Jump to content

montare mufa aux rns 300


Nanel
 Share

Postare recomandată

as dori si eu sa montez o mufa aux la un rns 300. stie cineva daca se poate si daca da sa imi dea si mie cateva indicii. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dic

    12

  • manyx86

    12

  • Al Bundy

    9

  • EWS

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc. dar nu are buton de aux sau ceva? ai idee cum as putea comuta pe aux? si cum se scote casetofonul ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa scoti playerul trebuie sa indepartezi intai rama din jurul playerului (e prinsa cu cleme, se scoate destul de usor), dupa care cu un torx (nu mai stiu exact ce marime) se desfac cele 4 surburi cu care e prins playerul. Tragi de player spre tine, scoti mufele si cam atat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca a incercat cineva treaba asta il rog sa ne spuna aici daca a reusit. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie rama imi e aiurea sa o scot sa nu o rup sau ceva? trebuie scoasa intr-un fel anume sau tragi de ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara batai de cap daca merge sau nu ce am sugerat eu postul #2 din acest topic, si fara sa fac reclama va recomand un xcarlink cu mufa 12 pini. Info gasiti aici: http://xcarlink.ro/vwdelta12pin.html

Personal folosesc unul cu mufa cu 8 pini (am vdo dayton 4100 pe masina) si sunt foarte multumit de el. E adevarat, a trebuit sa ii pun un filtru de deparazitare pe alimentarea cu 12V. Se comporta ca o magazie de CD-uri. Are USB/SD si o intrare aux.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut la un passat b5 inainte dmc dar acu nu vreau. vreau doar mufa de aux sau mufa pt ipod. imi poate spune cineva cum sa scot rama de la bord? atat mai am nevoie sa stiu. ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inceracasem si eu acest mic upgrade. Dar am observat ca pinii de aux din din spate lipsesc - sunt doar gaurile . Probabil nu se obosesc sa puna pinii de aux pe RCD-urile care echipeaza masinile fara acesta optiune. Oricum, instalarea unui amp pe 4 cai cu intrare atat pe high level cat si rca ar rezolva 2 probleme dintr-un foc: imbunatatirea semnificativa a sunetului cat si intrarea aux. Instalarea sub scaunul soferului si camuflarea cablurilor nu ar face nimic vizibil. Dynamat in usi (am facut-o in primavara si chiar se observa diferenta) , montare subwoofer si tot asa raman la latitudinea fiecaruia. Din lipsa de timp am planificata aceasta operatiune pe undeva prin sep-oct. Daca a cineva a instalat un amp suplimentar e binevenit sa ne impartaseasca experienta. Scuze de offtopic, nu vreau sa schimb tema postului.

Modificat de ionut3737
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din cate stiu, depinde daca RCD-ul suporta mp3, cele care merg cu mp3 ar trebui sa aibe si pinii de aux, indiferent daca masina a venit sau nu din fabrica cu mufa respectiva montata.

Am o alta intrebare, dar legata cumva de subiectul de aici. Tocmai am facut cablul pentru aux, insa trebuie sa il montez. Din fabrica am inteles ca mufa a venit in torpedou si mai apoi in cotiera. Eu as vrea sa il instalez in cotiera. Stie cineva cum se poate trage cablul din spatele radioului pana acolo? ce trebuie demontat si cum?

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Va salut ! Intrebarea mea este daca pot monta mufa de AUX pe un MFD si cum procedez, dar nu stiu ce model este MFD-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
cituandu007

dar nu se poate pune la un rns300 pe intrarea de cd changer ->aux ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU , deoarece are intrare dedicata pentru AUX. acolo, pe cd changer poti pune un emulator, un xcarlink sau dmc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un cablu pentru interfata MIDI. Tu ai midi pe masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am si eu o problema cu masinuta mea..un passat din 2007.

Initial masina din fabrica nu a venit cu navigatie ...am avut un rcd 500 ..volan cu comenzi ...ieri mi-am schimbat rcd pe un RNS 510 model decembrie 2009.Stiam de la alti colegi ca o sa consume batria si am cumparat un CAN de la cineva numai ca este de pe un Tiguan 2010 .L-am monta si nu se intelege cu masina si anume:nu-mi mai blocheaza coloana de directie si-mi da eroare la scanare ...nu-mi merg nici butoanele din drepata din care se schimba posturile de radio si ultima problema este ca nu vad navigatia in bord pe afisaj.

S-a mai confruntat cineva cu acesta problema?

Am fost azi la PBN si baietii nu mi-au dat nicio solutie ..nici nu ma asteptam .

Ma poate ajuta cineva?Ar trebui sa cumpar un can de pe un passat model mai nou ???

Alin 0743039001...va multumesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

grasu79

Sal.,

Trebuie un CAN care incepe cu 3C0 de Passat cu terminatie de M in sus, ca altfel nu merge.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Masina mea e dotata cu un rns 300 ( cu mp3 ) so cd changer in torpedo

Am verificat si in cotiera si in totpedo dupa o mufa aux si nu am gasit ....

Vreau sa montez un ipod, ma poate ajuta cineva cu informatii ce fel de cablu am nevoie si cum sa-l montez ?

stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Presupunand ca ai montat cablul de AUX, la pini 1, 2 si 7 cum comuti pe AUX daca unitatea (RCD 500) nu are buton de AUX?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau poate pe 3;8 si 9 si comuti pe cd changer. HU-ul este "pacalit" ca ar avea cd changer si reda ce primeste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RCD 510 are magazie de CD inclusa, nu vad cum sa-l pot pacali!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!