Jump to content

Cruise Control (tempomat)


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

De unde imi dau seama daca am "drive by wire" sau cum se numeste exact? .. eu am masina din semnatura cu codul motorului ALH .. se poate monta tempomat ?

ALH este drive by wire si se poate monta tempomat (eu sunt exemplu viu ;) ) dar tu ai trecut in profil/semnatura TDI 110CP... care nu e ALH :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ups scuze ... e ASV le-am incurcat ... in fine .. pe ASV se poate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma poate ajuta cu montatul tempomatului pe 2 octavii 2?

Manetele le-am cumparat de pbv1 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

RUGAMINTE MARE SI URGENTA

poate cineva sa posteze un set de instructiuni de montaj (cele care vin cu piesele) sau o informatie de unde se pot lua de pe net

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca merge pe Golful meu din semnatura? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AKL este drive by wire?

daca este vreau si eu cc!

Modificat de Aurash
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am cumparat kit-ul pentru tempomat. Acum ma intereseaza montatul. Si-a montat cineva din SB ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
cam 350RON piesele... manopera o faci singur sau cu un prieten/cineva care-a mai facut.

Intreb pentru ca nu stiu

se poate monta Cruise control si pe Golf 4 1.4 75CP 2002 ?

Nu cred ca are calculator

Multumesc foarte mult

email popovici_gheorghe@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

calculator are sigur ca doar nu-i pe carburatie :D Intrebarea e daca ai acceleratie pe cablu sau pedala e un potentiometru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Instructiunile de montare cruise control ( si adaptare VagCom pentru Golf / Bora TDI ) .

post-7729-1171129898_thumb.jpgpost-7729-1171129907_thumb.jpgpost-7729-1171129917_thumb.jpgpost-7729-1171129930_thumb.jpg

post-7729-1171129984_thumb.jpgpost-7729-1171129995_thumb.jpgpost-7729-1171130004_thumb.jpgpost-7729-1171130040_thumb.jpg

post-7729-1171130051_thumb.jpgpost-7729-1171130061_thumb.jpgpost-7729-1171130069_thumb.jpgpost-7729-1171130074_thumb.jpg

Enjoy boys ! :P

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios daca la cei care au montat tempomat-ul (aftermarket) functioneaza martorul luminos in tabloul de bord? Ma refer la acel martor de culoare verde care se aprinde in bord odata cu activarea tempomatului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

:))

Am vrut s-o postez eu dar am zis ca nu ma pot baga in pozele omului . :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal,eu am tempomat la masina mea...dar de vreo luna nu mai merge,stie cineva ce ar putea sa aiba?(masina a avut tempomat din fabrica)ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi bine sa verifici cu VAG-COM daca mai merg switch-urile de la frana si ambreiaj, de-obicei astea-s de vina... masina crede ca e frana/ambreiajul calcat si decupleaza CC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa stiu si eu daca monteaza cineva in zona ploiesti pentru masina din semnatura si la ce pret (am deja piesele)

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de fapt eu as vrea sa stiu daca monteaza cineva de pe forum .. si cam cat costa ? si cat timp dureaza operatiunea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un tempomat cu codul 8L0 953 513 J care a fost dat jos de pe un seat din 2005. Modelul este cel cu un buton pentru RES-ON-OFF si inca un buton pentru SET/-.

Intrebarea mea este daca merge fara probleme pe golful meu si ce fel de cablu este necesar (codul piesei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios daca la cei care au montat tempomat-ul (aftermarket) functioneaza martorul luminos in tabloul de bord? Ma refer la acel martor de culoare verde care se aprinde in bord odata cu activarea tempomatului.

da se aprinde dupa cum ai vazut in poza pusa de colegul nostru...

in timisoara montez eu tempomate si remediez pe cele ce nu merg...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma poate ajuta si pe mine? Am comandat setul si o sa soseasca pe marti, deci de miercurea viitoare incolo as vrea sa montez tempomaul, de preferat sambata dimineata.

Ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Cine ma poate ajuta si pe mine? Am comandat setul si o sa soseasca pe marti, deci de miercurea viitoare incolo as vrea sa montez tempomaul, de preferat sambata dimineata.

Ma poate ajuta cineva?

Ar fi foarte bine daca ti-ai completa si profilul . Asa cum e acum , nu-ti poate oferi nimeni ajutor . :lol:

De unde esti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry! Gata, am completat.

Sunt din Bucuresti, iar masina este penultimul model, e din anul 2002.

Sorry! Gata, am completat.

Sunt din Bucuresti, iar masina este penultimul model, e din anul 2002.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!