Jump to content

Dynamic Light Assist retrofit


Boditza
 Share

Postare recomandată

Salutare,

As fi si eu interesat de un asemenea retrofit insa nu stiu exact ce componente ar fi necesare pentru asta. Din cautari am gasit doar High Beam Assist care are nevoie de camera dedicata montata in parbriz sau oglinda heliomata de golf 6 ce contine si camera. 

Pana acum as avea nevoie de asta  si de suportul asta 

Camera ar fi pentru lane assist dar daca nu am butonul pe maneta de semnalizare cel mai probabil nu o sa mearga.

Mentionez ca masina are xenon adaptiv.

Modificat de Boditza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Dynamic Light Assist ai nevoie de alte faruri, nu merge cu farurile "normale" Bi-Xenon.

LE: Preturile alea sunt enorme. Cauta o camera SH care e deja calibrata. Suportul nu are rost sa-l cumperi, vine cu parbrizul. Banuiesc ca vei schimba parbrizul ca sa montezi camera de Lane Assist / Dynamic Lane Assist.

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca m-am saturat si de retrofitu asta :). Pretul ar fi fost de 75eur pentru toate componentele in afara de camera care am gasit la dezmembrari cu 100e. Suportul era pentru a nu schimba parbrizul.

Pentru lane assist nu merita cel putin din punctul meu de vedere asa ca nu mai investighez.

Multumesc Hayate pentru raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E f greu sa lipesti tu suportul pe parbriz. Iese o mascareala. Eu am renuntat si am schimbat parbrizul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ulterior am vazut asta... dar nu mai iau in calcul, eu cel putin, ca nu mai beneficiez de rezultatul dorit fara eforturi mari.

 Multumesc Iobau998.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
Publicat (modificat)

Si cum timpul trece ideile tot vin :). Vreau sa fac pana la urma retrofit la camera de lane assist si am si eu nevoie de ajutorul vostru in identificarea pieselor necesare.

Pana acum stiu ca am nevoie de urmatoarele:

- Camera lane assist 3aa980654

- capac pentru ea 3AA 868 437  Y20 + 3AA 868 437 Y20

- cablaj (aici poate am noroc si il gasesc cu tot cu camera) la care nu stiu codul

- parbriz la care nu stiu codul exact, banuiesc asta 3AA 845 011 AC NVB sau sa mai caut unul heated daca tot ma apuc (am gasit 3AA 845 011 AR NVB)

- oglinda heliomata am inteles ca se poate pastra cea de acum, singura schimbare e la capacul ei.

Cam astea le stiu eu, daca mai e ceva sau am gresit vre-un cod va rog sa ma corectati ca ma apuc de stransul pieselor.

 

CAN-ul si clusterul meu au codurile urmatoare dar nu stiu daca suporta:

Address 19: CAN Gateway (J533)       Labels: 7N0-907-530-V2.clb
   Part No SW: 7N0 907 530 L    HW: 1K0 907 951 
   Component: J533  Gateway H41 1620  
   Revision:   H41       Serial number: 180811F1003492
   Coding: 461006
   Shop #: WSC 54551 001 1048576
   VCID: 39793EE8B04854F65A-806C

Address 17: Instruments (J285)       Labels: 3C8-920-xxx-17.clb
   Part No SW: 3AA 920 870 D    HW: 3AA 920 870 D
   Component: KOMBI         H03 0607  
   Serial number: 00000000000000
   Coding: 160F00
   Shop #: WSC 00028 028 00029
   ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04114
   ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SK35.rod
   VCID: 33650CC09A24AEA690-8066

Modificat de Boditza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!