Jump to content

Service AMI


ADU 33
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor!Vreau sa va recomand si eu un service foarte bun in Bucuresti, care are preturi bune si angajati foarte amabili.Se numeste AMI AUTO CENTER visavis de Aeroportul Baneasa. http://www.amiauto.ro/. Eu am fost chiar azi la ei pentru un schimb de placute frana spate, bucsele de la bara stabilizatoare si geometria.Cand m-am dus sa iau masina nenea de la geometrie m-a tinut vreo 10 min. sa imi explice ca pe fata am o mica abatere fata de manualul constructorului, dar nu am nici o problema in ce priveste rulajul in siguranta.Foarte frumos!Pret total: piese, manopera si sfaturi 260 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbat la ei la sfarsitul iernii distributie,filtre, placute fata, ulei si antigel cam 19.5 mil. intradevar sunt OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat doar uleiul la ei la recomandarea lui ender.

Au preturi bune, la Castrol cel putin, iar schimbul se face gratis la service-ul lor.

Doar ca mi-au trecut urmatorul schimb la 15.000 km sau 1 an,

desi pusesem Castrol SLX II LL 0W-30, care se schimba la 50.000 km sau 2 ani. :P

Pt cine vrea sa incerce serviciile lor, adresa exacta este str.Ion Ionescu de la Brad nr.2, la intersectia Sos.Bucuresti-Ploiesti cu Bd. Aerogarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, eu am pus aral 0-30W, dar nu-ti face probleme, ca peste tot iti spun sa schimbi asa cum au auzit si ei fara sa se documenteze; de ex nu stiau ca la vw facute dupa o anumita data distrib se schimba mai nou la 120k km si au facut niste :P ca aveam 123k km... asa ca sa ne uitam doar la executie care eu zic, acum dupa peste 3k km, este ok. :P

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat la AMI amortizoarele, discurile, placutele si sunt foarte multumit de lucrare si de pret.

Poti sta linga masina in timpul lucrarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbat la ei la sfarsitul iernii distributie,filtre, placute fata, ulei si antigel cam 19.5 mil. intradevar sunt OK.

kittul de distributie te-au obligat sa-l achizitionezi de la ei????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

altfel nu-ti ofera garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat si eu distributia la AMI si cel mai mult am fost surprins de viteza cu care s-au miscat baietii. In doua ore au terminat operatiunea. Momentan nu ma pot pronunta asupra calitatii lucrarii tinand cont de faptul ca nu am mai mult de 200 Km. Cat despre pret iarasi numai de bine 1.040 RON (kitul de distributie + manopera).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost foarte multumit de acest service,sunt foarte amabili si au preturi aceptabile.

saptamana trecuta le-am facut o vizita pentru operatiunile de mai jos.nu prea au vrut sa ma primeasca cu piesele mele dar pana la urma au acceptat.Marius mi se pare cel mai experimentat mecanic de la ei.

piese schimbate : discuri frana fata,placute frana fata,bucse bascula,ulei castrol 5w40,filtru ulei,filtru aer,filtru polen,filtru benzina,bujii.

discurile placutele si bucsele de bascula am venit eu cu ele-700 RON

ulei,filtru ulei,filtru aer,filtru polen,filtru benzina,bujii +manopera generala-685 RON

timp de lucru 3 ore

Service : AMI AUTO CENTER tel : 021.2300500 sau 0722.400.500

Telefon mecanic Marius pentru anumite sfaturi 0723.910.425 daca al sunati spuneti ca sunati din partea lui Ducu cu Audi Avant visiniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am fost pe la ei pentru geometria directiei si mi s-a parut ca atunci a facut prima oara asa ceva. Mi-a pierdut valorile de intrare, am stat cu ochii pe el si mi-a modificat valorile de vreo 3 ori pentru ca uitase sa seteze diametrul corect al rotii, observatie pe care eu i-am facut-o dupa ce l-am intrebat ce tot face acolo.

In concluzie daca mergeti pentru directie acolo cascati bine ochii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si eu am fost la AMI Center. Pot spune ca este un service care se poate numi occidental. Curatenie, ordine, personal calificat. Au rabdare, te lasa sa stai langa masina, pot spune ca este de nota 10. Echipamentele sunt noi si de calitate. Un patron care se respecta, o echipa care stie meserie, care prefera sa faca treaba de calitate, nu sa se grabesca si sa dea rasol. Un singur minus....nu au tinichigerie si nici vopsitorie. Dar cum se spune..............sa ramana ei asa buni si asta sa fie marele lor minus...........si cine stie...........unde avem o linie mai punem inca una.......:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am dat telefon si am vorbit cu o tipa absolut impertinenta!

pe net scrie, pe site, ca iti iei piesele de la ei, DACA vrei,,,,,

ea nu primeste cu piese din afara, pentru ca asa vrea ea!

mi-a si precizat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cel mai bine in astfel de cazui este sa iti iei piesele si sa te duci acolo. De obicei nu cei ce iti raspund la telefon iti repara si masina. Eu zic totusi sa lasi la o parte acesta experienta negativa si sa incerci totusi la fata locului. O sa vezi ca sunt niste oameni intelegatori, la locul lor, cu niste conditii de service de exceptie, buni profesioniti apti sa-ti rezolve problemele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

;) Ciudata treaba cu impertinenta tipei de la telefon(tipa aceea trebuie sa fie cea de la piese care se numeste Larisa si de fiecare data a fost foarte amabila).Eu am fost iar clientul lor pe 9 august pt. schimbarea chitului de distributie+ulei si filtre.Am lasat masina la 9 dimineata iar la ora 13 m-au sunat sa vin sa o iau.Pretul mi se pare bun(piese+manopera) 1800 RON ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, am fost ieri la AMI AUTO sa-mi verific bujiile si sa vad ce preturi au la ulei si filtre deoarece se apropie revizia si nu vreau sa ma prinda frigul.

Vorbit la telefon si facut programare - tipa cu care am vorbit a fost amabila, la fel si in momentul cand am ajuns la service

- in service super curat si cald

- mi-a placut ca am putut sta langa masina si am "interactionat" cu mecanicul (nu stiu daca a fost Marius!?), oricum, am fost multumit de cum s-a miscat.

Verificat bujiile, 3 din 4 arse!, am ramas :) , - acum nu stiu ce sa spun despre metoda prin care au fost verificate, adica cu o buc. de sarma, un capat pus pe bujie - celalalt capat pe borna de la baterie, daca functiona trebuia sa faca scanteie!

(eu stiam ca exista un aparat cu care se masoara valorile bujiei care trebuie sa fie undeva intre 0,5-1,5 ohmi), ma rog, merg pe mana lor.

Am ramas surprins cand am auzit pretul pe care-l aveau ei la bujii NGK - 50 ron/buc. :D . Este cel mai bun pret pe care l-am gasit, si am intrebat in destule locuri (ex: la Autonet si UNIX costau 66 ron), Am inteles ca NGK sunt si printre cele mai bune.

Tot surprins am ramas cand am aflat preturile la ulei (Castrol TXT 5w40=34,99 ron/L) si la filtre (MANN), - cele mai bune preturi!!!, si ca uimirea mea sa fie totala au spus ca manopera este 0 lei pt ulei+filtre.

A, era sa uit, i-mi vor schimba si bucsele de la bara stabilizatoare, care costa 30 ron/buc+manopera=30ron

In conditiile astea normal ca am facut o programare, au promis ca ma cheama pana la sfarsitul saptamanii pt. revizie+bucse.

Sper sa nu ma dezamageasca.

looking forward :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum a fost la revizie LaurentiuD?

eu am fost ieri la ei pentru bucsele de la bara stabilizatoare si le-au executat.

operatiunea a durat foarte putin, mai lunga a fost asteptarea. char daca te programezi la prima ora tot nu scapi de intarzieri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal, inca nu am fost, trebuia sa ma duc azi la 12:30, era singura "fereastra" in programul lor, insa cum se intampla de obicei la mine, atunci cand am treburi importante pune sefu' cate o sedinta :banghead: , i-mi vine sa-l omor.

o sa ma duc cu siguranta maine si pt. bucse+revizie. O sa sun azi pt. programare.

La tine cum a fost?, cat au fost bucsele?, ti-au pus de 23mm?, ziceau ca lucreaza numai cu piese originale, asa e?, manopera cat a fost?

ti-au schimbat si "colierul " de fier care acopera bucsa?, la mine au motivat ca de regula se schimba si ala pt. ca in timp se uzeaza, eu zic ca-i vrajeala si vor doar sa incaseze niste bani in plus.

voi reveni cu amanunte dupa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mi-a schimbat niciun colier. dar la mine nu batea ci doar scartiia. insa nu au pus nicidecum problema asa inainte sa stie ce si cum.

despre costuri 30*2 bucsele+ maop 30 total 90 RON. nu stiu daca erau originale sau nu. de obicei lucreaza cu ce zic ei ca este mai bun in raportul calitate pret. pana acum tot ce am schimbat pe la ei nu erau de la VAG. oricum bucsele aratau bine, pudrate si gatite de treaba. :)

am uita sa-i intreb de dimensiuni! :banghead:

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P Fusei si eu azi pe acolo:verificarea antigelului=moka, 1 litru Castrol 505/01=70 RON :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu am sunat la ei...dar au spus ca nu mai fac diagnoze desi pe site scrie acest lucru..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Fusei si eu azi pe acolo:verificarea antigelului=moka, 1 litru Castrol 505/01=70 RON :)

Nu vad care este motivul veseliei... :P

Eu am dat mai putin pe litru de castrol 505.01 la reprezentanta; (si la selgros era mai ieftin - doar ca gasesti f. rar).

Daca cumperi 4 (sau cat o fi nevoie) te scoti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

:somnmare: @Motanul, ma rog, fiecare e liber sa-si ia uleiul de unde vrea, eu am dat doar un exemplu.Te scoti?cu cat?30-40RON-1 data pe an :P.Nu mi se pare o scoatere prea mare.

Modificat de ADU 33
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cum esti tratat aici merita sa dai 30-40 roni in plus. si cand spun tratat nu ma refer la covor rosu si plecaciuni, ci la modul de rezolvare a problemelor. chiar daca uneori ai programare si mai astepti o tara pana intri... deocmdata nu vad alte variante mai bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

este un service excelent ,prompt are programare rapida nota 10

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

si totusi de ce nu te lasa sa vii cu piesele tale???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!