Jump to content

Trapa Electrica


gogu_292
 Share

Postare recomandată

:angry:nustiu ce se intampla ca trapa de la golful meu nu mai lucreaza cum trebue adica la un moment dat se deschidea si nu se mai inchinea pe nici o pozitie atrapei , am schimbat motorasul dar tot la fel face in schimb manual lucreaza foarte bine ( mentionez ca motorasul schimbateste de la o trapa care funcitiona) daca poate sa ma ajute cineva cu o trapa manuala sau sa-i spuna unde este buba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cind pui motorasul trebuie sa-l reglezi ca altfel nu se inchide trapa de tot sau nu se deschide in intregime.

eu reglajul l-am facut cu trapa inchisa si cu motorasul scos.

cuplezi intrerupatorul trapei la motoras si te joci de citeva ori cu comutatorul pina iti dai seama de pozitia inchis a trapei.

abia apoi montezi motorasul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia jos motorasul si cu el legat la fire apara butonul trapei in jos sau in fata si atunci motorasul se regleaza cum ar trebui el sa fie inchis(tra[a inchisa).Dar inainte de astea incearca sa vezi care ar fi pozitia nomala a trapei.Sau, ridici/rabatezi trapa manual la maxim si motorasul il iei jos si apesi butonul sus si atunci trapa este ridicata si si rotita motorasului este in pozitia in care trapa este ridicata iar apoi il pui la loc si o sa vezi daca merge sau nu

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...
andrey_alecs15

Salutare am si eu o problema cu trapa , cand am cumparat golf-ul meu era lipita cu silicon , am taiat siliconul si am desfacut capacul ala de plastic si am observat ca mufa e deconectata ,am conectat-o am apasat pe butoane dar nimic am gasit imbusul ala si si cand o actionez mecanic am observat ca se misca doar o parte dar cand dau sa o deschid actioneaza amandoua ma poate ajuta cineva ? Si stie cineva care e sigurana de la trapa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut.Oare trapa de pe golful 4 se potriveste pe golful 3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este foarte posibil. A mea este de passat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!