara :blah: ...deci nu e piesa separata" - poate e prea dimineata si sunt eu prea :somnmare: dar explica-mi si mie te rog care e treaba cu codul ala si cum nu e piesa aia separata cand e vizibil ca nu e turnata odata cu bara ci e prinsa in cleme ?!? :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara iti vine grunduita,specificatie GRU...semnifica piesa pregatita pt vopsire,care are aplicata pe ea un strat special de grund.Posibil aparatoarea respectiva iti vine in pachet cu bara si in momentul dupa ce a fost vopsita.se aplica si aparatoarea.Aceasta nu se vopseste pt ca vopseaua in zona respectiva se detelioreaza de la caldura degajata de toba.Cu atat mai bine daca e nichelata...e simplu..MULTUMIT?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumit o sa fiu cand o sa gasesc bucata in cauza :icon_thumleft: ...cat despre nichel......poate in alta viata ca in asta nu apreciez bling-blingul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GABIVVX cu poza asta tu vrei defapt sa imi spui ca ai ce imi trebuie mie si vrei sa il vinzi nu ? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU...doar ca ornamentul respectiv nu se gaseste ca piesa separata.Daca piesa respectiva era livrabila,eram primul care postam codul si costul ei.Sunt pe forum sa ajut colegii nu sa-i induc in eroare. :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eh ma gandeam eu ca nu da norocul peste mine asa usor. In schimb exista piesa separata pt bara de Cupra ....acu sa vedem daca se potriveste sau poate fi potrivita mai fara voia dansei. Declar vanatoarea de Cupre deschisa ! :pirat:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potriveste nici cea de Cupra nici de Cupra R, oricat ai bricola la ele :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!