Jump to content

Iluminare Bord Cand Pui Contactul


andreig
 Share

Postare recomandată

Gata..Am rezolvat. Iti multumesc mult Florin pentru fisier. Am  modificat si totul e ok, se pare ca modificasem si eu bine prima data doar ca nu i-am da scriere.

PAi si cand erai cu mine in telefon nu i-ai dat sa scrie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    9

  • F l o r i n

    7

  • Al Bundy

    6

  • dumy3l

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata..Am rezolvat. Iti multumesc mult Florin pentru fisier. Am  modificat si totul e ok, se pare ca modificasem si eu bine prima data doar ca nu i-am da scriere.

 

cu mare placere !

 

Cateodata nu iti vede cand deschizi dumpul cu Vag commander sau Vago-Tach  adresele de care ai nevoie, se poate folosi programul xvi32, ai in option "adress-goto" e mult mai usor.

 

atentie de fiecare data, sa verificati ca nu cumva interfata respectiva sa citeasca eronat sau incomplet dump-ul....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata..Am rezolvat. Iti multumesc mult Florin pentru fisier. Am modificat si totul e ok, se pare ca modificasem si eu bine prima data doar ca nu i-am da scriere.

PAi si cand erai cu mine in telefon nu i-ai dat sa scrie ?

I-am dat sa scrie si tot la fel nu se schimba nimic. Prima data tu mi-ai zis sa modific acolo. Am modificat, am scris din nou eeprom-ul. Nu se modificase nimic. Florin a zis ca nu ma duc pe adresa care trebuie, dar defapt era ok, doar ca trebuiau scoase sigurantele sau borna la baterie. Apropo, ai idee daca la mine la masina ( Passat B6 ) se poate modifica? Mai mi-a zis un baiat ca daca nu merge sa ma conectez cu vag com/commander/tacho sa incerc sa descarc eepromul cu carprog. Nu as vrea sa imi bag nasul pana nu stiu ceva sigur. Iti multumesc frumos ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La vdo nu necesita resetare..... la bordul tau, la b6 facelift....doar cu un carprog original merge...commander, tacho - clone - nicio sansa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Acum totul e clar. Merci ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

cum pot interpreta si eu avele valori din memoria eepromului? vreau sa imi fac si eu sa se aprinda acele la punerea contactului si sa se inchida geamurile din telecomanda, este vorba de un seat alhambra din 2004 si am ceasuri VDO, detin VCDS, Vag tacho 3.01 !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie citit eepromul din ceasuri si modificat pentru aprinderea acelor la punerea contactului iar pentru geamuri ai nevoie sa rescrii niste biti. Daca rasfoiesti topicul sau dai un search, gasesti intreaga documentatie pentru toate dorintele tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat sa modific valoarea de la 1ED insa nu merge, am incercat si cu 3B si cu 3F si cu 39 insa nici o schimbare! unde gresesc?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topicul e pentru Passat. Sunt foarte sigur ca dump-ul din clusterele de Seat e diferit, de-asta nu reusesti cu aceleasi valori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, dani3lxxl said:

cum pot interpreta si eu avele valori din memoria eepromului? vreau sa imi fac si eu sa se aprinda acele la punerea contactului si sa se inchida geamurile din telecomanda, este vorba de un seat alhambra din 2004 si am ceasuri VDO, detin VCDS, Vag tacho 3.01 !

La Alhambra nu poti activa roll up/roll down - geamuri - posteaza dumpul sa ma uit un pic la el, sa vedem ce ai tu acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu mare placere.....dar nu merge la tine - nu ai modul confort la acest model, ci centrala electrica -este pe platforma lui Ford si din aceasta cauza nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nu as putea sa ii fac o modificare hardware sa se inchida? cand bag cheia si tin rasucit pe inchis/deschis se inchid/deschid geamurile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar cu alarma after market si modul ridicare geamuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!