Jump to content

Masina Mea: Golf Iv 1.4 16 Valve Benzina


stefan85

Postare recomandată

Acum aproximativ 1 luna am achizitionat si eu un GOLF IV adus din germania, numere de germania tot tacamul :icon_cool:

Am tot citit VWFOURM si m-am decis sa imi prezint si eu masinutza.

Pentru inceput, prelul la care am cumparat-o a fost de 6900 euro + 300 taxa

Nu stiu daca este mult sau putin, nu am si nu voi avea idee de piata auto si preturile la masini.

Personal mi se pare OK din punct de vedere al pretului, chiar daca masina e BASIC in dotari, dar hai sa incep sa o descriu, in primul rand este in 2 usi, culoare bleumarin metalizat, are motor pe benzina de 1.4 cmc si 16 valve, 4 airbag-uri, ABS, ESP, AC, si cam atat nimic mai mult, totusi poate uit ceva... aaaaa cele 6 boxe + 2 tweetere puse de proprietar ;)

Este fabricata in 2002 in prezent cu 97.000 aprox de KM pe bord

Mie imi place la nebunie, este exact ce imi doream, si pt ce voi munci 7 ani de acum incolo, da, corect mi-am facut credit pt a cumpara masinutza, si sper sa am parte de ea si necazuri in ceea ce priveste defectiunile cat mai putine (pt accidente am CASCO)

Am pus si niste poze cu EA dupa ce a iesit de la salonul de infrumusetat (spalatorie auto) i-am promis ca macar 1 data pe luna o duc la spalatorie.

post-17068-1193262003_thumb.jpg

post-17068-1193261919_thumb.jpg

post-17068-1193261973_thumb.jpg

Link către comentariu

Felicitari!S-o porti sanatos si fara incidente.Pretul mi se pare corect,iar despre spalat o data pe luna sigur va trebui sa o duci mai des.Am aceasi culoare si dupa ploi cam plange dupa spalalatorie

Link către comentariu

Da, cred ca o sa trebuiasca sa o spal mai des, dar cu timpul stau prost :| dupa ploaia asta acum e pur si simplu cu noroi pe ea, nu inteleg cum e posibil...

Oricum sa pun si cireasa pe tort, referitor la praf mai stau si in colentina, care este in constructie si planuri sa se termine nu sunt :))

In rest imi place la nebunie, oare am dat prea mult 800 euro pe casco???

Link către comentariu

Nu e mult 800 de euro pt casco. pe acolo se invart preturile. Oricum, felicitari pentru masina si sa o stap

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

cate ceva de design am mai pus pe ea :D

1. sticker VWFORUM.RO

2. capacele jante din aluminiu

3. cheie tip briceag (nu, nu aveam)

4. clin de spalat geamurile :emthup:

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme. Cu spalatu e partea nasoala. Si eu pe negru imediat se cunoaste cea mai mica pata..si mai ales dupa ploi....

Link către comentariu
  • 7 months later...

Pai doar atat????

Stefane, ma dezamagesti... :))

Hai , ca stiu ca poti mai mult :D Fa-o vedeta... :>

Link către comentariu

:)) fe

felicitari pt masina....si eu tot in 3 usi si tot benzina si sunt multumit:)

Link către comentariu

O data pe luna? eu zic macar o data la 2 sapt daca nu in fiecare saptamana, dupa o luna e praf masina si in afara si inauntru.

Link către comentariu
  • 4 months later...

Felicitari pentru masina ! Ai facut o alegere buna, desi motorul e cam mic (ca al meu de altfel) de ce nu mi-ai dat PM ca ti-o vindeam eu cu 7000 :offtopic: Eu am fost putin mai norocos ca mi-am luat-o acum 4 ani la 6800, evident putin lovita in spate...cat despre casco ti-as recomanda un full casco la bcr asigurari cu francize...440 euro pe an...probleme nu vor fi cu masina, e bina facuta...mici probleme sunt cu bobinele de inductie, asa ca daca te trezesti ca masina ta suna ca un diesel din anii 70 si trage greu sa stii ca o bobina de inductie si-a dat duhul...atentie si la distributie...cam pana in 120.000km ar trebui schimbat kitul...in rest nu vei avea probleme cu ea...Sa o folosesti sanatos !!!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!