Jump to content

Setari Vag-Com Octavia 1


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

Si-a montat cineva cotiera pe Octavia Tour Classic?

Sunt interesat cat costa cotiera,de unde pot sa o achizitionez si cat ar costa manopera sau daca cineva si-a pus sa ne dea ceva indicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am montat cotiera pe masina din semnatura. Am luat-o de aici de pe forum de la "codatel".

http://vwforum.ro/index.php?showto...0&start=660

Costa intre 200-250 RON. Eu am dat pe a mea 220 RON.

Mi-am montat-o singur, operatia durand circa 3 ore. A trebuit sa decupez suportul de pahar din spate.

Merita din plin si arata ca cea originala (confort la condus, plus compartimentul in care ascunzi o multime de lucruri).

Modificat de CristiM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Imi lipseste mult de pe masina din semnatura iluminatia la bancheta din spate.

Golf4 are asa ceva la manerele acelea peste usi, mai mult ... in cartea masinii Octavia1 este descris cum se schimba becul la ele, dar ca nu exista :icon_thumright: Nici pe lista de optionala nu a fost.

A montat cineva iluminatie de asta ulterior cumpararii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

am si eu o intrebare si nu stiu daca s-a mai discutat

as vrea si eu sa imi pun tempomat,octavia tour 2007,101cp,pd-ul

cat m-ar costa

si daca se poate niste indicatii referitoare la montaj ca sunt dispus sa ma bag

Mii de multumiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

De unde esti?

Costuri: depinde de unde achizitionezi kitul de tempomat, dealer, alte magazine, etc. Manopera: la fel, depinde unde montezi, la reprezentanta sau in alta parte. Pentru pret montaj da-mi PM. Masina am vazut ca e in garantie, mai bine la reprezentanta sa nu pierzi garantia.

S-a mai vorbit de el aici: http://vwforum.ro/index.php?showto...1977&st=360 aici: http://vwforum.ro/index.php?showto...0&start=220 . si aici http://vwforum.ro/index.php?showtopic=32261

Modificat de al bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pana la urma acel +08 la Instruments, warning light for failure of a light bulb,a mers la cineva?Sincer,nici nu stiu ce martor ar trebui sa se aprinda la bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge deoarece masina nu are centrala electrica , modul care sa se ocupe de acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa se insele cel de la ross tech?Ross Tech WikiTrebuie sa fie un "spil" la mijloc cred eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat eu la a mea si la altele din ani diferiti 2002, 2003, 2006 si nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

al bundy, inteleg ca tu ai vrut sa faci exact opusul meu, adica sa pui avertizarea sonora pt centura.

Stie cineva cum se poate scoate acesta cu VagCom-ul? Am mai intrebat si aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, o sa incerc(am). Sper sa fie insa vorba de avertizorul sonor si nu de cel vizual.

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba de amandoi, nu se pot scoate separat. Daca vrei doar cel sonor e mai simplu. scoate un fir din locasul de centura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care fir? ca vreau si eu sa scap de prostia aia de sunet.

o poza se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai codeaza bordul IC ca mai sus si ai scapat.Eu m-am chinuit sa-l aprind si sa sune si tu vrei sa-l scoti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care fir? ca vreau si eu sa scap de prostia aia de sunet.

o poza se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al, anorganix mi-a scos initial avertizorul luminos, dar cel sonor a ramas. Hai ca-i dau un PM, sa vedem ce zice ca a facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat eu cu -02 dar nu merge eliminarea avertizorului sonor pe masina lui Clodius.

Codarea are efect doar asupra martorului din bord; chiar eram mirat pentru ca nu mai patisem asta pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci e clar, trebuie scos macar un fir din cele 2 care intra in locasul unde bagi centura langa scaun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care fir? ca vreau si eu sa scap de prostia aia de sunet.

o poza se poate?

stii care?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce va mai complicati cand a aparut in comert capete de centura false. Costa doar 5, 6 ron doua bucati, l-ai bagat in locasul pentru centura si ai scapat de problema. Stima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o chestiune sa nu te avertizeze, dar sa nu porti centura e ilegal si e nesanatos (ca orice chestie buna, dealtfel).

Daca pe bune se vand capete de centura, in caz de accident atat vanzatorul cat si producatorul pot raspunde penal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stii care?

In locasul de centura intra pe sus capatul metalic de centura si pe jos untub de platic prins pe suportul metalic, tub in care sunt 2 fire. Intrerupe unul din ele sau vezi unde duce acel tub sub scaun in ce mufa si scoate de acolo. Intelegi acum? NU conteaza care fir il scoti. Unul e masa (sending earth de la bord) si unul duce la bord (fir cald).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiti, se poate seta de undeva intervalul dupa care se stinge lumina din plafon? Mie imi sta aprinsa foarte mult dupa inchiderea usii, n-am cronometrat, dar cam 1 min.

In rest, mersi pt info: o sa-mi dezactivez cat de curand warningul de usa deschisa, fiindca cred ca am un microswitch dus, care pe frig nu face contact, iar la denivelari de asemnea, si mi se tot aprinde si stinge martorul in bord :D

Modificat de jmf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!